İyi bir hizmet sunan çok sayıda barındırma mevcuttur. Ancak, daha fazla performans odaklı, konsiyerj hizmeti arıyorsanız ne olur? Bu durumda, WordPress için WP Engine incelememize göz atmak isteyeceksiniz.

WP Engine , platform için tamamen optimize edilmiş yönetimli planlar sunan WordPress’e özgü bir web barındırıcısıdır . Tabii ki, diğer birçok WordPress sunucusuyla karşılaştırıldığında , WP Engine’in planları tam olarak ucuz değil. Bu nedenle, satın almadan önce bu barındırma hizmetinin maliyete değip değmediğini bilmek isteyeceksiniz .

Size yardımcı olmak için, WordPress için kapsamlı bir WP Motor incelemesi yapacağız. Temel özelliklerini, destek seçeneklerini, performans özelliklerini ve bilmeniz gereken diğer her şeyi tartışacağız. Başlayalım!

WordPress için WP Engine incelemesi – belirli özellikler

Web sitenizin optimize, güvenli ve hızlı yüklenmesini sağlamak istiyorsanız – kendiniz çok fazla iş yapmadan –  yönetilen barındırma dikkate değer bir seçenektir. Yönetilen WordPress barındırma söz konusu olduğunda, WP Engine en iyi isimlerden biridir.

WP Engine ana sayfası.

Hizmeti, aşağıdakiler de dahil olmak üzere WordPress’e özgü birkaç özellik sunar:

 • Eski ana bilgisayarınızdan hızlı ve kolay geçişler .
 • Bir serbest Güvenli Yuva Katmanı (SSL) sertifikası önemli güvenlik önlemidir.
 • Hazırlama siteleri kurma desteği .
 • Çok sayıda performans izleme ve teşhis seçeneği.

Destek seçenekleri

WP Engine planları, bol miktarda destekle birlikte gelir. Telefon, e-posta veya canlı sohbet yoluyla özel yardıma 7/24 erişim elde edeceksiniz. Destek seçeneklerine , kaydolduktan sonra doğrudan kullanıcı portalınızdan erişmek kolaydır.

Destek ekibi hakkında fikir edinmek için canlı sohbeti test ettik :

WP Engine canlı sohbeti ile bir değişim.

Aracılar hızlı yanıt verdi, yardımcı oldu ve platform hakkında bilgili görünüyordu. Sorularımızı sorunsuzca cevaplayabildiler. Daha fazla yardım ve bilgi için, bir kaynak merkezi ve çok sayıda iyi yazılmış belge ve öğreticinin bulunduğu kapsamlı bir bilgi tabanı da vardır.

Verim

Özellikler ve destek önemlidir, ancak performans bir web sunucusunu yapan veya bozan şeydir. Neyse ki, WP Engine, aşağıdakiler gibi birçok performans artırıcı özellik sunar:

 • Tüm planlara dahil olan ücretsiz bir İçerik Dağıtım Ağı (CDN) hizmeti .
 • Sitenizi test eden ve iyileştirmeler yapmanıza yardımcı  olan bir Sayfa Performansı çözümü  .
 • Sitenizi belirli bölgeler için optimize eden GeoTarget adlı bir eklenti .

Dahası, WP Engine birçok sunucu konumu sunar . Hepsini listelemeyeceğiz (19 tane var), ancak bunlar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve Avustralya’daki veri merkezlerini içeriyor.

Bütün bunlar gerektiğini mükemmel gerçek dünya performansı çevirmek. Bakalım durum bu mu?

Pingdom ile sayfa hızı testleri

WordPress için WP Motor İncelememizin bir sonraki aşaması için, temel bir site kurduk  ve dünyanın çeşitli yerlerinden Pingdom Araçlarını kullanarak yükleme hızlarını test ettik . İşte sonuçlarımız:

 • New York: 1,61 saniye
 • Melbourne: 1.67 saniye
 • San Jose: 0.39 saniye
 • Stockholm: 1.60 saniye

Bunlar oldukça tutarlı zamanlardır (açıkça öne çıkan San Jose hariç). 1,6 saniye özellikle etkileyici değil, ancak çok önemli olan iki saniye sınırının altında kalan makul bir hız .

Load Impact ile sayfa hızı testleri

Birden fazla araç kullanarak performansı test etmek her zaman akıllıca olur. Bu nedenle , aynı anda birden fazla kullanıcının WP Engine sitemiz üzerindeki etkilerini simüle etmek için Load Impact’i de kullandık . İşte sahip olduğumuz şey:

 • Yük Üreteci: Ashburn, ABD
 • Test Sunucusu: Ann Arbor, ABD
 • Minimum Tepki Süresi: 0.51 saniye
 • Maksimum Tepki Süresi: 0.59 saniye
WordPress için WP Engine incelememizin Yük Etkisi sonuçları.

Temel olarak, bu grafik, ziyaretçi sayısı arttıkça ( mavi çizgi ), test sitemizin sayfa yükleme sürelerinin tutarlı kaldığını ( yeşil çizgi ) göstermektedir. Bu iyi bir şey çünkü sitenizin aynı anda ziyaret eden 50. kişi için olduğu gibi 1. ziyaretçi için de hızlı bir şekilde yükleneceği anlamına geliyor  .

Fiyatlandırma

WP Engine yalnızca bir tür hizmet sunsa da – yönetilen WordPress barındırma – aynı zamanda aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi katmanlı plan sunar. Bu planlar, sundukları kaynak sayısı ve hizmet sundukları site sayısı bakımından önemli ölçüde farklılık gösterir, bu da çok ölçeklenebilir bir hizmet aldığınız anlamına gelir.

Her bir WP Engine planını hızlı bir şekilde inceleyelim:

 • Başlangıç ​​(ayda 30 ABD doları): Bu giriş düzeyi katmanıyla, ayda 25.000 ziyaret, bir web sitesi, 10 GB depolama ve 50 GB bant genişliği için destek alırsınız. Ayrıca bir SSL sertifikası, küresel bir CDN’ye erişim ve diğer birkaç önemli özellik alacaksınız.
 • Büyüme (ayda 115 ABD doları): Bu plan, trafik desteğinizi 100.000’e çıkarır ve size on site sağlar. Daha fazla kaynağa ek olarak, 7/24 telefon desteğine erişebilir ve kendi SSL sertifikalarınızı içe aktarabilirsiniz.
 • Ölçek (ayda 290 $): Bu katman büyük ölçüde öncekiyle aynıdır. Sadece daha fazla kaynak sağlar, sitenizin sayımını 30’a kadar çıkarır ve ayda 400.000’e kadar ziyareti destekler.
 • Premium ve Enterprise: Bunlar özel planlardır, bu nedenle fiyatlar değişiklik gösterir. Çok sayıda ek kaynak ve destek sağlarlar ve barındırma işleminizi paylaşılan bir kurulumdan özel sunuculara taşır.

Bu planlar ucuz değildir, ancak sitenizin büyümesi için çok sayıda özellik ve çok fazla alan sağlar. Bir veya daha fazla ciddi iş veya e-ticaret sitesi oluşturmak istiyorsanız, bu hizmet bir göz atmaya değer.

Genel artılar ve eksiler

WordPress için WP Engine incelememizin son adımı için, bu barındırma sağlayıcısının temel artılarını ve eksilerini özetleyelim.

Artıları

 • WordPress kullanıcıları için iyi optimize edilmiş.
 • Web sitenizi yönetme sürecini basitleştirir.
 • Sağlam, tutarlı performans sağlar.
 • Bol miktarda özel ve uzman desteği sunar.

Eksileri

 • Herkesin bütçesine uymayacak.
 • Yalnızca paylaşılan sunucularda (veya özel planlardaki özel sunucularda) yönetilen barındırma sunar.

WP Engine barındırmaya alternatifler

WP Engine, makul bir bütçeniz varsa sağlam bir barındırma seçimidir. Bununla birlikte, oldukça pahalıdır (özellikle daha yüksek kademelerde).

WP Engine’i teoride seviyorsanız, ancak fiyat aralığınızda değilse, kontrol edebileceğiniz bazı alternatifler vardır. SiteGround , örneğin WordPress’e özgü harika bir sağlayıcıdır ve DreamHost , oldukça uygun fiyatlı yönetilen barındırma sunar. Daha fazla bilgi için, WP Motoruna alternatifler hakkındaki tam makalemize göz atabilirsiniz .

Sonuç

WP Engine planları ucuza gelmiyor – bu gerçek şekerle kaplama yok. Ancak, yatırımınız karşılığında kaliteli bir yönetilen barındırma hizmeti alırsınız. Bu sağlayıcı, WordPress’e özgü birçok önemli özellik, sağlam performans ve güvenilir destek sunar. WP Motor Eğer gelmez bütçenize uygun, buna değer ciddi düşünülmesi.

WordPress için WP Engine incelememizin bulgularına katılıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bizimle paylaşın!

Benzer Yazılar