Elementor Pro İncelemesi

Elementor Pro

 • Editörün Değerlendirmesi: 4.6/5        
 • Kullanım kolaylığı: 5
 • İşlevsellik: 4.5
 • Fiyat-performans: 4.5
 • Döküman ve Destek: 4.5

Elementor Pro, WordPress için yepyeni bir web sitesi kurma eklentisidir. WordPress web sitenize ve içeriğine özel bir tasarım vermek istiyorsanız, bir sayfa oluşturucu aracı genellikle en iyi seçenektir.

Bununla birlikte, WordPress için mevcut olan pek çok sayfa oluşturucu eklentisi ile hangisini seçmelisiniz? Bu Elementor Pro incelemesinde, bunun sizin için en iyi WordPress sayfa oluşturucu eklentisi olup olmadığına veya başka bir yere bakmanız gerekip gerekmediğine karar vermeniz için gereken tüm bilgileri size sağlayacağız .

Elementor Pro hakkında

Hangi temayı kullanıyor olursanız olun, web sitenize bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklemek için kullanılabilen, yeni yayınlanan ticari bir WordPress eklentisidir. Elementor, Pojo Themes ekibi tarafından oluşturulmuştur . Ekip, temaların yanı sıra , bu sayfa oluşturucu eklentisinin popüler ücretsiz sürümü Elementor dahil olmak üzere 12 WordPress eklentisi oluşturdu .

Yakın zamanda yapılan bir güncellemeden sonra, Tema Oluşturucu özelliği ile web sitenizin üstbilgi, altbilgi ve diğer alanlarını özelleştirmek için Elementor’u kullanmak artık mümkün. Artık bu eklenti ile özel gönderi ve sayfa tasarımları oluşturmakla sınırlı değilsiniz.

Elementor Pro yeni bir eklenti olmasına rağmen, ücretsiz sürüm Haziran 2016’dan beri mevcut. Bu, ekibe daha güçlü ticari Pro sürümünü yayınlamadan önce temel işlevlerini test etmek ve mükemmelleştirmek için bolca zaman verdi.

Neden WordPress Sayfa Oluşturucu Kullanmalı?

Bu Elementor Pro incelemesini okuyorsanız, muhtemelen bir WordPress sayfa oluşturucunun ne olduğu ve neden bir tane kullanmak isteyebileceğiniz konusunda bir fikriniz vardır. Eğer yoksa, bir sayfa oluşturucu eklentisinin amacı, varsayılan WordPress düzenleyicisini yükseltmek ve web siteniz ve içeriği için başka türlü mümkün olmayacak özel tasarımlar oluşturmanın bir yolunu bulmayı sağlamaktır..

Elementor Pro İnceleme WP Düzenleyicisi
Varsayılan WordPress düzenleyicisi

Varsayılan WordPress düzenleyicisi aracılığıyla içeriğinize yalnızca metin ve resim eklemekle sınırlı kalmak yerine, iyi bir sayfa oluşturucu eklentisi ile birden çok sütun ve satırdan oluşan gelişmiş düzenler oluşturmaya başlayabilirsiniz. Daha sonra bu düzenlere geniş bir içerik yelpazesi ekleyebilir ve görünümlerini neredeyse her şekilde özelleştirebilirsiniz.

Elementor Pro editörü
Elementor Pro sayfa oluşturucu düzenleyici

WordPress web siteniz için gerçekten benzersiz bir ana sayfa tasarımı oluşturmak, makalelerinize özel düzenler vermek veya projeniz için mükemmel bir açılış sayfası oluşturmak istiyorsanız, iyi bir WordPress sayfa oluşturucu eklentisi size ihtiyacınız olan tüm özellikleri ve işlevselliği sağlayacaktır. .

Elementor Pro ile oluşturulmuş bir sayfa örneği
Elementor Pro ile oluşturulmuş bir sayfa örneği

WordPress sayfa oluşturucuları size daha fazla yaratıcı özgürlük vermeyi amaçlasa da, hepsi biraz farklı şekillerde çalışır ve biraz farklı sonuçlar sunar. Bu Elementor Pro incelemesinin sonunda, bu sayfa oluşturucunun web sitenizin potansiyelini ortaya çıkarmanıza ve ihtiyaç duyduğu özel görünümü vermenize yardımcı olacak doğru araç olup olmadığını öğreneceksiniz.

Elementor Pro Özellikleri

Elementor’un en iyi WordPress sayfa oluşturucu eklentisi olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için, işte temel özelliklerinin bir değerlendirmesi.

Kullanıcı Arayüzü

Elementor Pro kullanıcı arayüzü örneği
Elementor Pro kullanıcı arayüzü örneği

Herhangi bir sayfa oluşturucunun merkezinde kullanıcı arayüzü vardır. Bir araç ne kadar güçlü olursa olsun, kullanımı zorsa, istediğiniz sonuçları elde etmenize yardımcı olmayacaktır. Neyse ki, Elementor Pro iyi tasarlanmış, modern bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Elementor Pro düzenleme düğmesi
Sayfa oluşturucuyu başlatmak için Elementor ile Düzenle düğmesine tıklayın

WordPress gönderi veya sayfa düzenleyici ekranlarında Elementor ile Düzenle düğmesine tıkladıktan sonra, sayfa oluşturucunun kullanıcı arayüzü görüntülenir.

Boş bir sayfayı düzenleme
Elementor Pro ile boş bir sayfayı düzenleme

Elementor Pro sayfa oluşturucu yüklendikten sonra, bir şablon yükleyerek veya sayfaya kendi içeriğinizi ekleyerek çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu sayfa oluşturucu incelemesinin bir sonraki bölümünde Elementor Pro şablonlarını inceleyeceğiz; ancak, bir dizi kullanım ve stili kapsar ve tasarımlarınızı hızlı ve etkili bir şekilde başlatmanın yoludur.

Sütun yapısı
Sayfanızın her bölümü kendi sütun yapısına sahip olabilir

Elementor Pro ile oluşturulan sayfaların birden çok bölümü olabilir ve her bölüm kendi sütun düzenine sahip olabilir. Daha sonra bu bölümleri, Elementor Pro öğeleri dahil olmak üzere özel içerikle doldurabilirsiniz. Yine, unsurları daha ayrıntılı olarak ele alacağız, ancak kısaca, sayfalarınıza resimler, düğmeler, fiyat listeleri, slaytlar, referanslar ve çok daha fazlası gibi modüller eklemenin hızlı bir yolunu sunarlar. Son gönderiler, sayfalar, metin ve genellikle yalnızca sitenizin kenar çubuğuna ve altbilgi alanlarına ekleyebileceğiniz diğer widget’lar dahil olmak üzere WordPress widget’larından herhangi birini sayfa tasarımlarınıza da ekleyebilirsiniz.

Sayfa oluşturucuyu sürükle ve bırak
Elementor Pro, öğeleri sayfa tasarımlarınıza sürükleyip bırakmayı kolaylaştırır

Elementor Pro’nun gerçek bir sürükle ve bırak kullanıcı arayüzüne sahip olduğunu görmek harika. Bu sayede öğeleri hızlı bir şekilde mizanpajınıza sürükleyebilir ve ardından en iyi konumlarını bulmak için sayfanın içinde hareket ettirebilirsiniz. Sayfa tasarımınızın bir öğesine tıklamak, ilgili ayarları anında kenar çubuğu alanında görüntüler. Bu yaklaşım sayesinde, bu sayfa oluşturucuyu almak ve kullanmaya başlamak gerçekten çok kolay.

Ön uç canlı önizleme
Canlı kullanıcı arayüzü, tasarımlarınızın yayınlandığında nasıl görüneceğini görmenizi kolaylaştırır

Sayfanızdaki herhangi bir öğenin boyutunu veya konumunu değiştirmek istiyorsanız, gerekli ayarlamaları yapmak için bunları tıklayıp sürükleyebilirsiniz. Sayfanızın Elementor Pro sayfa oluşturucu kullanıcı arayüzünde nasıl göründüğü, sayfanızın yayınlandığında nasıl görüneceğine çok benzer. Bu, tüm tasarım sürecini başka türlü olacağından daha hızlı ve sezgisel hale getirerek, daha az modern arka uç sayfa düzenleyicileri kullanırken ortaya çıkan tahminlerin çoğunu ortadan kaldırır.

İşaretle ve tıklatarak satır içi metin düzenleme yok
Elementor Pro, işaretle ve tıkla, satır içi metin düzenleme sunmaz

Satır içi metin düzenleme, Elementor Pro’nun rekabetin bir kısmının gerisinde kaldığı tek alandır. Diğer bazı sayfa oluşturucularla, tasarımınızdaki metin alanına tıklayıp yazmaya başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, doğrudan sayfa tasarımınız yerine düzenleyicinin kenar çubuğu alanına metin girmek zorunda kalmak büyük bir sorun olmaktan uzaktır. Elementor Pro ile, kenar çubuğuna yazarken sayfa tasarımınız anında güncellenir ve içeriğinizin canlı bir önizlemesini sunar. Satır içi metin düzenleme güzel bir özelliktir, ancak Elementor Pro’nun yaklaşımı yalnızca bir veya iki ekstra tıklama içerir.

Global renk şemaları
Tutarlı bir görünüm ve his için küresel bir renk şeması oluşturun

Elementor Pro’nun canlı ön uç kullanıcı arayüzü aracılığıyla, içeriğinizin neredeyse her yönünü özelleştirebilirsiniz. Kesit genişliklerini ve yüksekliklerini kolayca değiştirebilir, sütunları yeniden boyutlandırabilir, kenar boşluklarını ve dolgu ayarlarını değiştirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Kullanıcı arayüzü ve kontrolleri açısından WordPress için en iyi sayfa oluşturucu eklentileriyle kesinlikle oradadır.

Elementor Pro Şablonları

Elementor Pro Şablonları
Elementor Pro şablonlarından bazıları

Belirtildiği gibi, Elementor Pro bir dizi yüksek kaliteli şablon içerir . Bu şablonları sayfalarınıza aktarabilir ve ardından kendinize ait hale getirmek için özelleştirebilirsiniz.

Daha fazla Elementor Pro şablonu
Elementor Pro şablon kitaplığı

Bu incelemeyi yazarken 20’den fazla şablon var. Tasarımlar, ana sayfaları ve açılış sayfası tasarımlarını, restoranlar için menü şablonlarını, sayfa şablonları hakkında, iletişim sayfası tasarımlarını ve ürün ve hizmet sayfası düzenlerini kapsar. Hepsi yüksek standartlarda tasarlanmış çeşitli seçeneklerdir. Bu yeni bir eklenti olduğundan, çalışmak için bir şablon seçerken eski tasarımlara filtre uygulamanıza gerek kalmayacak.

Daha fazla Elementor Pro şablonu
Daha fazla Elementor Pro şablonu

Sayfa tasarımınıza bir şablon ekledikten sonra, bölümleri ve öğeleri ekleyip kaldırabilir ve başka bir şekilde özelleştirebilirsiniz. Aynı sayfaya birden fazla şablon ekleyebilir ve bunları kendi özel tasarımlarınızı oluşturmak için birleştirebilirsiniz. Kendi sayfalarınız, sitenizin başka bir yerinde yeniden kullanılmak üzere şablon kitaplığına kaydedilebilir. Elementor Pro editörünün kullanım kolaylığı sayesinde, bir şablon dikkatinizi çekerse ancak amacı projenize tam olarak uymuyorsa, onu ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde değiştirmek bir sorun olmamalıdır.

Elementor Pro Öğeleri

Elementor Pro öğeleri
Tasarımlarınıza eklenebilecek Elementor Pro öğeleri

Elementor Pro’nun bir diğer önemli özelliği de öğeleridir . Bu öğeler, sayfa tasarımlarınıza eklenebilmeleri ve Elementor Pro sayfa oluşturucu aracılığıyla özelleştirilebilmeleri dışında, geleneksel WordPress widget’ları gibi çalışır. İçeriğinizi yükseltmenin hızlı bir yolunu sunan Elementor Pro öğeleri arasında sayaçlar, Google Haritalar, resim karuselleri, simge kutuları ve çok daha fazlası bulunur.

Elemanları kullanma
Tasarımınıza eklemek için bir öğeyi sürükleyip sayfaya bırakmanız yeterlidir

Ancak, bu sayfa oluşturucunun içerdiği öğelerle sınırlı değilsiniz. Elementor Pro ile WordPress ile birlikte gelen tüm widget’ların yanı sıra sitenize üçüncü taraf eklentiler aracılığıyla eklenenler de sayfa tasarımlarınıza eklenebilir. Bu, tasarımlarınıza içerik eklemek ve etkili sayfalar oluşturmak söz konusu olduğunda tüm olasılıklar dünyasını açar.

Global gereçler
Sitenizde kullanılabilen ve bir kez düzenlenip her yerde güncellenebilen genel widget’lar oluşturun

Elementor Pro ayrıca öğelerinizi genel widget’lar olarak kaydetme seçeneği sunar. Daha sonra bu genel pencere öğelerini sitenizde yeniden kullanabilir, bunları bir kez düzenleyebilir ve değişikliklerinizin pencere aracının her örneğine uygulandığını anında görebilirsiniz. Aynı özel öğeyi sitenizdeki birden çok sayfaya veya alana eklemek istiyorsanız, bu gerçek bir zaman tasarrufu sağlayabilir.

Daha fazla Elementor Pro öğesi yolda. Bununla birlikte, sayfa tasarımlarınıza eklemek istediğiniz bir özellik varsa, eklentinin üçüncü taraf widget’larla uyumluluğu sayesinde, işlevselliği sağlayan uygun bir eklenti bulabilmelisiniz.

Elementor Tema Oluşturucu Özelliği

Daha önce de belirtildiği gibi, Elementor Pro’nun Tema Oluşturucu özelliği, eklentiye yapılan son güncellemede eklendi ve şimdi size WordPress web sitenizin tasarımı üzerinde daha fazla kontrol sağlıyor.

 Şablon Türleri
Elementor artık özel üstbilgi, altbilgi ve diğer web sitesi şablonları oluşturmak için bir Tema Oluşturucu içerir.

Önceden, web siteniz için yalnızca Elementor ile özel yazı ve sayfa tasarımları oluşturmak mümkündü. Şimdi yine de, WordPress web siteniz için benzersiz üstbilgi ve altbilgi tasarımları ile sitenizin diğer alanları için şablonlar oluşturma seçeneğiniz var. Bu yeni işlevin bir kısmı, siteniz için bir veya daha fazla üstbilgi ve altbilgi tasarımı oluşturmak için Elementor’un sezgisel görsel düzenleyicisini kullanmanıza olanak tanır.

Başlık Şablonları
Elementor’da çeşitli ücretsiz ve Pro üstbilgi ve altbilgi şablonları vardır.

Daha sonra sitenizin neresinde kullanılacağını seçebilirsiniz. Örneğin, ana sayfanız için bir başlık tasarımı ve blogunuz ve gönderileri için başka bir başlık tasarımı oluşturabilirsiniz. Başlığınızın görünümünü ve içeriğini özelleştirmenin yanı sıra, başlığın, ziyaretçileriniz sayfayı aşağı kaydırırken kalıcı olarak ekranda kalması için yapışkan olarak da ayarlayabilirsiniz. Elementor’un sunduğu yüksek seviyeli mobil destek, eklentinin bu yeni özelliklerine genişler ve ziyaretçilerinizin hangi cihazı kullandığına bağlı olarak şablonlarınızın nasıl davranacağını yapılandırmanıza olanak tanır.

Başlık Düzenleyici
Elementor, tema şablonlarınız üzerinde size iyi bir kontrol sağlar.

Blogunuz için dinamik bir şablon oluşturmak için Tema Oluşturucuyu kullanmak da bir seçenektir. Bu sayede blog arşiv sayfalarınızda hangi içeriğin görüntüleneceğine karar verebilirsiniz. Bu, her blog gönderisinin başlığının ve içeriğin bir kısmının gösterilmesini veya bunun yerine öne çıkan görselin ve blog yazısı içeriğinin tamamını görüntülemeyi içerebilir. Elementor Pro artık bir dizi dinamik widget’a sahip olduğundan, örneğin gönderi bilgilerini ve yazarı görüntüleyecek bir öğeyi düzene sürükleyip bırakabilirsiniz.

Dinamik Widget'lar
Elementor artık tema şablonları oluşturmak için dinamik widget’lar içeriyor.

Özel düzenlerinizin sitenizde ne zaman ve nerede kullanılacağını seçmek de kolaydır. Her şablon için birden çok koşul oluşturabilir, bunların ne zaman görüntüleneceğini ve ne zaman görüntülenmeyeceğini dahil edebilirsiniz. Bu, yalnızca belirli bir kategorideki gönderiler veya belirli bir yazarın gönderileri için bir arşiv şablonu kullanmayı içerebilir.

Görüntüleme Koşulları
Görüntü koşulları, Tema Oluşturucu şablonlarınızın ne zaman kullanılacağını kontrol etmenizi sağlar.

Tema Oluşturucu özelliği, Elementor Pro’ya harika bir ektir ve bu aracı yalnızca bir sayfa oluşturucunun ötesine taşımaya yardımcı olur. Artık özel web sitesi düzenleri oluşturabilir ve ardından bunları sitenizin ana sayfanız, portföyünüz veya blogunuz gibi farklı alanlarına uygulayabilirsiniz. Tüm bu çalışmalar, herhangi bir kodlama gerektirmeden Elementor Pro görsel editörü aracılığıyla gerçekleştirilir.

Ayrıca, Tema Oluşturucu, iyi kodlanmış herhangi bir WordPress temasıyla çalışacaktır. Bununla birlikte, Elementor ekibi, mevcut bir temayı değiştirmek yerine kendi tamamen özel web sitelerini oluşturmak isteyen herkes için ideal olan bir barebone WordPress teması üretti .

Elementor web sitesinin bu sayfasında Tema Oluşturucu özelliği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

Elementor Pro’nun Diğer Özellikleri

Global yazı tipleri
Siteniz için global bir yazı tipi koleksiyonu oluşturun

Bunlar Elementor Pro’nun temel özellikleridir. Kağıt üzerinde ve kullanılabilirlik açısından, WordPress için en iyi sayfa oluşturucularla kesinlikle orada. Ancak, web siteniz için Elementor Pro’yu seçmek isteyebileceğiniz diğer nedenlerden bazıları şunlardır:

 • Şablonlarınızı sitenizin kenar çubuklarında ve diğer alanlarında görüntüleyin
 • Özel e-ticaret mağazaları oluşturmak için tam WooCommerce desteği
 • Yerleşik kaydırıcı aracı
 • Canlı düzenleyici aracılığıyla formları düzenleyin
 • Site genelinde tutarlılık için global renk paletleri ve yazı tipi kitaplıkları oluşturun
 • 600’den fazla Google Yazı Tipi ile çalışmak
 • Ayrıntılı mobil duyarlı kontroller ve ayarlar
 • Çok dilli ve RTL metin desteği
 • Sayfa tasarımlarına özel CSS ekleyin
 • Eğitim videoları içeren ayrıntılı belgeler
Şablonları widget'larda görüntüle
Sitenizin kenar çubuğunda veya altbilgi alanında özel şablonları ve tasarımları görüntülemek için eklentinin widget’ını kullanın

Elementor Pro WordPress Tema Uyumluluğu

Elementor Pro, iyi kodlanmış herhangi bir WordPress temasıyla çalışmalıdır. Geliştirme ekibinin Elementor’u birçok WordPress temasıyla test ettiği ve hiçbir sorun çıkmadığı bildirildi. Elementor artık tam genişlikte bir şablon (kenar çubuğu yok) ve üstbilgi, altbilgi veya kenar çubuğu alanlarınızın görüntülenmesini istemediğinizde düzenler oluşturmak için ideal olan tam ekran bir şablon (kenar çubuğu veya üstbilgi veya altbilgi yok) içerir. Bu, özellikle siteniz için tam ekran bir ana sayfa düzeni oluşturmak veya bir açılış sayfası eklemek istiyorsanız yararlıdır.

Tuval tam genişlik şablonu
Elementor artık sitenizin üstbilgisini, altbilgisini ve kenar çubuklarını gizleyecek sayfa şablonları içeriyor.

Bu Elementor Pro incelemesinde daha önce de belirtildiği gibi, artık özellikle yeni Tema Oluşturucu özelliği ile kullanılmak üzere oluşturulmuş bir barebone WordPress teması da var. Bu sayede, sıfırdan yeni bir WordPress web sitesi tasarımı oluşturmak istiyorsanız veya mevcut bir temayla çalışmak istemiyorsanız, artık bunu kolayca yapabilirsiniz.

Elementor Pro Fiyatlandırması

Elementor Pro, üç fiyatlandırma planında bulunan ticari bir eklentidir:

 • Kişisel: 1 web sitesinde kullanım için 49$
 • İşletme: 3 web sitesinde kullanım için 99$
 • Sınırsız: Sınırsız web sitelerinde kullanım için 199$

Tüm Elementor Pro fiyatlandırma seçenekleri, eklentiyi sınırsız bir süre kullanmanıza izin verir. Ancak, güncellemelere ve desteğe yalnızca bir yıl boyunca erişebilirsiniz (ödenen orijinal fiyatın% 50’sini ödeyerek lisansınızı yenilemediğiniz sürece).

Bu, güçlü bir sayfa oluşturucu eklentisi için makul bir fiyattır. Visual Composer gibi bazı seçenekler daha ucuzken , Beaver Builder dahil diğerleri daha pahalıdır.

Elementor Pro İnceleme Özeti

Elementor Pro’nun kullanımı çok kolaydır. Sayfa oluşturucu arayüzü, WordPress web siteniz için özel tasarımlar oluşturmayı kolaylaştırır. Çalışırken sayfanızın canlı bir önizlemesine sahip olmak, tasarım sürecini önemli ölçüde hızlandırmaya yardımcı olur.

Elementor Pro yeni bir sayfa oluşturucudur ve yeni bir araç seçmenin avantajları vardır. Genellikle, yenilikçi bir özellik setinin yanı sıra yüksek kaliteli, modern önceden oluşturulmuş tasarımlardan oluşan bir seçkiye erişim elde edersiniz. Elementor Pro bu konuda bir istisna değildir. Öte yandan, bazen daha az yerleşik ve potansiyel olarak kanıtlanmamış bir eklenti seçmek riskli olabilir. Ancak, temel ücretsiz Elementor Page Builder eklentisi zaten bir süredir kullanılıyor. Kapsamlı bir şekilde test edildiği ve kullanıcılar tarafından iyi karşılandığı için, Elementor Pro’yu güvenle seçebilmelisiniz.

Yeni Tema Oluşturucu özelliği, zaten güçlü bir eklentiye harika bir ektir. Web sitenizin diğer alanları için gönderi ve sayfa içeriği dışında özel düzenler oluşturma yeteneği, Elementor ile benzersiz bir WordPress web sitesi oluşturmayı mümkün kılar.

Elementor Pro, WordPress için en iyi sayfa oluşturucu eklentisi mi? Kesinlikle en iyisi orada. Daha fazla araştırma yapmak istiyorsanız, diğer sayfa oluşturuculardan birinin, müşteri adayı oluşturmaya odaklanan Thrive İçerik Oluşturucu veya bölünmüş test aracıyla Divi Builder gibi kendi özel gereksinimlerinizi daha iyi karşılama şansı vardır .

Ancak, şu anda bir sayfa oluşturucu aracına ihtiyacınız varsa, bugün Elementor Pro’yu satın almaktan çekinmeyin . Hayal kırıklığına uğrayacağından şüpheliyim.

Artıları

Kullanımı kolay

Sezgisel sürükle ve bırak arayüzü

Yüksek kaliteli sayfa şablonları

İyi eleman seçimi

Özel üstbilgi ve altbilgi düzenleri oluşturmak için Tema Oluşturucu aracı

Yararlı video kılavuzları

Eksileri

Çok sayıda rakip sayfa oluşturucu

Bazı seçenekler kadar zengin özelliklere sahip değil

Editörün Değerlendirmesi        4.6/5

Detayları göster

Özet

Elementor Pro, canlı sürükle ve bırak düzenleme ile WordPress için yeni ve güçlü bir sayfa oluşturucu eklentisidir.

Benzer Yazılar