Covid-19 hem perakende iflaslarında istikrarlı bir artış yarattı hem de e-ticarete geçişi 5 yıl hızlandırdı .

Geleneksel perakendecilerin çevrimiçi ortama geçişi ve arama ortamının daha rekabetçi hale gelmesiyle birlikte, çevrimiçi bir iş kurmak zor bir zaman:

 • Tüketiciler iki günlük nakliye ve anında memnuniyet bekliyor.
 • Amazon’un dikey entegrasyonu tüm endüstrileri alt üst ediyor.
 • Birçok ürün pazarı seçeneklerle aşırı doymuş durumda.

Ancak, dikkatli bir şekilde doğru ürünü seçmek, e-ticaret işinizde logolardan web tasarımına ve marka bilinci oluşturmadan sipariş karşılama ve kutudan çıkarma deneyimine kadar her şeyi etkileyecektir .

E-ticarette başarı, harika bir ürünle başlar.

Bu kılavuzda, çevrimiçi satışa başlamak için mükemmel niş ürün bulmak için size 21 ipucu vereceğim.

Başlayalım.

İçindekiler

 • Çevrimiçi Satılacak En İyi Ürünleri Nasıl Bulurum?
 • Ne Tür Ürünler Online Satışa Başlayabilirim?
 • Çevrimiçi Ürün Satarken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler.
 • Online Satışa Nasıl Başlarsınız?
 • Yönetici Özeti

Çevrimiçi Satılacak En İyi Ürünleri Nasıl Bulurum?

İlk olarak, ürününüzün hedef kitleniz için bir sorunu çözmesi gerekir. Ayrıca nişe özgü, benzersiz, bir arzuyu yerine getiren ve markalaşma potansiyeline sahip olmalıdır.

1. Pazar araştırması yapın.

İlk olarak, bir endüstri seçerek seçeneklerinizi daraltın. Ne tür ürünler satmak istiyorsunuz? Moda, teknoloji, sağlık, yemek veya fitness ile ilgileniyor musunuz? Her sektörde satabileceğiniz ürünler var.

Bir sektöre karar verdiğinizde, çözmekte olduğunuz soruna odaklanın.

Sorununuzu ve çözümünüzü (ürününüzü) bulduktan sonra pazar araştırması yapmaya başlayın.

Başlamak için bazı harika seçenekler için en iyi pazar araştırması araçlarıyla ilgili makaleme göz atın .

Pazar araştırması
Kaynak: QuestionPro.com

Pazar araştırmasının birçok yolu vardır – Google, Quora, forumlar ve sosyal medya kanalları, başlamak için iyi bir ücretsiz yoldur. Biraz araştırma yapıyorsanız ve ürününüzün hala hedef kitleniz için uygun olduğunu düşünüyorsanız, daha derine inin.

Bir gönder online anket ne çözümler aradıkları öğrenmek ve daha derin bir düzeyde Kendi alıcı personas anlamak için potansiyel müşterilere. Ardından, daha derinlemesine cevaplar almak için bazı katılımcılarla görüşmeyi deneyin veya topluluğunuzda küçük bir odak grup oluşturun.

Hem olumlu hem de olumsuz yanıt veren insanlarla konuşun. Olumsuz yanıt verenler, aradıklarını dile getirebilir ve yepyeni bir ürün yelpazesine ilham verebilir.

2. Rakiplerinizi araştırın.

Ürün nişinizin biraz rekabeti varsa, bu aslında iyi bir şeydir. Kimsenin istemeyeceği tamamen yeni bir şey satmaya çalışmaktansa, nişinizde aktif ve satış yapan diğer insanları görmek daha iyidir. Rekabet sağlıklıdır.

Rakiplerinizin neyi doğru yaptığına bakmanın yanı sıra, neyi yanlış yaptıklarına da bakın. İncelemelerini okuyun ve müşterilerin neleri iyileştirebileceklerini söylediklerini görün.

 • Benzer, geliştirilmiş bir ürün üreterek bu olumsuzluklardan yararlanabilir misiniz?
 • Veya daha iyi nakliye seçenekleri sunabilir misiniz? Daha ucuz bir fiyat noktası?
 • Pazarlarının ulaşamadığı potansiyel müşteriler var mı?
 • SEO söz konusu olduğunda onları yenebilir misiniz?

Pazardaki rekabet boşluklarını bulmak için SEO araçları , fiyatlandırma araştırması, müşteri araştırması ve kendi içgüdüsel duygularınızın bir kombinasyonunu kullanın .

3. Ürünlerinizin sorunları çözmesi gerekiyor.

Başarılı bir ürün bulmanın en güvenilir yolu, sorunları çözen bir şey aramaktır. İnsanlar kolaylık ister; İşleri kolaylaştıran bir ürün sunabilirseniz, insanlar size paralarını vermek için sıraya girerler.

Kendi sorunlarınızı düşünerek başlayın. Sinir bozucu bir şey bulursanız, başkaları da muhtemelen aynı şekilde hisseder ve bir çözüm için para ödemeye isteklidir.

Bu mutlaka tekerleği yeniden icat etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Mevcut ürünlerde iyileştirmeler yapabilir veya mevcut bir ürünü yeni bir insan kitlesine tanıtabilirsiniz.

Örnek olarak Larq’ı alın .

Larq Su Şişeleri

Su şişeleri yüzyıllardır piyasada, ancak Larq kendi kendini temizleyen bir şişe sunarak kendilerine bir niş yarattı. Temel tasarımdaki bu basit iyileştirme ile başarılı bir iş kurdular.

4. Ürünleriniz nişe özel olmalıdır.

Belirli bir hedef kitlenin heyecan duyabileceği ürün fikirleri arayın. Kendi tutkularınızla başlayın; Sevdiğiniz bir şey üzerinde çalışıyorsanız, muhtemelen onun içindeki nişi ve sorunları biliyorsunuzdur.

Niş bir hedef kitle, ürününüzü pazarlamayı kolaylaştırır. Kiminle konuştuğunuzu bilirsiniz ve ürün sayfalarınızda, e-postalarınızda, sosyal medyada ve müşterilerinizle etkileşim kurduğunuz her yerde tutarlı bir marka sesi oluşturabilirsiniz.

Bir niş pazar segmenti tanımlayabilir ve hizmet verebilirseniz, yüksek düzeyde bağlı ve daha yüksek dönüşüm sağlayan bir müşteri tabanı bulacaksınız.

5. Ürünlerinizin markalaşma potansiyeline ihtiyacı var.

Günümüzde tüketiciler, özgün ve kendileriyle kişisel düzeyde yankı uyandıran markalardan satın alıyor. Ürünleriniz, genel marka misyonunuzdan ilham almalıdır.

Örneğin, Tom’s Shoes bir ayakkabı satıcısından daha fazlasıdır; görevleri bir etki yaratmak ve kazandıkları her 3 dolar için 1 dolar veriyorlar. Şimdiye kadar, küresel Covid-19 yardım çabalarına yardımcı olmak için 2 milyon dolar kazandılar.

Tom'un Ayakkabıları

Ürünlerinizin bir marka hikayesine ilham vermesi gerekir; ürünlerin kendisinden daha büyük bir vizyon.

6. Trend olan ürünleri arayın.

Bu harika bir uzun vadeli veya sürdürülebilir iş modeli olmasa da, trend olan bir ürün fikrine atlamak faydalı olabilir.

Popüler hale gelen bir şeyi belirleyebilirseniz, SEO anahtar kelimelerine sahip olma, pazarda bir uzman olarak algılanma ve trend zirveye çıkmadan sermayeye ulaşma fırsatına sahipsiniz.

Bu, yalnızca 2017’deki stres çarkları gibi geçici hevesleri veya 2020’deki yüz maskeleri gibi yeni temelleri ifade etmiyor. sürdürülebilir ürünler.

Atlet Yüz Maskeleri
Kaynak: Athleta.com

İster çevrimiçi forumlar, ister popüler sektör blogları, Facebook grupları veya alt dizinler olsun, müşterilerinizin sıkça kullandığı yerlere giderek başlayın. Tutkulu hayranlara yönelik bu çevrimiçi alanlar, genellikle müşterilerin aradığı en son teknoloji ve trendlere işaret eder.

Ayrıca, çevrimiçi araçlarla piyasanın nereye hareket ettiğini de görebilirsiniz. Google Trendler’e bir konu yazın ; araç, zaman içinde ilginizi ve en çok hangi alt bölgelerin ilgi gösterdiğini gösterebilir.

Amazon ayrıca size neyin iyi sattığını gösterebilecek bir trend raporu hazırlar ve site en çok satanları, en yeni çıkanları ve taşıyıcıları ve çalkalayıcıları vurgular.

Bir trende erken başlamak, size SEO anahtar kelimelerine sahip olma ve pazar lideri olma fırsatı verir.

7. Arzuları yerine getiren ürünleri bulun .

Suçlu zevkleri yerine getirmek için fırsatlar arayın. Alışveriş yapanlar genellikle kendilerini iyi hissettiren şeyleri satın almak isterler. Spanx’in egzersiz ekipmanından daha popüler olmasının bir nedeni var – iyi hissetmek uzun vadeli hedeflerden daha kolay ve daha hızlı. Ve bu e-ticarette doğrudur.

Çikolata gibi küçük bir lüks ya da üst düzey lüks bir araba fark etmez, insanlar arzularını yerine getiren şeyler satın alırlar.

Örneğin Bon Bon Bon , çökmekte olan çikolataları seven insanlar için küçük, nispeten düşük maliyetli suçlu muameleleri sağlama konusunda bir iş kurmuştur.

Bon Bon Bon Örnek

Bu, büyük bir markalaşma potansiyeline sahip bir arzuyu karşılayan ve abonelik kutuları trendini yakalayan niş bir üründür.

Bu kategorilerin dördünü de kapsamak zorunda değilsiniz, ancak niş ürününüzü seçerken bunları aklınızda bulundurun.

8. Tutkulu hayranlara sahip ürünler bulun.

Tutkulu hayranlar işinize iki fayda sağlar. İlk olarak, müşterilerin tam olarak yapmasını istediğiniz şey olan satın alma işlemini yaparlar. İkincisi, ürünlerinizi diğer insanlara övüyorlar. Bu büyük hayranlar, marka elçileri haline gelerek ürünlerinizi arkadaşlarına ve ailelerine ücretsiz olarak satmalarına yardımcı olur.

Ne tür ürünlerin tutkulu hayranları var? Bir kişinin kimliğinin parçası haline gelen şeyleri arayın. Genel olarak, bakkal alışverişi insanların tutkulu olduğu bir şey değildir.

Yine de, paleo diyeti gibi belirli bir diyet birinin kimliğinin bir parçası haline gelirse, yemek tutkulu oldukları bir şey haline gelir. İşletme sahipleri, otla beslenmiş kemik suyu satarak para kazanabilirler.

İnsanların tutkulu olduğu diğer şeyler arasında çizgi romanlar, video oyunları, spor takımları ve maraton koşusu yer alır. İnsanlar kimliklerini doğrulamaya yardımcı olan ürünlere para harcamaya isteklidir.

Büyük Yeşil Yumurta insanlar tutkulu bir ürünün bir örnektir. Dışarıdan başka bir barbekü gibi görünse de, seramik iç mekan diğer dış mekan ocaklarından farklı bir nokta.

Büyük Yeşil Yumurta

Mutlu müşteriler, ürünün yeteneklerini gösteren pek çok YouTube videosu çekerek onlar hakkında çılgına dönüyor. Şirket, EGGfest gibi etkinlikler düzenleyerek, yarışmalar ve ürünleriyle yemek pişiren takımları sergileyerek hayranlarını cesaretlendiriyor.

9. Kar marjlarınızı hesaba katın.

Tüm endüstrilerin farklı kar marjları vardır ve müşteriler belirli ürünler için daha yüksek bir kâr marjını kabul edecektir.

Örneğin, lüks malların marjı daha yüksektir çünkü müşteriler marka adı ve müşteri deneyimi için bir prim ödemeye isteklidir. Oysa gıda ve emtialar düşük kar marjına sahiptir ve yüksek satış hacmine bağlıdır.

Potansiyel kârınızı hesaplamak için satılan malların maliyeti (COGS), çalışan maaşları, e-ticaret pazarlama maliyetleri, site barındırma ücretleri, ödeme işleme, depolama ve sipariş karşılama dahil tüm maliyetlerinizi hesaba katmanız gerekir .

E-ticaret iş modeliniz, nihai kar marjınızda büyük bir rol oynayacaktır, bu nedenle bu elektronik tabloları çıkardığınızdan ve ürünlerinizin sağlıklı bir marjı korumak için MSRP’yi bulduğunuzdan emin olun.

Ne Tür Ürünler Online Satışa Başlayabilirim?

Çevrimiçi olarak ne satacağınızı seçerken vermeniz gereken iki büyük karar vardır: emtia mı yoksa niş mi ve fiziksel mi yoksa dijital mi? Emtia veya niş, girmeye çalıştığınız pazarla ilgilidir, fiziksel veya dijital ise satmayı planladığınız ürün türüdür.

1. Emtialar.

Bu ürünler yüksek talep gören, temel veya popüler ürünlerdir. Genellikle herkesin ihtiyaç duyduğu ürünler – iç çamaşırı, tuvalet kağıdı veya ampuller gibi – veya markalı çoraplar gibi bir niş içindeki popüler etiketler olarak kabul edilirler.

Bu ürünler için potansiyel pazar genellikle çok yüksektir ve düzenli, devam eden bir talep vardır. Bununla birlikte, genellikle Amazon ve Walmart gibi diğer büyük perakendecilerle çok daha fazla rekabet ve daha düşük kar marjları vardır.

Büyük adamlara karşı rekabet ederken ve akılda kalıcı olmayan ürünler satarken yer edinmek ve öne çıkmak zordur. Büyük markalar aynı zamanda ölçek ekonomilerinden de yararlanır, böylece size daha az satış yapabilirler.

2. Niş Ürünler.

Öte yandan, niş ürünler benzersizdir ve belirli bir müşteri tabanına hizmet eder. Bu öğeler, Etsy’de satılan el yapımı el sanatları , özel evcil hayvan ürünleri, spor aletleri veya niş bir kitleye hizmet eden herhangi bir şey gibi özel olabilir .

Niş ürün satarken hedef kitle belirlemek ve müşterilerinize ulaşmak daha kolay.

Bu ürünlerin münhasırlığı aynı zamanda daha fazla ücret alabileceğiniz anlamına gelir, bu da daha yüksek kar anlamına gelir. Bununla birlikte, pazarınız daha küçüktür ve insanların düzenli olarak niş bir ürün satın almaları gerekmeyebilir, bu da daha yavaş büyümeye neden olabilir.

Karar vermekte zorlanıyorsanız, her zaman hem emtia hem de niş ürünleri satmayı seçebilirsiniz. Birçok şirket niş ürün etrafında bir marka oluşturur, ancak satılabilir envanterlerini artırmak için çok sayıda emtia ürünü satar. Bu, tekrar müşterilerin olasılığını artırabilir ve siteye yeni müşteriler çekebilir.

glory cycles

Glory Cycles , satışa yönelik bu karma yaklaşımın güzel bir örneğidir. Niş site, bir bisiklet inşa etmek veya geliştirmek için bileşenlerin yanı sıra üst düzey bisikletler de satıyor. Bununla birlikte, kasklar, bisiklet kıyafetleri, ışıklar ve su şişeleri gibi tüm bisikletçilerin düzenli olarak ihtiyaç duyduğu bir dizi popüler marka aksesuarı da stoklarlar.

Müşterilerinin düzenli olarak pahalı bir bisiklet alması gerekmese de, düzenli olarak yeni kask ve şortlara ihtiyaç duyarlar. Bu eşyaları stoklamak, müşterilerin Glory Cycles’a geri dönmesini sağlar.

Ardından, niş veya emtia ürünlere karar verdikten sonra, fiziksel mi yoksa dijital mi sorusu var.

3. Dijital Ürünler.

Bu ürünler yalnızca dijital olarak bulunur ve e-Kitaplar, bilgisayar oyunları, uygulamalar veya kurslar içerir. İlk bakışta dijital ürünler daha kolay görünebilir. Dijital ürünleri depolamaya veya göndermeye gerek yoktur ve sitenizi, satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra müşterinize hemen gönderecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Ancak, önceden çalışma gerektirirler ve genellikle dijital bir ürünü kendiniz oluşturmanız gerekir. Ayrıca, Facebook gibi bazı pazar yerleri, platformları üzerinden dijital ürünler satmanıza izin vermez.

Örneğin, bu blogda, çevrimiçi girişimcilere SEO ve bağlı kuruluş pazarlamasında yardımcı olan iki dijital ürün satıyorum . Her ikisi de e-ticaret platformuma bir zip dosyası olarak yüklediğim bir dizi belge, PDF ve elektronik tablodur. Daha sonra bunları WordPress sitemde satabilmek için BigCommerce for WordPress eklentisini kullandım.

Bu kılavuz için, esas olarak çevrimiçi satılacak niş fiziksel ürünler bulmaktan bahsedeceğiz.

4. Fiziksel Ürünler.

Fiziksel ürünler satmak istiyorsanız, üretim süresini, depo alanını ve depolama, paketleme ve nakliye kalemlerinin işçilik maliyetlerini hesaba katmanız gerekir.

Ayrıca, stoksuz satış, dış kaynaklı üretim veya şirket içi üretim olup olmadığına da iş modelinize karar vermeniz gerekir.

Kendiniz tamamen yeni bir ürün icat ediyorsanız, beş farklı aşamayı içeren prototiplemeye de yatırım yapmanız gerekir .

Tüm seçeneklerinizle bunalmış hissetmeye başlamak kolaydır.

Bu kılavuzun geri kalanında, seçeneklerinizi daraltabilmeniz ve satmak için en iyi performansı gösteren bir ürün seçebilmeniz için göz önünde bulundurmanız gereken diğer önemli faktörleri ele alacağız.

Çevrimiçi Ürün Satarken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler.

Ürünlerinize karar verirken lojistik kararları da hesaba katmanız gerekir. Bunlar, ürünlerinizi nerede satacağınızı, e-ticaret iş modelinizi ve teslimat yöntemlerini içerir.

Bu son faktörler unutulamaz ve küçük işletme planlarınız konusunda kendinize daha fazla güvenmenize yardımcı olacaktır.

1. Ürünlerinizi nerede satacaksınız.

Öncelikle ürünlerinizi nerede satacağınıza karar verin. Üç ana seçenek, pazar yerleri, sosyal medya platformları ve kendi e-ticaret sitenizdir.

Çevrimiçi Pazar Yerleri.

Bunlar, Amazon, Etsy, eBay, Facebook Marketplace, Bonanza veya Craigslist gibi kendi ürün listelemelerinizi eklemeniz için size basit yollar sunan mevcut satış platformlarıdır.

Facebook Pazar Yeri

Çevrimiçi satış için mevcut bir kitle ve site yapısına sahipler, bu da çevrimiçi ürün satmayı kolaylaştırıyor. Ancak, markanız üzerinde çok fazla kontrolünüz yok, listeleme ücretleri var ve ayrıca sitede satış yapan birçok kişiyle rekabet ediyorsunuz. Yerel teslim alma ve teslimatı kullanmayı planlıyorsanız , küçük, yerel pazarlarda daha fazla görünürlük elde etmek için işletmeniz için yerel listeler de oluşturabilirsiniz .

Sosyal medya kanalları.

Bu sosyal medya sitelerinin birçok sınırlaması ve faydası vardır. Facebook , Instagram, Google Alışveriş ve Pinterest’te satış yapmak, hedef kitlenizin doğrudan platformda satın almalarını sağlayan araçlar içerir.

Bu, ürünlerinizi takipçilere göstermenizi sağlar ve anında satın almanın rahatlığı satışa dönüşmesine yardımcı olur. Ancak, marka bilinci oluşturma ve ödeme deneyiminiz de dahil olmak üzere kendi çevrimiçi mağazanız üzerinde kontrole sahip değilsiniz.

E-ticaret sitesi.

Son (ama en iyi) seçenek, BigCommerce gibi bir e-ticaret platformu kullanarak kendi e-ticaret web sitenizi oluşturmaktır . Bu seçenek, sitenizin görünümü ve izlenimi üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar.

BigCommerce Kapak Resmi

Kendi çevrimiçi vitrininizi oluşturmak, nakliye ve vergileri ayarlamak, ürün sayfaları oluşturmak ve hızlı yükleme hızının, SSL sertifikalarının ve daha fazlasının keyfini çıkarmak için web sitesi oluşturucularını kullanabilirsiniz . Bunun gibi bir platform kullanmak, çevrimiçi pazarlama çabalarınıza yardımcı olan müşteri verilerini toplamanıza ve analiz etmenize de olanak tanır.

En iyi fikir, farklı satış platformlarının bir kombinasyonunu kullanmaktır. Bu, kendi web sitenizin çökmesi veya sosyal medya algoritmalarının lehinize gitmemesi durumunda riskinizi azaltır.

Bir varlık gösteren sosyal medya ve pazar, sitenize tüketicileri çekmek ve doğrudan müşterilere hitap böylece e-posta adresleri elde edebilirsiniz. 

Bununla birlikte, kendi siteniz mevcut kullanıcılarla birlikte gelmiyor, bu nedenle dijital pazarlama maliyetleri, müşterileri sitenize çekmenin yanı sıra aylık platform maliyetlerini de içeriyor. Diğer ödeme işlemcileri ve ödeme ağ geçitleri için kredi kartı işlem ücretleri ve aylık ücretler de vardır. 

2. E-ticaret iş modelleri.

Dört ana e-ticaret iş modeli türü vardır. İlk ikisi, tüketiciden işletmeye (C2B) ve tüketiciden tüketiciye (C2C), kendi ürünlerini satmayı planlayan kişiler için uygun değildir. Bu, işletmeden tüketiciye (B2C) ve işletmeden işletmeye (B2B) modelleri bırakır.

Tüketiciye iş.

B2C, malların genel halka satıldığı geleneksel bir perakende işidir. Bu, en yaygın e-ticaret iş modelidir ve daha kısa bir satış döngüsünden, yüksek sipariş sayısından ve mükemmel marka bilinirliğinden yararlanır.

İşten işe.

B2B modeli tam olarak kulağa nasıl geliyor – başka bir işletmeye satış yapan bir işletme. Ürünler, toptan ürünler gibi fiziksel ürünler olabileceği gibi, bir şirketin ihtiyaç duyduğu yazılımlar gibi dijital ürünler de olabilir.

B2B modelleri, daha yüksek kârlara yol açabilecek büyük ve yinelenen siparişlerden yararlanabilir. Bununla birlikte, genellikle B2C’den çok daha küçük bir kitle tabanı, satın alma siparişleri üzerinde daha derinlemesine çalışma ve daha fazla temaslı müşteri hizmetleri vardır.

3. E-ticaret ürünlerinizi nasıl teslim edersiniz.

E-ticaret iş modeliniz, ürünlerinizi nasıl tedarik edip teslim edeceğinizin tam ayrıntılarını içerir. Pek çok farklı seçenek vardır ve doğru olanı, sattığınız ürünün türüne ve ne kadar kontrolü elinizde tutmak istediğinize bağlıdır.h

Doğrudan tüketiciye.

D2C işletme sahipleri, aracıları ortadan kaldırarak doğrudan tüketicilere satış yapar. Kendi ürünlerini üretebilir veya fason üretim yapabilirler. Doğrudan satış, şirketin marka bilinci oluşturma, fiyatlandırma ve müşteri deneyimi üzerinde kontrol sahibi olmasını sağlayarak sadık bir müşteri tabanı oluşturmalarını sağlar .

Özel etiket veya beyaz etiket.

Beyaz etiketli ürünler, genel bir ürüne adınızı, markanızı veya resimlerinizi uyguladığınız yerdir. Özel markalı ürünlerle, bir üretici sizin için özel olarak satmanız için bir şeyler yaratır. Bu modeller, tasarım ve üretimde daha az zaman anlamına gelir ve ürünü pazarlamak için daha fazla zaman ayırmanızı sağlar.

Toptancılık.

Toptancılar, ürünleri perakende fiyatının altında toplu olarak satarlar. Kâr fırsatı büyük siparişlerle gelir. Genel olarak, toptancılar perakendecilere satış yapar ve daha sonra tüketicilere satış yapar; bununla birlikte, bazı toptancılar bütçe bilincine sahip tüketicilere toplu olarak satış yapmaktadır.

Direk nakliye.

Dropshipping , çevrimiçi satıcılar için popüler bir modeldir. Dropshipping modelinde, satıcı , AliDropship veya Printful gibi bir stoksuz satış tedarikçisi tarafından tedarik edilen, paketlenen ve gönderilen ürünleri tedarik eder, pazarlar ve satar . Özünde, dropshippers aracılardır.

AliDropship

Bu, her bir üründe daha düşük bir kâra yol açabilse de, daha fazla uygulamalı işletme sahibine hitap eden ürünleri depolamak veya nakliye etmek konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Birçok e-ticaret platformunda, stoksuz satış işini kolayca kurmanıza yardımcı olan yerleşik entegrasyonlar bulunur.

Abonelik hizmetleri.

Abonelik hizmetleri ile tüketiciler aylık veya haftalık ücret öder ve düzenli olarak yeni ürünler alırlar. Kutu abonelikleri, müşterilere aylık olarak bir dizi ilgili ürünün gönderildiği bu modelin popüler bir biçimidir. Kutular, zanaat projelerinden giysilere ve şaraba kadar her şeyle ilgili olabilir.

Bu model dijital servislerle de çalışabilir. Müşterilerden yazılıma erişmek için düzenli bir ücret alabilir veya onlara düzenli olarak müzik, e-kitap, meditasyon veya başka ürünler sağlayabilirsiniz. Bu model size düzenli bir gelir sağlar ve kutuya ekleyeceğiniz şeyleri seçerken sezonluk indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Bununla birlikte, ürünleri düzenli olarak tedarik etmek ve paketlemek çok fazla iş olabilir ve müşterilerin ilgisini çekmek için her ay yeni şeyler düşünmeniz gerekir.

Online Satışa Nasıl Başlarsınız?

Satmak için ürününüzü seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı ipuçlarını ele aldığımıza göre, şimdi satışa başlama zamanı.

1. Pazar araştırması yapın ve satacağınız ürünleri seçin.

Araştırmanızı yapmak için yukarıdaki adımları izleyin ve hangi ürünleri satmak istediğinizi seçin. Bir sorunu çözen, nişe özgü, bir arzuyu yerine getiren ve markalaştırılabilir bir ürün bulmayı unutmayın.

Fikrinizin sağlıklı kar marjlarına sahip olduğundan emin olmak için sayıları sıkın ve iyi bir başarı şansı elde edin. Bu aynı zamanda hedef anahtar kelimelerinizi tanımlama, marka hikayenizi oluşturmaya başlama ve potansiyel müşterilerinizle bağlantı kurma zamanıdır.

Satacak bir ürüne karar vermeden önce markanızı oluşturmak mümkündür, bu da işinizi başlatma konusunda size hızlı bir başlangıç ​​sağlayabilir. Örneğin Spearmint Love bir bebek blogu olarak başladı.

spearmint niş ürün

Sahibi Shari Lott kendi mağazasını açmaya karar verdiğinde, ürünlerini denemeye hazır özel bir kitlesi vardı.

2. E-ticaret platformunuzu seçin.

E-ticaret pazarında BigCommerce, Wix ve Shopify dahil olmak üzere birçok oyuncu var. Seçtiğiniz seçenekler ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır, ancak BigCommerce, işiniz büyüdükçe sizinle birlikte ölçeklenebileceği için harika bir seçimdir.

İhtiyacınız olan tüm özellikler aylık fiyata dahildir ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda web tasarım şablonu vardır:

BigCommerce ücretli şablonlar

BigCommerce ile mağaza kurmak, özellikle sürükle ve bırak Sayfa Oluşturucu aracıyla düşündüğünüzden daha kolaydır . Kategorilerinizi ve ürünlerinizi eklemek kolaydır ve markanız için doğru görünümü elde etmenize yardımcı olacak özelleştirmek için bir tema seçebilirsiniz.

BigCommerce ayrıca para birimi, nakliye, vergiler ve sipariş karşılama gibi arka uç ayarlarında size yol gösterir, böylece mağazanız açılışta hazır olur. Kendinizi zor durumda bulursanız, yardım merkezinde belgeler, kılavuzlar ve yardıma hazır diğer kullanıcılardan oluşan bir topluluk bulunur.

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, nihai seçiminizi yapmanıza yardımcı olması için BigCommerce ve Shopify karşılaştırmasının tamamını okuyabilirsiniz .

3. Ürün içeriğinizi oluşturun.

Ürün sayfalarınız, müşterilerin satın alma kararlarını verdiği sitedeki en önemli sayfalardır. Ürün sayfanızın iki temel öğesi vardır: açıklamalar ve görseller.

Her ikisi de eşit derecede önemlidir. Yüksek kaliteli görseller satışları dönüştürebilirken, müşterileri sayfaya çeken şey, özellikle de arama motorlarında dizine eklenen bu açıklamadır.

Bir ürün açıklaması yazarken bir hikaye anlatın.

Yalnızca özellikleri ve faydaları kapsamayın, ürünün duygusal çekiciliği, çözdüğü ilişkilendirilebilir sorun ve başkalarının bundan nasıl yararlandığı hakkında yazın.

Açıklamanız, ürününüzün onlar için neler yapabileceğini açıkça belirtmelidir. Daha da önemlisi, benzersiz olmalı ve kışkırtıcı satış kopyalarıyla yazılmalıdır.

Mobilya perakendecisi Burrow’un Bento Yan Sehpası için nasıl metin yazdığına bir bakın . Sadece bir masa olsa da, “Dört ayağı var, üzerine eşya koyabilirsiniz” demiyorlar. Bir hikaye anlatırlar ve büyüleyici bir dil kullanırlar:

Bento Sehpa Ürün Açıklaması

Görseller söz konusu olduğunda, beyaz bir arka plan üzerinde kahraman görselinden başlayarak her bir ürünün birden fazla resmini ekleyin. Ürünü farklı açılardan gösterin ve ayrı parçalar halindeyken daha kaliteli fotoğraflar çekin.

Ayrıca, kullanılan ürünün birkaç resmini de ekleyin, ancak bunlar resimlerinizin büyük kısmı olmamalıdır. Görüntüleri net ve yüksek çözünürlüklü tutun, ardından daha küçük dosya boyutuyla bir web biçiminde kaydetmek için PhotoShop gibi bir fotoğraf düzenleme aracı kullanın .

Ayrıca, Google’ın web tarayıcılarının resimleri dizine eklemesine yardımcı olmak için her resme alternatif metin eklemeyi unutmayın. Başarılı olma konusunda ciddiyseniz, yüksek dönüşüm sağlayan ürün sayfaları oluşturmaya yönelik farklı stratejileri anlamak için ürün sayfası en iyi uygulamaları hakkında biraz araştırma yapın .

4. Web sitenizi tanıtmaya ve pazarlamaya başlayın.

Web siteniz başlatıldığında, ona trafik çekmeye başlamanın zamanı geldi. Markanızı oluşturmaya, e-posta adreslerini ve sosyal medya takipçilerini toplamaya başladıysanız avantajlı olabilirsiniz.

Arama motoru optimizasyonu (SEO).

Genel olarak, ürünlerinizi pazarlamak, hem ücretli hem de ücretsiz stratejiler karışımı gerektirir. SEO veya arama motoru optimizasyonu en önemli adımdır. Bu, sitenizi arama motorlarında görünür kılmak için anahtar kelime araştırmasını içerir.

İlk olarak, anahtar kelime araştırması yapın ve büyük perakendeciler muhtemelen temel anahtar kelimelere hakim olduğundan uzun kuyruklu anahtar kelimeler arayın. Örneğin, “jean” anahtar kelimesi için ilgi çekmek zor olacaktır, ancak “vintage denim jeans” veya “kaslı erkekler için skinny jeans” arama motoru sonuç sayfalarının (SERP’ler) birinci sayfasında rekabet etmenize izin verebilir.

Sayfa içi e-ticaret SEO stratejinizin üç ana bileşeni vardır: ürün sayfalarınız, kategori sayfalarınız ve blog gönderileriniz.

E-ticaret Ürün Sayfası

Blog gönderileri en fazla trafiği getirecek ve ürünlerinizle ilgili olmalıdır. Örneğin, bir kamp satıcısıysanız, “ABD’deki En İyi 10 Sırt Çantasıyla Seyahat Rotası” üzerine bir yazı yazabilir ve ürünlerinizle ilgilenebilecek bir kitleyi yakalayabilirsiniz.

Blog gönderileriniz daha sonra bireysel okuyucuları kategorinize ve ürün sayfalarınıza yönlendirir.l

Kategori sayfalarınız, kategorinin kendisi için sıralama yapmaya çalışmalıdır: örneğin, küçük sırt çantalı çadırlar, yürüyüş direkleri, erkek yürüyüş botları, vb. Ardından, ürün sayfanız, ürün aramasının kendisi için Google’da sıralamaya çalışmalıdır: Northface Stormbreak 2 Kamp Çadırı.

İçerik stratejinizi oluşturduktan sonra, Alan Adı Otoritesi (DA) oluşturmak için alanınızdaki diğer saygın sitelerden geri bağlantılar almaya başlamanız hayati derecede önemlidir. Bu DA, nişinizdeki anahtar kelimeler için ne kadar sıralamanız olduğunu söyleyen 0 ile 100 arasında bir sayıdır.

Bağlantılar internetin para birimi gibidir; hiçbiri sitenizi göstermiyorsa, herhangi bir içeriğinizin sıralanması neredeyse imkansız olacaktır. Nişinizdeki diğer sitelerden gelen geri bağlantılar ve misafir gönderileri aracılığıyla DA oluşturmaya başladığınızda , Google sizi daha güvenilir bir site olarak görecek ve sizi daha iyi arama sıralamalarıyla ödüllendirecektir.

Daha fazla SEO yardımı arıyorsanız, aşağıda 500 bin okuyucudan (ve aylık gelirde 80 bin dolar) oluşan bir kitleyi nasıl oluşturduğuma dair daha fazla ipucu için bir blogun nasıl başlatılacağına ilişkin adım adım kılavuzumun tamamını okuyabilirsiniz . 2 yıl.

Aşağıdaki bir sosyal medyayı çekin.

Takip eden bir sosyal medya oluşturmak, e-ticaret web sitenize trafik çekmenin de harika bir yoludur. Birden fazla sosyal medya sitesinde varlığınız olmalı ve pazarınıza göre hangilerini seçmelisiniz.

Örneğin, giyim markaları Instagram’da başarılıdır, el işi markaları Pinterest’te harikadır ve B2B markaları LinkedIn’de en iyisini yapabilir.

Takipçileri çekmek için sektörünüzle ilgili sohbetin bir parçası olun ve düzenli olarak gönderi paylaşarak ve benzer hesapları takip ederek nişinizde bir otorite olarak öne çıkın.

E-posta listenizi oluşturun.

E-posta pazarlaması, herhangi bir e-ticaret pazarlama stratejisinin büyük bir parçasıdır. Her kullanıcının ayrılmaya karar vermeden önce bir teklif içeren bir açılır pencere görmesi için web sitenize çıkış amaçlı bir açılır pencere yüklemelisiniz.

E-posta listenize kaydolduktan sonra, hoş geldiniz e-postası serisi göndermek için bir e-posta pazarlama aracı kullanın. Bu e-postalar bir tanıtım indirimi sağlamalı, marka hikayenizi anlatmalı ve ürünleriniz hakkında listenizi heyecanlandırmalıdır.

GetResponse E-posta Düzenleyicisi

Terk edilmiş sepet e-postaları da e-ticaret markaları için hayati derecede önemlidir. Bir ziyaretçi bir ürün sayfasına giderse ve sepetine bir ürün eklerse ancak dönüşmezse, onlara sepette ne olduğunu hatırlatan ve satın almaya teşvik eden terk edilmiş alışveriş sepeti e-postaları gönderilebilir.

Bu terkedilmiş alışveriş sepeti e-postaları, bir dizi halinde bile olabilir ve birinci e-postada bir alışveriş sepeti hatırlatıcısı, ardından iki ve üç gün sonra e-postalarda kademeli indirimler sağlar.

Ücretli reklamcılıkla başlayın.

Bunun için bütçeniz varsa, sitenize daha fazla trafik çekmek için ücretli reklamları düşünün. Tıklama başına ödeme reklamcılığı, etkileyici pazarlama ve bağlı kuruluş pazarlaması dahil olmak üzere birçok farklı ücretli reklamcılık biçimi vardır .

Bu seçeneklerden bazıları diğerlerinden daha etkilidir, bu nedenle yatırım getirinizi özenle takip ettiğinizden emin olun.

Göz önünde bulundurulması gereken ücretli reklamcılık faktörlerinden bazıları şunlardır:

 • Web sitenizi daha önce ziyaret etmiş kişileri hedefleyen yeniden pazarlama reklamlarıyla başlayın . Facebook’taki ürün DPA reklamları son derece etkili olabilir.
 • Facebook Reklamlarını yeni bir hedef kitle (potansiyel arayan) bulmak için kullanırken , reklam harcamalarından elde edilen getiriyi (ROAS) 2,5:1 oranında hedefleyin.
 • Google PPC son derece rekabetçi ve maliyetli olabilir. Hedeflediğiniz anahtar kelimelere çok dikkat edin ve 3:1’lik bir ROAS’ı hedefleyin.
 • Google Alışveriş , ürün kataloğunuzu Google Alışveriş motoruyla senkronize ederek satış elde etmenin mükemmel bir yolu olabilir. Bu, niş ürünler için iyi sonuç verir – büyük perakendecilerle rekabet ettiğiniz için malları Google Alışveriş’te satmak zordur.

Google ve sosyal medya kanallarındaki ücretli reklamların çok fazla veriye erişmenizi sağladığını unutmayın, bu nedenle doğru kitle segmentlerini hedeflediğinizden ve bu verileri kendi yararınıza kullandığınızdan emin olun.

Yönetici Özeti

E-ticarette başarı, harika bir ürünle başlar.

Marka hikayenizin kalbi haline gelen, pazarlama çabalarınıza yardımcı olan ve sattığınız hedef kitleyi dikte eden üründür.

Online satış için niş bir ürün seçerken, bir sorunlu noktayı çözmeli, nişe özgü olmalı, bir arzuyu yerine getirmeli ve marka potansiyeline sahip olmalıdır. Ayrıca kar marjlarınızı, rakiplerinizi ve e-ticaret iş modelinizi de hesaba katmanız gerekir.

Her şey düşünüldüğünde, ürün sizde bir tutku uyandırmalıdır. Başkalarının ürününüzden zevk alması fikri, sizi e-ticaret başarısına fırlatacak ivmeyi yaratmalıdır.

Kendi ürününüzü satmak ve çevrimiçi girişimci olmak çok zor bir iştir.

Ancak, yalnızca sizin yarattığınız bir ürün fikriyle binlerce (veya milyonlarca) insanın hayatını değiştirme hissini hayal edin.

Bu kılavuz, niş bir ürüne karar vermenize yardımcı oldu mu? E-ticaret ürünlerinizi satmanıza yardımcı olan başka faktörler var mı? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin.

Benzer Yazılar