2016’da Harris Poll tarafından yapılan bir anket , Amerikan Y kuşağının neredeyse % 80’inin borsaya yatırım yapmadığını ortaya koydu . % 40’ı sınırlı kaynaklarla yatırım yapamamaktan sorumlu tutuyor ve % 34’ü nasıl yatırım yapacaklarını bilmediklerini söylüyor. Yatırım uygulamaları yeni bir başlangıç olabilir.

Minimum yatırım deneyimi ve sınırlı kaynaklarla bile, bu yatırım uygulamaları pazara girmenize ve portföyünüzü genişletmenize olanak tanır.

Artık ticaret yapmak için bir borsacıya ihtiyacınız yok. Vanguard veya TD Ameritrade gibi aracılık hesaplarına sahip şirketler, iPhone’lar ve Android cihazlar için uygulama alanına giriyor, ancak bu listedeki uygulamalar kadar sezgisel değiller. Yeni üniversite mezunlarından deneyimli yatırımcılara kadar, telefonunuzun rahatlığıyla sorunsuz ve rahat bir şekilde yatırım yapmanızı sağlayan güçlü yatırım uygulamaları vardır.

En iyi yatırım uygulamalarından bazılarını ve farklı yatırımcı grupları için hangi uygulamaların en iyisi olduğunu inceleyelim.

En İyi Yatırım Uygulamaları Nelerdir?

1. M1 Finans

Komisyonsuz Ticaret için En İyi Yatırım Uygulamalarından Biri

Komisyonsuz Ticaret Yatırım Uygulamaları

Robo-danışman ve çevrimiçi aracılık işlevlerini M1 finansmanı kadar ustalıkla birleştiren çok az yatırım uygulaması vardır. M1 Finance, kullanıcı dostu arayüzü ve düşük işletme maliyetleri ile ünlüdür. Çok çeşitli portföy şablonlarından ve seçeneklerinden seçim yapmanıza olanak tanır – ayrıca ücretsizdir.

Bu yatırım uygulaması, uzman danışmanlık hizmetleri için ödeme yapmak zorunda kalmadan portföy yönetimlerinin çoğunu devretmeye daha istekli olan yatırımcı için uygundur.

M1 Finance tüm bunları sizin için sanal olarak halleder. Yatırım yapmak istediğinizde, bu uygulama sizden “pastanızı” yapmanızı isteyecektir.

Bu pasta, tercih ettiğiniz yatırım seçeneklerini ve benzersiz yatırım hedeflerini birleştirir. Bu kişisel finans seçenekleri, borsada işlem gören fonları ve tahvilleri (veya hisse senetleri) içerir. Bu pasta, tahsis edilen sermayenizi tercih ettiğiniz yatırım seçeneklerine otomatik olarak nasıl dağıtacaklarını belirleyecektir.

Sonuç olarak, iadelerinize bağlı olarak pastanızın her bir dilimi otomatik olarak genişler veya daralır. Hesabınıza daha fazla para yatırdığınızda, bu uygulama, seçtiğiniz pasta dilimlerini geri yüklemek için fon dağıtır.

M1 Finance oldukça benzersizdir.

Birincisi, kullanımı ücretsizdir – size kesirli yatırım için en iyi platformlardan birini veren hiçbir gizli ücret yoktur.

Ayrıca , belirli koşullarda portföyünüze karşı kişisel ve küçük işletme kredileri de güvence altına alabilirsiniz . M1 finans, platformu içinde yeniden dengeleme ve genel olarak yatırım için güçlü bir otomasyon getiriyor.

Bir dezavantajı, vergi kaybı hasadı sunmamalarıdır. Ek olarak, yatırım fonu satın alma seçeneğiniz yoktur.

Sonuç olarak, bu, gerçekleştirilen her ticaret için sıfır ücretle bir Robo-danışman arayanlar için en iyi yatırım uygulamasıdır.

M1 Finance ile başlayın .

2. Robinhood

Ücretsiz Hisse Senedi İşlemleri için En İyi Yatırım Uygulaması

Ücretsiz Hisse Senedi İşlemleri Yatırım Uygulamaları

Robinhood , hisse senetleri ve kripto para birimlerinde serbestçe ticaret yapmak için oldukça popüler bir uygulamadır. Bu uygulama aynı zamanda ETF’ler ve seçenekler için ücretsizdir. 2013’te çıkış yapan şirket, 4 milyondan fazla tüccar ile büyük bir hızla büyüyor .

Bu uygulama sıfır minimum bakiye ile çalışır ve çok gezilebilir ve kullanımı kolaydır. Geleneksel bir tam hizmet komisyoncunun çok sayıda özelliğini alamayabilirsiniz, ancak bu, oldukça düşük bir maliyetle yararlı bir ticaret platformudur.

Robinhood , gerçekleştirilen işlemler için komisyon almaz ve çok kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Uygulama, ticarete hızlı erişim ile keyifli bir mobil deneyim yaratır.

Diğer brokerler size sık sık bir avuç hesap verir, Robinhood bol miktarda 2.000’den fazla ETF’ye ücretsiz olarak erişim sağlar. Robinhood Gold hizmetleriyle, ödünç parayla menkul kıymetler de edinebilirsiniz.

Unutulmaması gereken birkaç nokta aşağıda belirtilmiştir:

 • Uygulama genellikle Personal Capital gibi diğer gider izleme yazılımlarıyla senkronize olmakta zorlanır.
 • Araştırma kılavuzlarını ve araçlarını kullanmak istiyorsanız, aylık 5 $ ödemeniz gerekir.
 • Masaüstü sürümleri yok
 • Hesabınızı başka bir komisyoncuya aktaracaksanız, 75 dolarlık bir ücret vardır.

Genel olarak, mobil uygulamaları tamamen yeni bir insan pazarına yatırım yapmaya başladı. Robinhood’u kullanmak, hisse senedi ve kripto para birimlerini satın almayı ve takas etmeyi, izleme listeleri oluşturmayı ve gerçek zamanlı performansı gözden geçirmeyi kolaylaştırır. Onların cryptos oldukça gibi platformlara kıyasla sınırlı Binance ancak bunlar şunlardır:

 • (BTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Bitcoin SV (BSV)
 • Dogecoin (DOGE)
 • Ethereum (ETH)
 • Ethereum Classic (ETC)
 • Litecoin (LTC)

Sonuç olarak, yatırım yapmakta yeniyseniz ve tüm varlıklarınızı minimum yatırımla yönetmek için kullanımı kolay bir uygulama istiyorsanız, Robinhood hiç akıllıca değildir.

Robinhood ile başlayın .

3. Acorns

Otomatik Tasarruf için En İyi Yatırım Uygulaması

Otomatik Tasarruf Yatırım Uygulamaları

Acorns , yedek paranızı bir sonraki dolara yuvarlamak için en iyi yatırım uygulamalarından biridir. Ekstra geliriniz için bir tasarruf aracı olarak ikiye katlarken paranızı sizin için yatırabilecek bir Robo-danışman olarak işlev görürler.

Meşe palamudu sezgisel ve kullanımı kolay bir para kazanma uygulamasıdır . Beş dakika içinde hesabınızı oluşturabilir ve yaşınız ve risk toleransı gibi ayrıntıları sağlamanız gerekir.

İşte nasıl çalıştığı. Acorns , bağlı kredi kartınız veya banka kartınızdaki satın alma işlemlerini en yakın dolara yuvarlar ve kalan değişikliği Meşe Palamudu hesabınıza aktarır.

Daha sonra bu değişikliği tercih ettiğiniz Meşe Palamudu yatırım portföyüne yatırabilirsiniz. Ayrıca, Swagbucks’ın çalışma şeklini yakından yansıtan meşe palamudu “Para Bulma” planını kullanma seçeneğiniz de var .

Üç hizmet seviyesi sunarlar:

 • Çekirdek: 1 $ / ay (düşük maliyetli ve üniversite öğrencileri için ücretsiz)
 • Çekirdek + Daha Sonra: 2 $ / ay (vergiden düşülebilir bir IRA planına erişim eklendi)
 • Daha Sonra + Harcama: 3 $ / ay (sıfır ücretle banka kartı ve markalı çek hesabı eklendi).

Ek olarak, üç hesap türü vardır. Bunlar emeklilik hesapları, vergilendirilebilir hesaplar ve banka kartlı çek hesabıdır.

Burada dikkat çekici bir nokta basitliktir. Banka hesabınızda yedek para bulundurmaktansa tasarruf alışkanlıklarınızda tutarlılık oluşturursunuz. 24 yaşın altındaysanız veya bir üniversite öğrencisiyseniz, 48 ay boyunca ücretsiz bir hesap alabilirsiniz.

Diğer Roth IRA ücretlerine ek olarak küçük bir hesap ücreti alıyorlar. Diğer yatırım uygulamalarına kıyasla portföy seçenekleri biraz sınırlıdır. Daha düşük hesap bakiyeleri için, sizden aylık işlem ücretlerinin bir yüzdesini de talep edebilirler.

Her şey düşünüldüğünde, yeni bir yatırımcıysanız, bu sizin için mükemmel bir araçtır.

Acorns ile bugün başlayın .

4. Betterment

Uzun Vadeli Yatırımcı İçin En İyisi

Uzun Vadeli Yatırım Uygulamaları

Betterment , tipik yatırım uygulamanız değildir – yatırımınızı otomatikleştiren tam hizmet sunan bir Robo danışmanıdır. İlk olarak, hedefleriniz ve kişisel alışkanlıklarınız hakkında biraz bilgi edinirler. Ardından, risk toleransınıza ve zaman ufkunuza uyacak şekilde tasarlanmış eksiksiz bir portföy oluştururlar. Son olarak, Tax-Smart Teknolojisi ile portföyünüzü optimize ederler .

Ek olarak Betterment, hedeflerinizi en iyi varlık yeniden tahsisi ile eşleştiren portföy yeniden dengelemesiyle ilgilenir.

Dış yatırımlarınızı izlemenize yardımcı olurlar (Betterment dışında). Bu izleme yazılımı, tüm varlıklarınızı takip etmeniz için size birleşik bir platform sunar.

Sıfır minimum hesapla çalışırlar – dijital portföy yönetimi için yıllık yalnızca% 0,25’lik bir ücret vardır. Ancak (sizinle e-posta ve telefon yoluyla etkileşim kuracak) uzman finansal danışmanlardan oluşan bir ekip şeklinde insan etkileşimine ihtiyacınız varsa Betterment Premium’u seçebilirsiniz. Bu planla, hesap asgari 100.000 $ olup, yıllık% 0.40 ücrete tabidir.

Dört hesap türü vardır – Smart Saver, Vergiye Tabi Yatırım, Tröst ve IRA.

Robo-danışman kapasitelerini uzun vadeli stratejilerle birleştiren Wealthfront’a benzer bir yatırım uygulaması arıyorsanız, Betterment harika bir seçimdir. Kaydolduktan sonra, emeklilik hesaplayıcılarına, vergi kaybı hasılatına, nispeten düşük yönetim ücretlerine, sorunsuz varlık tahsisine ve insan, finans danışmanlarına erişebilirsiniz.

Betterment ile bugün başlayın .

5. Stash Uygulaması

En İyi Değere Dayalı Yatırım Uygulaması

En İyi Değere Dayalı Yatırım Uygulaması

Stash , 2015 yılında daha sıradan insanları yatırım pazarına sokma hedefiyle piyasaya sürüldü. Stash, değere dayalı yatırımlar için mükemmeldir ve kesirli hisse almak için en iyi uygulamalardan biri olarak kullanımı kolaydır.

Sadece 5 $ ile bir hesap açabilirsiniz. Hesabınıza haftalık otomatik para yatırabilirsiniz (5 $ kadar düşük olsa bile) ve en az 5.000 $ bakiyeniz varsa yıllık% 0.25 ücret alırlar.

Üç hesap türü sunarlar – IRA’lar, Saklama hesapları ve vergilendirilebilir hesaplar

Stash ile 150’den fazla hisse senedi arasından seçim yapabilirsiniz. Bu makul seçenekler, ilgi alanlarınıza uygun yatırımları bulmanızı sağlar. Ayrıca, tek bir şirketin aksine, yatırım yapabileceğiniz bir şirket koleksiyonundan oluşan yatırım temalarına da sahiptirler.

Hesap bakiyeniz 5.000 ABD dolarının altındaysa aylık 1 ABD doları ücret ödersiniz. Sonunda, sağlam bir ETF portföyü ve hisse senedi portföyü oluşturmak istiyorsanız, ancak başlamak için fazla paranız yoksa size Stash’ı tavsiye ederim.

Stash ile başlayın .

6. Stockpile

Hediye Stokları için En İyisi

Hediye Stokları

Stockpile , 2010 yılında çevrimiçi bir aracılık hizmeti olarak piyasaya sürüldü. Doğrudan hisse senedi satın almak zorunda kalmadan hisse senedi hediye kartları almanıza olanak tanır.

Stokları kullanmak için Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet eden 18 yaşından büyük olmanız gerekir. Gerçekleştirilen işlem başına 0,99 ABD doları ücret alırlar ancak aylık ücret yoktur.

İlk olarak, ödülleriniz için saklama hesapları oluşturursunuz ve bunları hisse senedi hediye kartları ile satın alırsınız. Bu özellik aynı zamanda çocukların hisse senedi alım satımını öğrenmelerine yardımcı olan muazzam bir yatırım aracıdır.

Stockpile hediye kartlarınızın alıcısı, bunları Amazon, Netflix ve Google gibi birçok saygın şirkette hisse senedi satın almak için kullanabilir. Stok Sahası ile hem e-kart hem de fiziksel kart şeklinde hediye kartları satın alabilirsiniz.

Stockpile’ın bir avantajı, borsada işlem gören fonların ve hisse senetlerinin kısmi paylarını satın alabilmenizdir. Bu yaklaşımla, yüksek değerli menkul kıymetlere yatırım yapmayı daha uygun hale getiriyorlar.

Örneğin, Stockpile ile bir birim Amazon paylaşımı için 1.500 $ ‘dan fazla ödeme yapmak zorunda kalmak yerine, uygun fiyatla 0.15 hisseyi tercih edebilirsiniz.

İki tür Stok hesabı vardır: saklama hesapları ve vergilendirilebilir yatırım hesapları.

Uygulamaları önceden hazırlanmış portföyler sunmuyor ve yalnızca ETF’lere ve bireysel hisse senetlerine erişebilirsiniz. Ancak, kesirli hisse almanın ve başkalarına hediye kartı göndermenin yollarını arayanlar için mükemmel bir araçtır.

Stockpile ile bugün başlayın .

7. Ally Invest

DIY Yatırımcısı için en iyisi

DIY Yatırımcısı

Tüm yatırım sürecini mikro düzeyde yönetmek isteyen kendin yap yatırımcısıysanız, Ally Invest tam size göre. 24/7 desteği olan bir çevrimiçi bankacılık şirketi olan Ally Bank’ın teklifidir.

Ally Invest, yatırım yapmak için daha uygulamalı bir yaklaşım izlemenizi sağlar. Alım satım uygulamaları ile, size önceden hazırlanmış temalar veren diğer uygulamaların tam aksine yatırım seçeneklerini ayrı ayrı seçebilirsiniz.

Bu nedenle, Ally Invest daha esnektir ve hisse senetleri, opsiyonlar ve Forex işlemleri gibi yatırımlarınız üzerinde size daha fazla kontrol sağlar. Size yardımcı olacak büyük bir bilgi içeriği bankasına sahipler, ancak bu daha manuel bir süreçtir.

Ally Invest, sıfır hesap minimum, ETF’ler için sıfır ücret, esneklik ve yardımcı araçlar ve hesaplayıcılar ile öne çıkıyor.

Ally Invest hakkında akılda tutulması gerekenler.

Yatırım fonları için sizden işlem ücreti alacaklar.

Otomatik yeniden dengeleme veya yatırım yoktur; hepsini kendin yap.

Sonuç olarak, yeni başlayanlar için Ally Invest’i önermiyorum. Halatları bilen ve mali durumlarını kontrol etmeye hazır deneyimli yatırımcılar için daha uygundurlar. Esas olarak, Ally Invest, opsiyon tacirleri, Forex tüccarları ve günlük ticaret yapmayı öğrenmek isteyenler için en iyi sonucu verir .

Ally Invest ile başlayın .

8. Fundrise

Emlak Yatırımcıları için En İyisi

Emlak Yatırımcıları için

Fundrise , uygulamaya özel kitle fonlu gayrimenkul yatırımları içerir. Riskli mi geliyor? Olabilir – ancak çok fazla risk olmadan getirileriniz yüksek olabilir. % 8,7 – 12,4 tarihsel yıllık getirileri vardır.

Geleneksel olarak, çoğu çevrimiçi emlak platformu, kullanımı akredite yatırımcılarla sınırlar. Çoğu durumda bu “akredite yatırımcılar”, ev değerleri hariç (ABD menkul kıymetler yasasına göre) minimum net değeri 1 milyon ABD doları olmalıdır. Fundrise, hem akredite olan hem de akredite olmayan yatırımcıları karışıma davet ediyor.

Başlangıç ​​portföyleri için ihtiyacınız olan minimum bakiye 500 $ ‘dır. Fundrise, sizden% 0,15’lik bir danışmanlık ücreti ve% 0,85’lik bir varlık yönetimi ücreti alır.

FundRise’da iki hesap türü vardır – Vergiye tabi hesaplar ve IRA’lar. İkincisinin minimum bakiyesi 1000 $ ‘dır.

Fundrise neden benzersizdir?

Onların uygulamasıyla, portföyünüzü geleneksel olarak alacağından çok daha düşük bir fiyata gayrimenkul varlıklarıyla çeşitlendirebilirsiniz. Ayrıca uzmanlardan yardım alırsınız, farklı yatırım planları arasından seçim yapabilir ve 90 günlük para iade garantisi alabilirsiniz.

Gayrimenkul yatırımına başlamak istiyorsanız, ancak kendi başınıza yapacak sermayeniz yoksa, Fundrise mükemmel bir seçimdir.

Fundrise’ı bugün kullanmaya başlayın .

En İyi Yatırım Uygulamaları – Özet

İster deneyimli bir yatırımcı olun, ister sadece birkaç hisse satın almak isteyen bir acemi olun, en iyi yatırım uygulamalarının bu listesi portföyünüzü oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Ücretsiz hisse senedi ticareti için en iyi uygulamayı arıyorsanız, Robinhood ile başlayabilirim .

Daha tam özellikli bir hizmete sahip bir uygulama kullanmak istiyorsanız, M1 Finans ile giderim .

Tasarruflarınızı otomatikleştirmek için Acorns en iyi seçiminizdir.

Benzer Yazılar