Mükemmel WordPress temasını mı arıyorsunuz? O zaman şanslısın. Aşağıda, WordPress temalarını satın alabileceğiniz en popüler yerlerden biri olan ThemeForest ‘a ayrıntılı bir şekilde bakacağım ve bir hata yapmamanızı sağlamak için bazı temel ipuçlarını paylaşacağım.

Başarılı bir web sitesi oluştururken, seçtiğiniz tema bulmacanın en önemli parçalarından biridir. Sonuçta, bir tema yalnızca bir web sitesinin stilinden ve tasarımından değil, aynı zamanda çoğu zaman işlevselliğinden de sorumludur.

Başka bir deyişle, bir tema satın almak, hafife alınacak bir karar değildir. Bunun yerine, atlamadan önce tüm seçeneklerinizi tartmak isteyeceksiniz – ve seçenekler söz konusu olduğunda, ThemeForest gerçekten yenilemeyen bir sitedir.

Bu yüzden arkanıza yaslanın, rahatlayın ve size ThemeForest’ta tema satın alma hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatıyorum.

ThemeForest nedir?

2008’de piyasaya sürülen ThemeForest, WordPress tema geliştiricilerini aç alıcılarla eşleştiren dünyanın en popüler WordPress tema pazarıdır. ThemeForest, şu anda son derece iyi bilinen WordPress eklenti pazarı CodeCanyon‘u da içeren yedi mülklü Envato Market ailesinin (2014’te birleştirilmiş) bir parçasıdır .

ThemeForest ana sayfası

Popülerliği nedeniyle, ThemeForest, WordPress geliştiricilerinin geçimini sağlamanın en iyi yollarından biridir – sadece bir tema geliştirin, ThemeForest’e yükleyin ve kalite kontrol ile doğruladıktan sonra, büyük bir nitelikli alıcı havuzuna satış yapmaya başlayın. Tema geliştiricileri, yalnızca ThemeForest üzerinden satıp satmadıklarına ve satış hacminin ne olduğuna bağlı olarak, satışlarının % 45 ila% 87,5’i arasında bir yerde kazanır .

Envato’nun finansal detayları kamuya açıklanmasa da, mevcut istatistikler kesinlikle şaşırtıcı. 2014 yılında Envato’nun satıcılarına çeyrek milyar dolar ödediği ve 48 satıcısının her biri 1 milyon dolardan fazla satış ürettiği ortaya çıktı . Ve 2017’de Envato , 29,4 milyon dolarlık net kar elde etti .

Bir tema alıcısının bakış açısından – bu yazının ana odak noktası – seçim yapmakta zorlanıyorsunuz. ThemeForest, 12.000’den fazla etkileyici WordPress teması listeliyor , tipik olarak her biri yaklaşık 60 $ fiyatla satılıyor, ancak Envato , 2016’da yazarların kendi fiyatlarını belirlemelerine izin vermek için harekete geçti .

Başlarken: Bir Tema Bulma

Aralarından seçim yapabileceğiniz bu kadar çok tema varken, seçiminizi daraltmak zor – Kişisel deneyimlerimden biliyorum ki, yüzlerce farklı temaya boş gözlerle birkaç saat (hatta günler!) Bakmak çok kolay.

Bununla birlikte, ThemeForest, mükemmel temanızı bulmanıza yardımcı olacak bir dizi özellikle donatılmıştır.

Başlangıç ​​olarak, ThemeForest, tercih ettiğiniz anahtar kelimelere göre temalar bulmanızı sağlayan kullanışlı bir arama işlevini destekler. Temalar ayrıca 14 üst düzey kategoriye (kurumsal temalar, blog temaları, e-ticaret temaları vb.) Ayrılmıştır ve bu da size uygun bir şey bulmanıza yardımcı olur.

İlk aramanızı (veya kategori seçiminizi) gerçekleştirdikten sonra, ThemeForest uzun bir alakalı temalar listesi döndürecektir. Aramanızı daha da daraltmanıza yardımcı olmak için, bunları arama sonuçlarının üzerinde listelenen beş kritere göre sıralayabileceksiniz:

 • En çok satanlar
 • En yeni
 • Çok oy alan
 • Trend olan
 • Fiyat
ThemeForest'te tema filtresi seçenekleri

Listenizi daha da daraltmanıza yardımcı olmak için, ThemeForest ayrıca ana tema sonuçları listesinin solunda bulacağınız kullanıcı dostu bir filtreleme sistemi sunar. Listeyi şunlara göre filtreleyebilirsiniz:

 • Kategori
 • Etiketler
 • Fiyat
 • Satış
 • Genel Değerlendirme
 • Ekleme Tarihi
 • Yazılım sürümü (WordPress olmayan şablonlar için daha yararlıdır )
 • Uyumluluk (ör. WooCommerce uyumlu temalar)

Listenizi gereksinimlerinize göre sıralayıp filtreledikten sonra, çok daha yönetilebilir sayıda temayla çalışıyor olmalısınız.

Tabii ki, bunların hepsi için gerçekten zamanınız yoksa (veya zaten denediyseniz ve herhangi bir nedenle hiçbir yere varamadıysanız), her zaman ThemeForest’in mevcut en çok satanlar sayfasına atlayabilir veya bazılarına göz atabilirsiniz. En çok satan temaları bularak ve sağ taraftaki kenar çubuğunda görünen yazar adlarına tıklayarak en iyi yazarların portföyleri.

Satın Almadan Önce: Bir Tema Nasıl Seçilir

Adayları daraltmak için kullanmak istediğiniz kriterleri seçtikten sonra, daha detaylı araştırma zamanı. Bu bölümde, bir temayı düşünürken bakmanız gereken bazı özel noktaları tartışacağım:

DEMO SITESINI KEŞFEDIN

ThemeForest’teki her tema, bir temayı önceden yapılandırılmış bir web sitesinde çalışırken görmenize olanak tanıyan ve ana özelliklerini ve işlevlerini göstermesi gereken yararlı bir araç olan canlı bir ön izleme içerir.

Canlı önizleme ayrıca size bir temanın renk düzenini değiştirme veya farklı düzenleri ve arka planları deneme gibi bazı özelleştirme ayarlarını test etme fırsatı da verecektir. Bu özelleştirmeleri kapsamlı bir şekilde test etmeye değer, çünkü bu size bir temanın markanızla donatıldığında nasıl görüneceği konusunda daha iyi bir fikir verecektir.

Bir uyarı: Resimlerden etkilenmeden temayı değerlendirmeye çalışın . Çoğu tema önizlemesi, son derece spesifik, yüksek kaliteli stok görseller içerir. Ancak, çoğu durumda bunlar premium stok görsellerdir (ayrı olarak satın almadığınız sürece) kullanma haklarına sahip olmayacaksınız.

Çoğu zaman, tema geliştiricisi, temanın gerçekten resimleri kullanma haklarıyla gelip gelmediğini açıklamada belirtecektir.

Bir demo sitesine bakarken, onu bir mobil cihazda açmayı veya mobil sürümü önizlemek için Chrome Geliştirici Araçları gibi bir şeyi kullanmayı da düşünmelisiniz. Bugünlerde, tüm internet trafiğinin yaklaşık yarısı mobil cihazlarda gerçekleşiyor, bu nedenle seçtiğiniz temanın bunlarda da harika görünmesini istiyorsunuz.

Neredeyse her modern WordPress teması duyarlı olsa da, duyarlı tasarımın iyi uygulandığından emin olmak için mobil demoyu keşfetmek isteyeceksiniz .

KENAR ÇUBUĞUNDAKI NITTY-GRITTY AYRINTILARINI DÜŞÜNÜN

Her temanın ayrı listeleme sayfasının kenar çubuğu, karar vermenize yardımcı olacak çok değerli bilgiler sağlar:

 • Satış sayısı – Bir tema binlerce kişi satıyorsa, bu muhtemelen iyi bir tema olacaktır ve geliştirici, onu güncellemeye ve iyileştirmeye devam edecek kaynaklara sahip olacaktır.
 • Alıcı puanı – iyi temalar yüksek puanları çeker ve bunun tersi de geçerlidir (derecelendirme sayısına da dikkat edin).
 • Son güncelleme – Bir süredir güncellenmemiş bir WordPress teması, güvenlik açıklarına ve uyumluluk sorunlarına daha yatkındır. Son güncellemeden bu yana altı aydan fazla olduysa, bu iyiye işaret değil.
 • Yorumlar – eskisinden daha az önemlidir, ancak yorumlar bölümü daha ayrıntılı alıcı düşüncelerini aramak için iyi bir yerdir. Ayrıca, geliştiricinin ne kadar duyarlı olduğu ve sorunları genel olarak nasıl ele aldıkları konusunda size bir fikir verecektir.
ThemeForest kenar çubuğundaki önemli bilgiler

AÇIKLAMAYI OKUYUN

Ayrıca, temanın ürün sayfasındaki satış açıklamasını okumak da öder. Yazarın ana özellikleri listeleyeceği ve herhangi bir bonusu paylaşacağı yer burasıdır – örneğin, bazı temalar fiyatta birkaç premium eklenti içerir, bazen değeri 100 $ ‘dan fazla.

Ayrıca, WordPress eklentileriyle uyumluluk ve resimlerin dahil edilip edilmediği gibi diğer ilgili bilgileri de bulacaksınız.

Destek

Düşünmesi kolay: Hey, WordPress’i nasıl kullanacağımı zaten biliyorum – o kadar da zor değil. Herhangi bir yardıma ihtiyacım olmayacak, o halde destek gerçekten ne önemli? Ne yazık ki, bazen işler bozuluyor veya belki de temayı tam olarak umduğunuz gibi ayarlayamıyorsunuz. Böyle bir senaryoda, tema geliştiricisi açık ara en nitelikli yardım kaynağıdır.

2019’da tüm temalar, satın alma fiyatına dahil edilen geliştiricinin altı aylık desteğiyle gelir. Ayrıca, ek bir ücret karşılığında bu desteği 12 aya uzatma seçeneğiniz de vardır. Bu ekstra ücret, temanın liste fiyatına bağlıdır – tipik olarak, desteği uzatmak için liste fiyatının yaklaşık% 30’u kadardır.

ThemeForest geliştirici destek politikası

Bu destek süresi içinde yazar, temanın nasıl çalıştığı, özellikleri ve belirli işlevlerin nasıl kurulacağıyla ilgili tüm soruları yanıtlamaya kararlıdır. It değerinde destek hizmetleri olsa da, işaret yok (o sıralamak için tamamen tema-alıcı üzerinde, olması gerektiği gibi, bu hala) yükleme veya herhangi bir kişisel özelleştirme çalışması sayılabilir.

Bazı tema geliştiricileri doğrudan Envato yorumları bölümünden destek sağlarken, diğerleri kendi web sitelerini ve bir forum / bilet sistemini kullanır. Bazıları ikisini de yapar.

En Çok Satan WordPress Temaları

Hangi temayı satın alacağınızdan emin değilseniz, en çok satanlar listesine bir göz atmanızı öneririm .

Bunlar zaten yüz binlerce kopya satan temalardır. Bu, ThemeForest’te mutlaka ‘en iyi’ temalar oldukları anlamına gelmez – ve kesinlikle web siteniz / işiniz için mutlaka en iyi temalar olduklarını söylemez. Ancak, şık tasarımların bir kombinasyonu, çok sayıda işlevsellik (bazı açılardan onlara karşı gerçekten işe yarayabilecek bir şey, çünkü bir tema ne kadar çok işlevselliğe sahipse, komplikasyonlara o kadar duyarlıdır), onlar için oldukça fazla şey yapma eğilimindedirler. ve / veya yavaş yükleme hızları) ve güçlü kullanıcı derecelendirmeleri.

Çok sayıda kullanıcısı olan bir temanın geliştiricilerinin bol miktarda geri bildirim almış olacağını, herhangi bir karışıklığı gidermek için büyük çaba sarf edeceklerini ve temayı yıllarca geliştirmeye ve iyileştirmeye motive olacaklarını söylemek güvenlidir.

ThemeForest’te en çok satan temalar hakkında dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, neredeyse hepsinin çok amaçlı olmasıdır. Bu, hepsinin çok sayıda özelleştirme seçeneği, birden fazla düzen oluşturma potansiyeli ve genellikle daha basit benzerlerinde bulamayacağınız çeşitli yerleşik özelliklerle (yerleşik sürükle ve bırak gibi) yüklü geldiği anlamına gelir. sayfa oluşturucular , kaydırıcılar ve resim galerileri). Bu genellikle, hemen hemen her nişte kullanılabilecek kadar çok yönlü oldukları noktaya kadar doğrudur – bu da onları web tasarım ajansları ve müşteriler için siteler inşa eden serbest çalışanlar arasında popüler kılar.

İşte ThemeForest’in en popüler WordPress temalarından bazılarına hızlı bir göz atalım – bunların tümü geliştiricilerini 1 milyon doların üzerinde gelir elde etti.

AVADA (549.000 +)

Tema demo sitesini açın

Fiyat: 60 $ | Canlı Demo | Tüm detaylar

– ThemeFusion tarafından .

X TEMASI (205.000 +)

X tema web sitesi

Fiyat: 59 $ | Canlı Demo | Tüm detaylar

 Themeco tarafından .

ENFOLD (194.000 +)

Enfold tema demo web sitesi

Fiyat: 60 $ | Canlı Demo | Tüm detaylar

– Kriesi tarafından .

BETHEME (174.000 +)

BeTheme demo web sitesi

Fiyat: 59 $ | Canlı Demo | Tüm detaylar

– Muffin Group tarafından .

JÜPITER (124.000 +)

Jupiter X Demo Sitesi

Fiyat: 59 $ | Canlı Demo | Tüm detaylar

– Artbees tarafından .

ThemeForest’in Dezavantajları

ThemeForest’ten satın alan müşterilerin hacmine rağmen, evrensel olarak popüler değil ve bu pazardan satın almanın birkaç dezavantajı var.

İlk (ve en büyük) dezavantajı kalitedir. ThemeForest, tarihsel olarak herhangi bir WordPress geliştiricisine tema satmak için bir platform vermiştir ve hepsi eşit olarak oluşturulmamıştır.

ThemeForest bir temanın kodu, güvenliği ve daha fazlası için yönergeler koymuş olsa da , ThemeForest hala şişirilmiş, kötü kodlanmış temalar konusunda biraz üne sahiptir. Derecelendirmelere ve son güncelleme tarihine göz atmak gibi yukarıdan ipuçlarını izleyerek böyle bir temaya girme şansını en aza indirebilirsiniz.

ThemeForest’i hedefleyen bir başka eleştiri de tema kilitlenmesidir – daha önce bahsettiğimiz süper çok yönlü çok amaçlı temaların bazılarında (ve aslında ThemeForest’te OLMAYAN birçok çok amaçlı temada) ortaya çıkan bir senaryo.

Çok amaçlı bir tema seçtiğinizde, düzenler, özelleştirme seçenekleri ve özellikler açısından neredeyse sınırsız esnekliğe sahip olursunuz. Bununla birlikte, tüm bu seçenekleri kullanmak için, tema genellikle büyük ölçüde kişiye özel kısa kodlara veya özel oluşturulmuş sayfa oluşturuculara bağlıdır.

Seçtiğiniz yeni tema, kısa kodları veya sayfa oluşturucu içeriğini tanımayacağından temanızı daha da değiştirmek istediğinizde sorunlar ortaya çıkar. Bunun yerine, sayfada işe yaramaz kod olarak gösterilecekler (kısa kodun göstermek için tasarlandığı şeyden ziyade) ve işçiliği için saatlerce harcadığınız tüm bu güzel düzenler, birkaç tıklamayla enkaza dönüşecek. Eyvah!

Ne yazık ki, tema geliştiricisi kısa kodları veya sayfa oluşturucuyu ayrı bir eklenti olarak eklemedikçe, bunun etrafında bir yol yoktur.

Pek çok ThemeForest temasıyla ilgili son ve ne yazık ki yaygın bir şey, bazı yeni geliştiricilerin bir tema yükleyeceği, bir sürü satış yapacağı ve sonra devam edeceği – yani, geliştirmeye ve güncellemeye devam etmeyecekler (özellikle tüm bu popüler / kazançlı olduğunu kanıtlamaz.

Tema iyi yapılmışsa, bunun bir sorun olması gerekmez, ancak temayı yıllarca kullanmayı planlıyorsanız, sonunda kararsız ve / veya modası geçmiş hale gelebileceğini düşünmeye değer. Buna karşı bir garanti yok, ancak yazar hakkında küçük bir araştırma yaparsanız (geçmişine, mevcut portföyüne vb. bakarak) en azından bunun olma şansını sınırlayabilirsiniz.

Diğer bir iyi gösterge, temanın yaptığı satışların sayısıdır. Çünkü popüler temaların bir dereceye kadar devam etme olasılığı daha yüksektir.

ThemeForest’in Ötesinde: Alternatifler

Tabii ki, WordPress temalarını çevrimiçi satın alabileceğiniz birçok başka yer var ve hemen hemen her zaman taahhütte bulunmadan önce seçeneklerinizi göz önünde bulundurmanız gerekir.

Çok çeşitli temalara sahip birkaç başka büyük pazar yeri var – Template Monster, MOJO Themes  ve Creative Market en iyi bilinen örneklerden üçü.

İçerisinde wordpress teması barındıran birçok saygın mağaza vardır. Elegant Themes, StudioPress, Themify ve ThemeIsle. İlgilenirsen durumda, gerçekte var farklı kalite seçenekleri her konusunda birlikte sadece büyük bir liste hazırladık burada .

Bir bütçe için çalışıyoruz eğer, resmi WordPress tema deposu olan yüksek kaliteli, güvenilir almak için yer ücretsiz temalar!

Son düşünceler

Yeni bir WordPress teması arayışındaysanız, ThemeForest’i göz ardı etmek aptallık olur. Kalite sorunları hakkında bazı gevezelikler duyabilirsiniz, ancak yüksek puan alan, köklü temalara sadık kalırsanız gerçekten çok yanlış gidemezsiniz. Bu temalar bir nedenden ötürü iyi satılır ve genellikle kalitenin ucunda oldukları içindir. spektrumun.

Tabii ki, ThemeForest’in ana satış noktası seçimdir. Ve mevcut 12.000’den fazla WordPress temasıyla, gerçekten herkes için bir şeyler var!

ThemeForest kullanıyor musunuz – veya daha önce kullandınız mı? Düşünceler?

Benzer Yazılar