Otomatik pilotta çalıştırılan İnternet tabanlı bir kiralık mülke sahip olduğunuzu hayal edin. 

Artık kiralarını geride bırakan, suyu kapatmayı unutan veya evinizi tahrip eden kiracılarla uğraşmıyorlar. 

Bayi barındırma tam olarak bu şekilde çalışır, ancak apartman alanları yerine web barındırma hizmetlerini kiralıyorsunuz. 

Para kazanmak basittir: Bir barındırma şirketinden toplu miktarda barındırma alanı satın alın, küçük parçalara bölün ve kâr elde etmek için yeniden satış yapın. 

Bu abonelik tabanlı işin en iyi yanı, kendi markanızı kullanabilmenizdir, böylece müşterileriniz bunun sizin hosting şirketiniz olduğunu düşüneceklerdir. Ancak, bu neredeyse uygulamalı işin bir dezavantajı var: Barındırma sağlayıcısının düşük performansı her zaman markanıza yansıyacaktır. 

En iyi bayi barındırma planını seçerken varsayımları ortadan kaldırmak için, sizin için kapsamlı inceleme sürecini gerçekleştirdik. Daha sonra, en iyi seçimlerimizi, belirli bir ihtiyacı veya amacı mükemmel şekilde karşılayan bir barındırma planları listesine daralttık. 

Dikkate Alınması Gereken En İyi 5 Bayi Barındırma Planı:

 1. VeeroTech – En İyi Bütçe Dostu Bayi Barındırma Planları
 2. InMotion Hosting – Ajanslar için En İyi Yüksek Performanslı Planlar
 3. SiteGround – Müşteri Desteği Açısından En İyisi
 4. Liquid Web – En İyi Sunucu Çalışma Süresi Garantisi
 5. HostGator – Otomasyon için En İyi Bayi Barındırma Planları

Bayi Barındırma Planına Yatırım Yapmak Ne Zaman Mantıklı?

Bir web barındırma işine girmek istiyorsanız, ancak ne bütçeniz ne de sıfırdan başlamak için teknik bilgi birikiminiz yoksa, bayi barındırma ile ayaklarınızı ıslatabilirsiniz. 

Barındırma sağlayıcısı sizin için altyapıyı ve sunucu bakımını yöneteceğinden, büyük sermaye yatırımı yapmanıza gerek yoktur. Web sitesi barındırma hakkında temel bilgi yeterlidir çünkü müşteri sorunlarını yalnızca ilk destek hattı olarak ele alacaksınız. 

Zaten bir müşteri tabanınız varsa, bayi barındırma planından daha fazla yararlanabilirsiniz. Serbest çalışan bir web tasarımcısı veya geliştiriciyseniz, hizmet paketinize web barındırma ekleyerek tek seferlik işleri tekrar eden bir gelir kaynağına dönüştürebilirsiniz. 

Bununla birlikte, serbest çalışan veya ajans olmanıza bakılmaksızın, bayi barındırma yalnızca 10 veya daha fazla web sitesini yönetecekseniz buna değecektir. Bundan daha azı zaman kaybıdır. 

Müşteri bulma konusunda ne kadar becerikli olduğunuza bağlı olarak, önemli bir gelir elde etmeden önce bir veya iki yıl sürebilir. 

Diyelim ki aylık 29 $ toptan satış fiyatına bir bayi barındırma planı satın aldınız. Her birinin maliyeti 9 ABD doları olan 10 plana bölerseniz, aylık 61 ABD doları net kar elde edersiniz. Ne kadar çok müşteri alırsanız, o kadar çok yarı pasif gelir elde edersiniz.

Bayi barındırmada 2 ila 3 yıllık sağlam, uygulamalı deneyimden sonra, bir VPS’ye veya kendinize özel bir sunucuya yükseltmeyi seçebilirsiniz. Ancak, kendi sunucunuzu korumak için kapsamlı bilgi, beceri ve kaynaklar gerektirir. 

Ayrıca, satıcı barındırma planlarında genellikle ücretsiz olarak sunulan cPanel lisansı ve güvenlik duvarları, günlük yedeklemeler ve DDoS koruması gibi diğer hizmetler için gereken tüm ücretleri de karşılamanız gerekir. 

Bu nedenle, tüm baş ağrılarıyla başa çıkmaya hazır değilseniz, VPS’ye veya özel rotaya gitmeden önce bayi barındırma hizmetine bağlı kalmak akıllıca olacaktır. 

1 – VeeroTech – En İyi Bütçe Dostu Bayi Barındırma Planları 

VeeroTech

En İyi Bütçe Dostu Seçenek

Banka hesabınızda hızlı, güvenilir, güvenli ve kolay olan bayi barındırma planları mı arıyorsunuz? VeeroTech, yüzlerce doları aşmadan başlamak isteyen tasarımcılar, geliştiriciler ve ajanslar için en uygun fiyatlı seçenekleri sunar. En ucuz plan, 10 adede kadar cPanel hesabı ve 20 GB depolama alanı için ayda sadece 7,95 dolardan başlar.>> 7,95 $ için başlayın!

Düşük maliyetli ancak güvenilir bayi barındırma planları arayan serbest web geliştiricileri ve tasarımcıları , VeeroTech‘in sunduğu olanaklardan çok memnun kalacaklar .

2010 yılında başlayan, Kuzey Carolina, Raleigh merkezli görece yeni gelen, web barındırma endüstrisine kanıtlayacak bir şeye sahip. Ve çeşitli çevrimiçi forumlarda yayınlanan eleştiriler, insanların onları fark etmeye başladığını kanıtlıyor.

VeeroTech, yeni girişimleri hakkında fikir edinmek isteyen ancak henüz ölçeklenmeye hazır olmayan bayiler için farklı fiyat kademeleri sunar.

 • RS 0: 7,95 $ / ay (20 GB Disk Alanı, 10 cPanel Hesabı)
 • RS 1: 15.95 $ / ay (40 GB Disk Alanı, 40 cPanel Hesabı)
 • RS 2: 22.95 $ / ay (60 GB Disk Alanı, 100 cPanel Hesabı)
 • RS 3: 41.95 $ / ay (120 GB Disk Alanı, 200 cPanel Hesabı) 
 • RS 4: 49.95 $ / ay (250 GB Disk Alanı, 250 cPanel Hesabı)

7,95 $ ‘lık en düşük fiyattan başlayan yeniden satış barındırma planları, hız ve güvenlik arasında kusursuz bir dengeye sahip oldukları için övgü aldı.

Web siteleri hızlıdır çünkü yüksek performanslı LiteSpeed ​​Web Sunucusu ve Cloudflare tarafından desteklenmektedirler. Bu teknoloji, sunucu ile kullanıcı arasındaki mesafeyi azaltarak içeriği daha hızlı sunar. 

Hızlı performans, tüm barındırma planlarında DDoS koruması ve ücretsiz SSL sertifikaları aracılığıyla birinci sınıf güvenlik ile eşleştirilir. Ayrıca, web sitelerinden biri saldırıya uğradığında kötü amaçlı yazılımların çapraz bulaşmasını önlemek için tüm cPanel hesaplarının birbirinden izole edilmesini sağlayan CloudLinux OS ile birlikte gelirler. 

Tüm bayi barındırma planları, 24/7/365 teknik desteğin yanı sıra ücretsiz günlük hesap çapında yedeklemelerin keyfini çıkarır. 7/24 destek olmasa bile şirket, hizmetlerinde% 99,9 hizmet çalışma süresi garanti eder veya size ödeme yapar.

Bir bayi barındırma işini yürütürken temel görevleri otomatikleştiren ücretsiz WHMCS faturalama yazılımı, yalnızca RS 3 ve üzeri planlar için kullanılabilir. 

Ancak, daha ucuz planlarda faturalama yazılımı olmasa bile VeeroTech, kar hanenize zarar vermeden bayi işinize hızlı bir şekilde başlamak için gerekli temel unsurları alacağınızı garanti eder. 

2 – InMotion Barındırma – Ajanslar için En İyi Yüksek Performanslı Planlar 

InMotion 

Ajanslar için en iyisi

VPS bayi barındırma planlarıyla ilgilenen bir ajanssanız, InMotion rakipsizdir. Her plan, her müşteriye ilk günden itibaren beyaz eldiven deneyimi sunmak için olağanüstü performans, daha yüksek hızlar ve özel cPanel markası sunar. Ayrıca, ihtiyaç duyduğunuzda sınırsız FTP hesapları, eklenti alanları ve e-posta hesapları elde edersiniz ve ajansınız büyür. Planlar aylık 46,64 dolardan başlıyor.>> Risksiz Deneyin!

200’den fazla web siteniz normalden daha fazla kesinti yaşıyorsa, onları InMotion Hosting’in bulut barındırma bayi planlarından birine taşıma zamanı gelmiş olabilir . 

InMotion yeni başlayanlar için daha ucuz planlar sunsa da, VPS bayi planları sürekli büyüyen müşteri tabanına sahip ajanslar için daha uygundur. 

Premium planlar sınırsız alan barındırabilir ve üç fiyat kademesinde sunulur:

 • BAYİ VPS-1000: aylık 46,64 ABD doları
 • BAYİ VPS-2000: aylık 67,84 ABD doları
 • BAYİ VPS-3000: aylık 94,94 ABD doları

Yukarıdaki barındırma planları, sahip oldukları disk alanına göre farklılık gösterse de, ajansınızın büyümesine yardımcı olmak için tümü sınırsız FTP hesapları, eklenti alanları ve e-posta hesapları üzerinde 7/24 teknik destek sunar. 

Müşterilerinizin güveni, işinizi sürdüren şey olduğundan, tüm planlar aynı zamanda özel cPanel markalaması da sunar, böylece kontrolün sizde olduğunu bilirler. 

Tüm planlar 90 günlük para iade garantisi sunduğundan, kendiniz keşfedebilir ve test edebilirsiniz. 

InMotion Hosting VPS bayi planlarını öne çıkaran şey, kesinti sürelerini neredeyse ortadan kaldıran bulut yedekliliğidir. Güvenilir çalışma süresi garantisi, bu VPS bayi planlarını, istikrar konusunda gelişen yüksek trafikli e-ticaret web sitelerini barındırmak için ideal seçim haline getirir. 

Karmaşık bir yapı içinde çalıştığı için, bulut barındırma bayi planları daha güvenli ve ölçeklenebilir. Tüm bu planlar, siber saldırıları önlemek için DDoS korumasının yanı sıra işletmenizin sıkıcı yönlerini ele alan otomatik bir müşteri faturalama yazılımı olan WHMCS ile birlikte gelir. 

Emrinizde olan tüm bu premium araçların yanı sıra kesinlikle kesinti süreleri olmayan stressiz hesap transferleri ile InMotion Hosting planları, gelişen bir ajans ile zar zor geçilen bir ajans arasındaki farkı ifade edebilir. 

3 – SiteGround – Müşteri Desteği Açısından En İyisi

SiteGround

Müşteri Desteği için En İyisi

Çoğu ana bilgisayar% 99,9 çalışma süresi vaat ediyor, ancak bu% 0,01’lik süreçte ne olduğu sandığınızdan daha önemli. SiteGround, bu talihsiz anlar için olağanüstü müşteri desteği sunar ve destek ekibi, sadece 15 dakikalık ortalama yanıt süresiyle bunun ötesine geçer. Fiyatlandırma, temel özelliklerle aylık 9,99 ABD Doları ve gelişmiş özelleştirme yetenekleri için aylık 14,99 ABD Doları’ndan başlar.>> Risksiz Deneyin!

Bu listedeki diğer bayi barındırma sağlayıcıları gibi, SiteGround da çok yönlüdür. Ancak müşteri hizmetleri ve desteği açısından sunduğu şey diğerlerinin üzerinde bir kesinti.

Hızlı yardım, telefon veya canlı sohbet yoluyla sağlanırken, destek biletleri ortalama 15 dakikalık bir yanıt süresi alır. En önemli satış noktaları olarak değerlendirilen destek ekibi ile ilk temasta çözümlenen biletlerin% 90’ından ve müşterilerden aldıkları% 100’e yakın memnuniyet oranından büyük gurur duyuyorlar. 

SiteGround’un Yardım Masasına, müşteri alanının ve site araçlarının her sayfasından da erişilebilir, böylece onu belirsiz yerlerde aramanıza gerek kalmaz. Beklemeye aldığınız nadir bir durumda, sorularınıza yanıt almak için bilgi tabanına veya sohbet botuna erişebilirsiniz. 

SiteGround, üç bayi barındırma planı sunar: 

 • GrowBig: Ayda 9,99 ABD doları (20 GB Web Alanı ve aylık 25,000 ziyaret)
 • GoGeek: 14,99 ABD doları / ay (40 GB Web Alanı ve aylık 100.000 ziyaret)
 • Bulut: 80,00 $ / ay (40+ GB Web Alanı)

Fiyatlandırma, en temel plan için aylık 9,99 ABD dolarından başlar ve müşteri tabanının kontrol panellerine erişimini önemsemeyen bayiler için idealdir. Daha fazla dirsek odası istiyorsanız, daha yüksek planlar, kontrol panellerine özel markalama uygulamanıza, kaynakları tahsis etmenize ve yalnızca birkaç tıklamayla daha fazla barındırma kaynağına erişmenize olanak tanır.

Özel indirimli fiyatların yalnızca ilk yıllık satın alımınızda geçerli olacağını ve normal ücretlerinin yenileme sırasında tahsil edileceğini unutmayın. 

Bayi barındırma planlarının hiçbiri, otomasyon için gerekli faturalama yazılımını sunmadığından, onu ayrıca satın almanız gerekecektir. 

Ancak otomasyondan yoksun oldukları şey, birinci sınıf müşteri desteğinde ve günlük ve isteğe bağlı yedeklemeler, ücretsiz SSS sertifikaları, ücretsiz CDN ve daha fazlası gibi diğer temel özelliklerde telafi ediyorlar. 

4 – Liquid Web – En İyi Sunucu Çalışma Süresi Garantisi 

LiquidWeb

En İyi Çalışma Süresi Garantisi

Çoğu barındırma sağlayıcısı,% 99,9 çalışma süresi vaat ediyor, ancak Liquid Web, bu listedeki diğer seçeneklerle eşleşmeyen% 100 çalışma süresi SLA’sı ile bunu bir adım daha ileri götürüyor. Boş sözler vermek yerine, kesinti yaşarsanız Liquid Web sizi telafi edecek ve destek ekibi sizin için sunucu bakımını gerçekleştirecek, böylece parmağınızı kaldırmanıza gerek kalmayacak. Fiyatlandırma aylık 99 dolardan başlıyor.>> Bugün Başlayın!

Liquid Web , müşterilerinize mükemmel hizmet sunmaya odaklanabilmeniz için yüksek performansa prim verir.

Diğer bayi barındırma sağlayıcıları tarafından eşsiz olan% 100 çalışma süresi SLA’sını garanti eden güçlü özel sunucularından barındırma planları satabilirsiniz. Çalışma süresi, bir sunucunun çevrimiçi ve çalışır durumda kaldığı süredir ve garantili çalışma süresi, SLA veya Hizmet Seviyesi Anlaşması olarak ifade edilir. 

Çoğu sağlayıcı yalnızca% 99,99 çalışma süresini garanti ederken, Liquid Web% 100 ağı ve çalışma süresi ile bunu bir adım daha ileri götürür. Siteniz kapanırsa, Liquid Web kesinti süresini telafi edecektir. 

Şirketin hem ABD’de hem de Avrupa’da veri merkezleri vardır, böylece işletmenize en yakın olanları seçebilirsiniz. Bağlantı yakınlığa bağlıdır, bu nedenle Liquid Web’in hizmet kalitesini korumasının bir yolu, bayilerin kendilerine en iyi hizmet verebilecekleri konumu seçmelerini sağlamaktır. 

Aralarından seçim yapabileceğiniz üç plan vardır:

 • Bronz: Ayda 99 ABD dolarından başlar (8 GB DDR3 SDRAM)
 • Gümüş: Ayda 169 ABD dolarından başlar (16 GB DDR3 SDRAM)
 • Altın: Ayda 259 ABD dolarından başlar (64 GB DDR4 SDRAM)

Tüm planlar ücretsiz DDoS korumasıyla birlikte gelir, böylece barındıracağınız tüm web siteleri her zaman çevrimiçi kalacak ve siber saldırılara karşı korunacaktır. Müşterilerinizin hassas kişisel bilgilerinin çalınmasından korkmadan kredi kartlarıyla çevrimiçi işlem yapabilmeleri için ücretsiz standart SSL sertifikaları da sağlanır. 

Liquid Web ayrıca tüm sunucu bakımını ve bakımını sizin adınıza gerçekleştirir. Halihazırda Liquid Web ile barındırma hesaplarınız varsa, bayi hesabınız için ücretsiz bir WHMCS lisansı da alacaksınız, böylece faturalandırmayı tamamen otomatikleştirebilir ve tek bir arayüzden kapsamlı müşteri desteği sağlayabilirsiniz. 

Bayiler ayrıca 24/7 müşteri desteğine erişebilir ve en iyi deneyimi sağlamak için Liquid Web, bayileri müşterilerine müşteri hizmetleri ve teknik destek sağlamaya da katılmaya teşvik eder. 

Liquid Web, satıcıların gözlerini sunucu yönetiminden ayırmalarını ve bunun yerine işlerini tamamen yönetilen barındırma ürünleriyle büyütmeye odaklanmalarını kolaylaştırır. Onlarla yolculuğunuza başlamak için, çevrimiçi formlarını doldurarak veya iş ortağı ekibini telefonla arayarak bayi programlarına başvurun. 

5 – HostGator – Otomasyon için En İyi Bayi Barındırma Planları 

HostGator

Otomasyon için en iyisi

İhtiyacınız olan her şeyi uygun bir fiyata, ayrıca hesap kurulumu ve başarısız ödemeler için askıya alma gibi önemli görevleri otomatikleştirmeye yardımcı olan WHMCS faturalama yazılımına sahip olun. Çoğu sağlayıcı bunun için en yüksek doları ücretlendirir, ancak HostGator’un tanıtım planında ayda sadece 19,95 $ karşılığında ve daha fazlasını alabilirsiniz. Ayrıca her planda sınırsız alan adlarından ve ücretsiz SSL sertifikalarından yararlanabilirsiniz.>> Şimdi Başlayın!

Ücretsiz WHMCS lisansına sahip bir bayi barındırma planı arıyorsanız, hiçbir şey HostGator’un uygun fiyatlı seçeneklerinden daha iyi olamaz . 

WHMCS, hesap kurulumu ve askıya alma işleminden yenileme ve ödeme işlemeye kadar önemli görevleri otomatikleştiren faturalama yazılımıdır. Lisansın aylık minimum 15 ABD doları maliyeti olduğu için genellikle çoğu yüksek fiyatlı bayi barındırma planına dahildir. 

HostGator ile, bayi barındırma planları yalnızca uygun fiyatlı olmakla kalmaz, aynı zamanda ücretsiz bir WHMCS lisansıyla birlikte gelir. Piyasadaki diğer ucuz planlarda WHMCS yoktur, bu nedenle lisansı ayrı olarak satın almanız veya farklı araçlar kullanmanız ve her şeyi kendiniz kodlamanız gerekir. 

HostGator bayi barındırma üç farklı planda mevcuttur:

 • Alüminyum Plan: Ayda 19.95 $ ‘dan başlar (60 GB Disk Alanı ve 600 GB Bant Genişliği)
 • Bakır Planı: Ayda 24,95 ABD dolarından başlar (90 GB Disk Alanı ve 900 GB)
 • Silver Plan: Ayda 24,95 ABD dolarından başlar (140 GB Disk Alanı ve 1400 GB Bant Genişliği)

Mevcut fiyatlar, ilk 36 ayı hemen öderseniz alabileceğiniz promosyon oranlarıdır. Yenileme üzerine planlar, sırasıyla 29.95 $, 41.95 $ ve 59.95 $ ‘lık normal aylık oranlardan satın alınabilir.

Hangi planı seçeceğiniz, barındıracağınız web sitelerinin sayısına ve bunların ortalama aylık trafiğine bağlıdır. Ancak, sonlandırdığınız plan ne olursa olsun, genellikle diğer uygun fiyatlı barındırma sağlayıcıları tarafından sunulmayan aşağıdaki özelliklerin keyfini çıkaracaksınız:

 • Sınırsız alan
 • Müşterilerinize sınırlar koyabileceğiniz ve kaynakları tahsis edebileceğiniz WHM kontrol paneli
 • Müşterilerinizin çevrimiçi işlemleri güvenli bir şekilde tamamlayabilmeleri için ücretsiz SSL sertifikası
 • % 99,9 çalışma süresi oranı

HostGator ayrıca canlı sohbet ve telefon aracılığıyla 24/7 müşteri desteği sunar. Büyük bir müşteri tabanına sahip bir endüstri lideri olarak, müşterilerinin müşteri hizmetlerinde küçük aksaklıklar yaşamaları alışılmadık bir durum değildir.

Ücretsiz WHMCS lisansının diğer seçenekler yerine HostGator’ı seçmek için yeterli olup olmadığını kendiniz görmek istiyorsanız, bir deneyebilirsiniz. 45 günlük para iade garantisi sunan şirket ile kararınızı vermek için bolca vaktiniz olacak. 

En İyi Bayi Barındırma Planlarını Seçme Metodolojisi.

En iyi bayi barındırma planını seçmek, farklı bir titizlik düzeyi gerektirir. Artık sadece kendi web sitelerinizi değil, aynı zamanda müşterinizin, barındırma sağlayıcınızın insafına kalmış olan web sitelerini de düşünüyorsunuz.

İtibarınız söz konusu olduğundan, müşterilerinizin memnuniyetine büyük önem veren kriterlere dayalı olarak doğru bayi barındırma hizmetlerini seçmek mantıklıdır. Bayi barındırma planlarını araştırırken göz önünde bulundurulması gereken belirli faktörler ve bu kılavuzun listesini daraltmak için kullandığımız metodoloji burada verilmiştir.

Brandability

Markalaşma, müşterilerinizin güvenini kazanmak ve korumak için çok önemlidir. Ama başka birinin ürününü tekrar sattığınızı fark ederlerse size güvenecekler mi? 

Bu nedenle çoğu barındırma sağlayıcısı, bayilerine barındırma hizmetlerini özel olarak etiketleme olanağı sunar. Bu süreç boyunca, müşterileriniz sizi hosting şirketinizi yöneten kişi olarak algılayacaktır. 

İşletmenizi markalaştırmada size tam kontrol sağlamak için barındırma sağlayıcıları, sunucularının ana bilgisayar adı için anonim alan adları kullanır ve özel ad sunucularını kaydettirebilmeniz için size IP adresleri sağlar.

Ayrıca kontrol panelini özelleştirebileceksiniz, böylece müşterileriniz hesaplarına her eriştiğinde marka adınız her zaman ön planda ve merkezde olacaktır. 

Canlı Müşteri Desteği 

Tutarlı ve güvenilir müşteri hizmetleri, başarılı bir bayi barındırma şirketinin temel taşıdır.

Müşterileriniz genellikle teknik desteğe ihtiyaç duyacak ve bunu hızlı bir şekilde almak isteyeceklerdir. Bu nedenle, canlı sohbet yoluyla 24/7/365 destek sağlayabilen en iyi barındırma şirketlerinden biriyle uğraşmak istiyorsunuz. 

E-posta desteğinin aksine, canlı sohbet, müşterilerinizin acil endişelerini anında gidermenizi sağlar. Sorun ister bağlantı, ister donanım kurulumu veya güvenlik ile ilgili olsun, bir sohbet uzakta olan müşteri desteği, yanıt almak için günler süren destek biletlerinden daha güven vericidir. 

Çalışma Süresi Garantisi

Müşteri memnuniyetini sağlamak için aynı derecede önemli olan,% 99,9 çalışma süresi garantisidir. Sonuçta, ilk etapta hizmet kesintisi yoksa canlı sohbet desteğiyle uğraşmanıza gerek kalmayacak.

Ancak, en iyi web barındırma şirketlerinde bile kesinti yaşanır ve müşterilerinizin bundan kurtulacağının garantisi yoktur. Böyle bir durumda, güvenilir bir barındırma sağlayıcısının, sunucuyu tekrar çalışmaya döndürürken müşterileri mutlu etmek için bir acil durum planı vardır. 

Güvenlik özellikleri

Web siteleri, bayi barındırma işinizin can damarı olduğunda, onları herhangi bir güvenlik riskine maruz bırakamazsınız.

Üst düzey barındırma şirketleri, bayi barındırma planlarının bir parçası olarak genellikle üç tür güvenlik özelliği sunar: Ücretsiz SSL, DDoS koruması ve CloudLinux.

SSL veya Güvenli Yuva Katmanı, müşterilerinizin e-postaları ve kredi kartı bilgileri gibi İnternet üzerinden gönderilen tüm hassas verilerin şifrelenmesini ve siber suçlulardan korunmasını sağlar. Google ayrıca, SSL sertifikalı web sitelerine küçük bir sıralama artışı verildiğini duyurdu, bu nedenle bir barındırma şirketi sınırsız SSL sunmadığında bunu bir anlaşma kırıcı olarak düşünün.

DDoS koruması, bot trafiğinin ve DDoS (dağıtılmış hizmet reddi) saldırılarının neden olduğu kesinti sürelerini önleyebilen bir başka vazgeçilmez güvenlik özelliğidir. 

Diğer yandan CloudLinux, bayi barındırma hesabınızdaki hesapların veya web sitelerinin birbirinden ayrı olmasını sağlar ve böylelikle biri saldırıya uğradığında kötü amaçlı yazılımların çapraz bulaşmasını önler. 

Ölçeklenebilirlik

İdeal bir bayi barındırma planı, işletmenizle birlikte büyüyen bir plandır. 

Çoğu güvenilir barındırma sağlayıcısı, bayilerinin ölçeklenebilir bir platforma ihtiyaç duyduğunu kabul eder, bu nedenle sözleşmeler olmadan gelirler ve hatta para iade garantisi sunarlar. Her şey sanal olarak yapıldığı için ölçeklendirme ağrısız, hızlı ve ücretsiz olmalıdır.

Gelecekte işinizi büyütmek istiyorsanız, küçükten başlamanızı sağlayan ancak sizi sıfır kesinti süresiyle daha iyi planlara kolayca yükseltebilen bir bayi barındırma planı arayın. 

Otomasyon

İdeal bir iş, siz uyurken bile çalışmaya devam eden iştir. Bayi barındırma planıyla bu, faturalandırmayı, barındırma kurulumunu ve desteği otomatikleştiren endüstri standardı bir uygulama olan ücretsiz bir WHMCS ile birlikte sunulması koşuluyla mümkündür.

Bu teknoloji ile bayi barındırma hesabınız yeni hesapları onaylayabilir, geç ödemeli olanları askıya alabilir ve siz parmağınızı kaldırmadan ödeme yapanları yeniden etkinleştirebilir. En üst düzey bayi barındırma planlarının çoğu ücretsiz bir WHMCS lisansı ile birlikte gelir, bu nedenle kendi özel faturalandırma sisteminizi geliştirmek için zaman kaybetmek istemiyorsanız bunlardan birini seçtiğinizden emin olun. 

Özet

Peki, en iyi bayi barındırma planı nedir?

Müşteri tabanınızın büyüklüğüne ve girişimcilik yolculuğunuzda hangi aşamada olduğunuza bağlıdır. 

En az 10 müşteriye barındırma hizmetleri sunmak isteyen bir serbest çalışan iseniz, VeeroTech hayal kırıklığına uğratmayan güvenilir bir hizmet ve performans ile en uygun fiyatlı planlara sahiptir. HostGator, daha fazla otomasyona ihtiyaç duyanlar için idealdir. 

Yüzlerce müşterisi olan ajanslar için InMotion Hosting, iş ihtiyaçlarınızı karşılayacak altyapıya sahiptir. InMotion Hosting’in ayrıca toplam altı bayi barındırma planı vardır – sektördeki en fazla plan. 

Bununla birlikte, her işletme benzersizdir, bu nedenle ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uyan en iyi bayi barındırma planını seçmenize yardımcı olması için yukarıdaki metodoloji bölümünü kullandığınızdan emin olun. 

Benzer Yazılar