Divi Tema İncelemesi, öne çıkan görüntü

Editörün Değerlendirmesi: 4.6/5         Kullanım kolaylığı: 4 İşlevsellik: 5

Paranın Karşılığı: 5 Döküman ve Destek: 4.5

Detayları göster

Divi , Elegant Themes’in amiral gemisi teması ve aynı zamanda bugün mevcut olan en popüler WordPress temalarından biridir. Çok amaçlı bir tema olduğu için, WordPress ile oluşturmak isteyebileceğiniz her tür web sitesine uygun olacak şekilde oluşturulmuştur.

Yıllar geçtikçe Divi düzenli olarak güncellenmiş ve geliştirilmiştir. Tema artık güçlü bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucu aracı, yüzlerce web sitesi şablonu ve sayısız özelleştirme seçeneği ve ayarının yanı sıra birkaç başka kullanışlı özellik içeriyor. Aynı zamanda rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılmıştır.

Divi kağıt üzerinde kesinlikle iyi görünüyor, ancak WordPress web siteniz için doğru tema mı? Bu Divi incelemesinde cevaplamanıza yardımcı olacağımız soru bu.

Bu temanın özelliklerini ve kullanıcı deneyimini keşfederek, Divi’nin projeniz için en iyi seçim olup olmadığı konusunda bilinçli bir karar verebileceksiniz.

Başlayalım.

Divi WordPress Teması Hakkında

Divi WordPress Teması

Belirtildiği gibi Divi, Elegant Themes ekibi tarafından üretilmiştir ve onların amiral gemisi ürünüdür. Divi ilk olarak 2013 yılında piyasaya sürüldü, ancak çok amaçlı WordPress temaları kategorisinde rekabetçi bir seçenek olarak kalmak için sürekli olarak güncellenmiş, iyileştirilmiş ve iyileştirilmiştir.

Resmi olarak Divi Builder olarak adlandırılan ve Elegant Themes ekibinden de temin edilebilen bir Divi eklentisi de var. Bu eklenti, hangi temayı kullanıyor olursanız olun, Divi temasının sayfa oluşturucusunu herhangi bir WordPress web sitesine eklemenizi sağlar. Bu Divi incelemesi için, eklenti yerine WordPress temasını değerlendiriyoruz.

Bununla birlikte, bu incelemede gördüklerinizi beğendiyseniz, ancak zaten memnun olduğunuz bir temayı kullanıyorsanız, Divi’nin içerik şablonları gibi keşfetmek üzere olduğumuz etkileyici özelliklerinin çoğuna erişebilirsiniz. Sayfa oluşturucu ve bölünmüş test aracı, yalnızca Divi Builder eklentisini yükleyerek.

Bu incelemenin sonunda Divi’nin fiyatlandırma seçeneklerini ele alacağız. Bununla birlikte, Divi temasının ve Divi eklentisinin – diğer bazı yararlı ürünlerden bahsetmeye gerek yok – bir paket olarak geldiğinden bahsetmeye değer, bu yüzden birini veya diğerini seçmek zorunda değilsiniz. Bunun yerine, nispeten düşük bir fiyata, sınırsız sayıda web sitesinde kullanılmak üzere tüm Elegant Themes ürünlerine erişebilirsiniz .

Umarım bu, Divi’nin farklı sürümleriyle ilgili sık sorulan bazı soruları çözer, öyleyse şimdi bu temanın ne kadar iyi (veya kötü) olduğunu öğrenelim!

Divi’ye Genel Bakış

Divi Ajans Düzeni

Bu Divi incelemesi, sizin için doğru olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için bu temanın ana özelliklerini yeterince ayrıntılı olarak araştırırken, işte size bunun sizin için uygun olup olmadığına dair hızlı bir gösterge vermek için bazı önemli noktalara kısa bir genel bakış. arıyoruz:

 • Yüksek kaliteli şablonlardan oluşan geniş kitaplık: Divi, tüm web sitesi türleri için yüzlerce düzenlenebilir şablonla birlikte gelir.
 • Güçlü içerik düzenleyici: Divi Builder aracı, WordPress için en zengin özellikli sürükle ve bırak içerik düzenleyicilerinden biridir.
 • Bölünmüş test içeriği optimizasyon aracı: Divi Leads özelliği, A / B testleri çalıştırarak içeriğinizi mümkün olan en yüksek dönüştürme oranları için optimize etme yeteneği sağlar.
 • Ek temalar ve eklentilerle birlikte gelir: Tüm Divi satın alımları Ekstra teması ve birkaç kullanışlı WordPress eklentisiyle birlikte gelir.

Gördüğünüz gibi, Divi’yi seçerseniz, içeriğinizin yalnızca harika görünmesini değil, aynı zamanda yardımcı olmasını sağlamanıza yardımcı olacak çok sayıda önceden oluşturulmuş sayfa şablonlarına, güçlü bir görsel içerik düzenleyicisine ve diğer bazı yararlı özelliklere erişebilirsiniz iş hedeflerinize ulaşırsınız.

Şimdi, Divi satın alırsanız paranızın karşılığını tam olarak ne alacağınızı göstermek için bu özellikleri ve daha fazlasını inceleyelim.

Divi’nin En İyi Özellikleri

Bu kesinlikle özelliklerle dolu bir WordPress temasıdır, bu yüzden işleri olabildiğince kısa tutmak için Divi’nin en önemli özelliklerine ayrıntılı bir bakış burada.

Yüksek Kaliteli İçerik Şablonları

Divi’nin iki ana özelliği tartışmasız şablon kitaplığı ve sayfa oluşturucu aracıdır. Sıfırdan özel bir WordPress web sitesi tasarımı oluşturmak istiyorsanız, Divi Builder aracı sizi en çok ilgilendirecektir. Ancak, diğer herkes için önceden tasarlanmış içerik şablonları, web siteniz için bu temayı seçip seçmediğinizde büyük rol oynayacaktır.

İki Metin Yazarı Şablonu

Yeni web sitenizi oluşturmak için biraz yardım istiyorsanız, Divi’nin bugün mevcut olan herhangi bir WordPress temasından muhtemelen en geniş yüksek kaliteli sayfa şablonlarına sahip olduğunu bilmekten memnuniyet duyacaksınız.

Bu şablonlar gelen projelerin geniş bir yelpazede, kapak kurumsal web siteleri için yoga stüdyoları ve e-ticaret mağazaları için yönetim sistemlerini öğrenme .

Neredeyse her tür proje için gerçekten bir dizi şablon var, bu nedenle oluşturmak istediğiniz web sitesi ne olursa olsun, nelerin mevcut olduğunu görmek için Divi düzenlerine bir göz atmaya değer .

Divi Düzen Kitaplığı

Bazı temalar size ayrı şablonlardan oluşan bir kitaplık sunarken, Divi belirli bir web sitesi türü için tasarlanmış düzen paketleri ile birlikte gelir . Bu paketler genellikle ana sayfa, hakkında, iletişim ve açılış sayfası şablonlarını içerir ve size ihtiyacınız olabilecek tüm içerikle yeni web sitenize başlamanın hızlı bir yolunu sunar.

Divi Düzen Paketi

Yine de tek bir düzen paketine bağlı kalmanıza gerek yok. Divi ile web sitenizde kullanmak istediğiniz herhangi bir şablonu mevcut düzen paketlerinden seçmekte özgürsünüz.

Düzenler de düzenlenebilir, bu da onları kendi özel tasarımlarınız için başlangıç ​​noktası olarak kullanmak için ideal kılar. Alternatif olarak, oldukları gibi kullanabilir ve gerektiğinde içerik düzenleyici aracılığıyla metni ve resimleri değiştirebilirsiniz.

Sürükle ve Bırak İçerik Düzenleyicisi (Divi Builder)

Divi Sayfa Oluşturucu Arayüzü

Şablonlarda değişiklik yapmak veya sıfırdan yeni içerik tasarımları oluşturmak söz konusu olduğunda, bu çalışma Divi Builder’da gerçekleşir. Bu araç yıllar içinde birçok kez güncellendi ve şu anda WordPress için mevcut en güçlü ve etkileyici sayfa oluşturuculardan biridir.

Divi Builder’ın bazı temel özellikleri şunlardır:

 • Özel sayfa tasarımları oluşturmak için WYSIWYG görsel düzenleyici.
 • Özel tema şablonları oluşturma yeteneği.
 • Yararlı bir içerik modülleri seçimi.
 • Sitenizde kullanılmak üzere yeniden kullanılabilir bölümler oluşturma yeteneği.
 • Sayfa yapısına net bir genel bakış sağlamak için tel kafes modu.
 • Eylemleri geri almak ve yinelemek için geçmiş paneli.
 • Akıllı telefonlar, tabletler ve masaüstlerinde içeriği önizlemek için bir dizi görünüm alanı.
 • Artı çok daha fazlası…

Divi Builder, sayfa düzenlerinizi oluşturmanıza yardımcı olmak için satırlar ve sütunlar kullanır. Ardından , sadece birkaç isim vermek gerekirse, harekete geçirici mesaj düğmeleri, kaydırıcılar ve video oynatıcılar dahil olmak üzere düzenlerinize çok çeşitli kullanışlı modüller ekleyebilirsiniz . Bu modüllerin tümü, web sitesi tasarımınızla birlikte çalıştıklarından ve projeniz için doğru görünüme sahip olmalarından emin olmak için özelleştirilebilir.

Yeniden Kullanılabilir Özel İçerik

Divi Sayfa Oluşturucu Modülü

Divi Builder’da oluşturduğunuz her şey, global modüller özelliği aracılığıyla sitenizde kullanılmak üzere kaydedilebilir . Bu, düzenlediğiniz veya özelleştirdiğiniz tüm modülleri içerir. Yeniden kullanılabilir varlıklar oluştururken, bir düğmeye dokunarak tüm örnekleri güncellemenize olanak tanıyan dinamik varlıklar da dahil olmak üzere bunların nasıl güncellendiğini kontrol edebilirsiniz.

Taşınabilirlik

Divi de oldukça taşınabilir, bu da mizanpajlarınızı ve diğer varlıkları WordPress web siteleri arasında aktarmayı kolaylaştırır. Divi ile birden fazla web sitesi oluşturmayı planlıyorsanız, iş akışınızı daha verimli hale getirmenize yardımcı olabilecek harika zaman kazandıran özelliklere sahiptir.

Kullanım kolaylığı

Tüm bu yeni işlevsellik, güç ve yaratıcı özgürlüğün bir bedeli var ve bu, yeni kullanıcı arayüzünde ustalaşmanın nispeten dik öğrenme eğrisi. Herhangi bir şekilde kötü bir şekilde uygulanmamış olsa da, Divi Builder kullanıcı deneyimi, varsayılan WordPress olandan çok farklıdır. Bu nedenle, sayfa oluşturucudan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız yeni bir çalışma yöntemi öğrenmeniz gerekecektir.

Artık parmaklarınızın ucunda pek çok yeni özellik olduğu için bu beklenen bir durumdur. Bununla birlikte, Divi Builder’da istediğiniz her şeyi yeni arayüze alışmak için biraz zaman harcamadan yapamayabileceğiniz için bundan bahsetmeye değer.

Tam Yaratıcı Kontrol

İçeriğinizin tüm yönleri Divi Builder arayüzü aracılığıyla özelleştirilebilir, bu da size yazılarınızın ve sayfalarınızın tasarımı üzerinde tam kontrol sağlar. Ancak, yakın zamanda yapılan bir güncellemeden sonra, yeni eklenen Tema Oluşturucu aracı, web sitenizin diğer bölümleri üzerinde de tam kontrol sağlar.

Divi Tema Oluşturucu

Sayfa oluşturucuları içeren çoğu WordPress teması, size özel gönderi ve sayfa tasarımları oluşturma olanağı verir. Ancak, sitenizin üstbilgi, altbilgi ve tema şablonları gibi diğer bölümlerini özelleştirmenize genellikle izin vermezler.

Geçmişte bu Divi için geçerliydi, ancak son güncelleme sayesinde artık yalnızca içerik alanlarıyla sınırlı değilsiniz. Artık WordPress web sitenizin tüm yönlerini Tema Oluşturucu özelliği ile özelleştirebilirsiniz .

Özel Üstbilgi ve Altbilgi Oluşturun

Theme Builder Edit Header

Tema Oluşturucu, Divi’nin gerçekten etkileyici bir özelliğidir. Yalnızca web siteniz için benzersiz üstbilgiler ve altbilgiler tasarlamanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda blog yazılarınız, portföy öğeleriniz, e-ticaret ürünleriniz, 404 hata sayfalarınız ve çok daha fazlası için özel şablonlar da oluşturabilirsiniz.

Benzersiz Blog Gönderisi ve Arşiv Şablonları Oluşturun

Şablon desteği sayesinde, web sitenizdeki en son blog yazılarınızı gösteren sayfa Divi Tema Oluşturucu ile özelleştirilebilir.

Özel bir düzen oluşturmanın yanı sıra, başlık, öne çıkan görüntü, yazar, tarih ve daha fazlası gibi her blog gönderisinden hangi içeriğin görüntüleneceğini seçebilirsiniz. Sadece bu değil, aynı zamanda blog yazılarınızı görüntülemek için birden fazla şablon oluşturabilir ve ardından her birinin ne zaman kullanıldığını kontrol edebilirsiniz.

Tema Oluşturucu Şablon Ayarları

Şablon ayarları aracılığıyla, tasarımlarınızın her birinin tam olarak ne zaman kullanılacağını tanımlayabilirsiniz. Örneğin, yalnızca belirli bir kategorideki blog gönderileri için kullanılan bir şablon veya yalnızca belirli sayfalar için bir düzen oluşturabilirsiniz.

Divi Leads Optimizasyon Aracı

Divi, özel içerik tasarımlarınızın yalnızca iyi görünmesini sağlamakla kalmayıp aynı zamanda iş hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak şekilde optimize edilmesini sağlamak için bir bölünmüş test aracı ile birlikte gelir . Bu özellik, WordPress temaları arasında nadir olsa da, çok kullanışlı ve kullanımı şaşırtıcı derecede kolaydır.

Divi Lead Düğmeleri Optimizasyonu

Sayfanızın hangi sürümünün hedef kitlenizden en iyi yanıtı aldığını öğrenmek istiyorsanız, Divi Leads ile bölünmüş bir test kurmak yalnızca birkaç tıklama alır.

İşlevsellik Divi Builder’a entegre edilmiştir. Tek yapmanız gereken test etmek istediğiniz sayfa öğesini seçmek – örneğin bir düğme – ardından bu öğe için Divi Leads’i etkinleştirmektir. Daha sonra bu öğenin ikinci sürümünü oluşturabilirsiniz. Bölünmüş test aracı, bir sürümü hedef kitlenizin bir kısmına ve diğer sürümü ziyaretçilerinizin başka bir kesimine gösterecektir.

Her bölünmüş test denemesinin, bir bağlantıyı tıklama veya belirli bir sayfayı ziyaret etme gibi bir hedefi vardır. Test veri toplamaya başladığında, sayfa öğenizin hangi sürümünün en yüksek dönüşüm oranına sahip olduğunu öğreneceksiniz.

Divi, Split Test Sonuçlarını Talep Ediyor

Divi Leads ile, bir sayfa öğesinin yalnızca iki sürümünü karşılaştırmakla sınırlı değilsiniz. Bu, içeriğinizi optimize etmek için birden çok varyasyonu test etmenizi sağlar. Aynı anda birden fazla A / B testi çalıştırabilir ve web sitenizin tamamını mümkün olan en yüksek hedef dönüştürme oranları için optimize edebilirsiniz.

Bu tür bir işlevselliği, özel bir hizmet aracılığıyla WordPress web sitenize ekleyebilmenize rağmen, bunun gibi bir temaya entegre edildiğini görmek nadirdir.

Web siteniz e-posta tercihleri, ürün satışları, iletişim formu gönderimleri ve hatta daha fazla sayfa görüntülemesi gibi belirli bir amaç göz önünde bulundurularak oluşturulmuşsa, Divi Leads özelliği çok etkili ve kullanımı kolay paha biçilmez bir araçtır.

Destek ve Belgeler

Geçmişte müşteri desteği, Elegant Themes’in bazı eleştirilerin aldığı bir alandı. Destek, müşterilerin soru gönderebileceği ve Elegant Themes destek ekibinden yanıt bekleyebileceği özel tartışma forumları aracılığıyla sağlandı. Müşteriler bazen yanıt sürelerinin çok hızlı olmadığını ve sorunların her zaman çözülmediğini bildirdi.

Bununla birlikte, bu sorunun üstesinden gelme çabası gibi görünen bir şekilde, Elegant Themes artık tartışma forumları aracılığıyla destek sağlamıyor ve şimdi bir mesajlaşma hizmeti kullanıyor.

Messenger Destek Kanalı

Elegant Themes web sitesinde oturum açan müşteriler, mesajlaşma programı aracılığıyla bir destek bileti açabilir ve yanıt bekleyebilir. Artık herhangi birinin yanıt verip vermediğini görmek için forumu kontrol etmeye gerek olmadığından, bu kesinlikle desteği daha kolay hale getiriyor.

Ayrıca, bu Divi incelemesi için müşteri hizmetlerini test ederken, yanıt süreleri hızlıydı ve bilgiler yardımcı oldu.

Ayrıntılı Belgeler

Elegant Themes ve özellikle Divi’nin güçlü bir noktası, web sitelerinde bulunan çevrimiçi belgelerdir . Divi’nin her özelliği ve yönü çevrimiçi dokümantasyon aracılığıyla net bir şekilde açıklanırken, Elegant Themes blogu , ürünlerinin kullanımıyla ilgili ipuçları ve önerilerle doludur.

Topluluk Forumları ve Buluşmalar

Elegant Themes ekibinin desteği artık mesajlaşma sistemi aracılığıyla sağlansa da, tartışma forumları hala çevrimiçidir ve kullanıcılara fikirlerini paylaşmaları ve birbirleriyle iletişim kurmaları için bir yer sağlar.

Ayrıca, Elegant Themes’e ve özellikle Divi’ye adanmış , kullanıcıların birbirlerinden öğrenmek ve bu ürünlerden en iyi şekilde yararlanmak için ipuçlarını ve en iyi uygulamaları paylaşabilecekleri birçok aktif Facebook grubu vardır .

Elegant Themes ve Divi topluluğuna daha da fazla dahil olmak istiyorsanız , dünya çapında düzenli olarak gerçekleştirilen yüz yüze buluşma grupları da vardır.

Dahil Olan Diğer Zarif Tema Ürünleri

Divi’yi satın aldığınızda, yalnızca bu temaya değil, Elegant Themes’in diğer tüm ürünlerine de erişebilirsiniz. Bu incelemeyi yazarken, Elegant Themes üyeliği ayrıca şunları içerir:

 • Çevrimiçi dergiler ve bloglar için ekstra WordPress teması.
 • Abone listenizi büyütmenize yardımcı olacak Bloom e-posta katılım formu eklentisi.
 • Daha fazla paylaşım ve takipçi edinmenize yardımcı olacak Monarch sosyal paylaşım eklentisi.
 • Divi’nin sayfa oluşturucu aracını başka bir tema kullanan WordPress web sitelerine eklemek için Divi Builder eklentisi.

Divi Fiyatlandırma Seçenekleri

Divi, özellikle erişebileceğiniz tüm ekstra ürünleri düşünüyorsanız, uygun fiyatlı bir WordPress temasıdır. Ek ürünlerle birlikte gelmeyenler de dahil olmak üzere, piyasadaki en çok satan diğer seçeneklerden çok daha pahalı değil.

Peki Divi’nin maliyeti nedir?

Divi satın almak için iki seçenek var . Biri size gelecekteki sürümler, destek ve güncellemeler dahil olmak üzere tüm Elegant Themes ürünlerine ömür boyu erişim sağlarken, diğeri bir yıl boyunca sizi kapsar:

 • Yıllık Erişim – 89 $
 • Ömür Boyu Erişim – 249 $

Yıllık erişim seçeneğini satın alıp yıl bittikten sonra Divi’yi ve desteklenmeyen diğer ürünleri kullanmaya devam edebilseniz de, ortaya çıkabilecek ancak daha sonra gelecekteki güncellemelerde düzeltilecek olası güvenlik sorunlarına kendinizi açık bırakacaksınız.

Ayrıca, Divi’ye yapılan yeni özellikleri ve iyileştirmeleri de kaçırırsınız – düzenli olarak gerçekleşen bir şey.

Dolayısıyla, Divi’yi 3 yıldan fazla kullanacağınızı düşünüyorsanız, başlangıçtan itibaren 249 $ ‘lık ömür boyu erişime yatırım yapmak finansal olarak mantıklıdır.

Bu, henüz kullanmadığınız bir ürün için büyük bir mali harcama gibi görünüyorsa, Divi’yi ve Elegant Themes’teki diğer ürünleri risk almadan denemenizi sağlayan 30 günlük bir para iade garantisi vardır.

Divi Tema İncelemesi Sonuç

Divi, WordPress ile her tür web sitesini oluşturmak için kullanılabilecek güçlü bir temadır.

Kullanılmaya hazır bir dizi şablon içeren bir tema arıyorsanız, ihtiyacınız olanı Divi Düzen Kitaplığı’nda bulma şansınız yüksektir .

Öte yandan, sıfırdan özel bir WordPress web sitesi oluşturmak istiyorsanız, Divi ve sayfa oluşturucu, herhangi bir kodu düzenlemenize gerek kalmadan bunu mümkün kılmak için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahiptir.

Ortada bir yerde oturursanız ve kendinizinkini oluşturmak için özelleştirebileceğiniz geniş bir düzenlenebilir şablon kitaplığına erişmek isterseniz, Divi bu gereksinimleri de karşılar.

Daha önce de belirtildiği gibi, Divi’nin kullanımı nispeten kolay olsa da, bu temadan gerçekten en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, oluşturucunun kullanıcı arayüzünü kavramak için biraz zaman harcamanız gerekecek. Bununla birlikte, yeni sitenizi çevrimiçi hale getirmek için aceleniz varsa, önceden oluşturulmuş şablonların tümü harika görünür ve çok hızlı bir şekilde dağıtılabilir.

Planladığınız web sitesini oluşturmanıza yardımcı olacak doğru temanın bu olup olmadığından hala emin değilseniz , Divi ile nelerin mümkün olduğunu görmek için müşteri vitrini inceleyin.

Artıları

 • Her projeye uygun gerçek çok amaçlı tema
 • Yüksek kaliteli düzenlenebilir şablonlar
 • Güçlü sayfa oluşturucu aracı
 • Çok sayıda yararlı belge
 • Düzenli olarak güncellenir ve geliştirilir
 • Geliştirilmiş destek sistemi
 • İyi değer satın alma seçenekleri

Eksileri

 • Sayfa oluşturucuda tam olarak ustalaşmak zaman alır
 • Bu kadar yaratıcı özgürlüğün ezici olma potansiyeli var
 • E-posta biletleme destek kanalı yok (ancak yeni uygulanan mesajlaşma sistemi var)

Editörün Değerlendirmesi        4.6/5

Detayları göster

Özet

Divi, gerçekten kullanışlı bir çok amaçlı WordPress teması sunmak için harika görünümü çok sayıda etkileyici özellik ile birleştirir. Çok çeşitli sayfa şablonları ve kullanımı kolay bir sayfa oluşturucu, hem kullanıma hazır bir çözüm arayanlar hem de kodlamadan özel tasarımlar oluşturmak isteyenler için uygundur.

Benzer Yazılar