Blog yazarak nasıl para kazanılır öğrenmek istiyorsanız, şuanda okuduğunuz yazıyı derinlemesine incelemenizi tavsiye ederim.

“Uzman” blog yazarları , tutkularınız hakkında yazmak, tutarlı kalmak, iyi yazma alışkanlıkları oluşturmak ve harika içerikler oluşturmak gibi genel tavsiyeler verme eğilimindedir .

Ardından, birkaç yıl sonra, nihayet blogunuzdan satış ortaklığı programları , Google AdSenseçevrimiçi kurslar , podcasting veya dijital ürünler satarak para kazanmak için yeterli web sitesi trafiğine sahip olacaksınız .

Asıl gerçek şu ki, yıllar almanıza gerek yok – dışarıda pek çok kötü tavsiye var.

Blogunuzdan olabildiğince hızlı bir şekilde hayat değiştiren para kazanmak için , bir CEO gibi düşünmeye ve blogunuzu bir hobi değil, bir başlangıç ​​gibi ölçeklendirmek için sistemler geliştirmeye başlamanız gerekir.

Yüksek büyüme gösteren girişimler ve piyasadaki en iyi CMO’lar, Başkan Yardımcılar ve Büyüme Pazarlamacıları için çalıştım. Ve ne öğrendim?

Çoğu blog tavsiyesi zararlıdır, yararlı değildir.

Blogcuların% 95’i hala başarısız olurken , pasif gelir rüyası ve uyurken çevrimiçi para kazanma yeteneği satılıyor . Yine de, 10 yıldan fazla bir süre önce başlayan bu “uzmanlar”, bloglardan en fazla kar elde edenlerdir.

Bu yüzden bu blogu, başlangıç ​​dünyasında öğrendiğim her şeyi kullanarak yepyeni bir blogcu olarak ilerlememi izlemek için Ocak 2019’da başlattım.

İşte öğrendiğim ilk şey – blogunuzu başlangıç ​​hızında ölçeklendirmek için yazmaya daha az odaklanmanız ve sistemler oluşturmaya daha çok odaklanmanız gerekiyor.

Unutma, sadece bir blog yazarı değil, bir işletme sahibisin.

Bloguma başlamadan önce bilmeyi dilediğim birçok şey var . Umarım bu gönderi size yeni fikirler vermeye yardımcı olur.

Bu kılavuz SEO, anahtar kelime araştırması, içerik pazarlaması, WordPress ve satış ortaklığı pazarlamasını kapsar, böylece bu yıl blog yazarak daha fazla para kazanabilirsiniz.

Başlayalım.

2021’de Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır ?

Her şeyden önce, bir bloga nasıl başlayacağınızı öğrenmeniz gerekir . İlk adım, web barındırma ve bir alan adı almaktır. Ben tavsiye Bluehost o WordPress tarafından 1. önerilen ev sahibi olduğunu ve bu kılavuzda belirtilen her şeyi yapmaya fazlasıyla özelliklere sahip olarak.

Bağlantımla Bluehost ile ayda 2.95 $ (% 63 indirim) ile başlayabilirsiniz .

Bu makale tamamen bu yıl para kazanmakla ilgili – size bağlı kuruluş pazarlaması, sponsorlu gönderiler, çevrimiçi kurslar veya reklamcılık gibi belirsiz bir seçenek listesi vermeyeceğim.

Bunun yerine, nişinizi seçerek, içeriğinizi ölçeklendirerek ve 90 günde 10.000 $ / ay kazanmak için blogunuzdan para kazanarak blogunuzu bir başlangıç ​​gibi ölçeklendirmeye odaklanacağız.

Yeni blogunuzu bir başlangıç ​​gibi ölçekleyelim.

Tutkularınıza Değil Pazar Faktörlerine Göre Blogunuzun Nişini Seçin.

Blogcuların% 95’inin başarısız olmasının bir nedeni var ve sizin düşünmenizin nedeni bu değil.

Mevcut efsane, blog yazarlarının “yeterince tutkulu” olmadıkları için başarısız olmalarıdır.

“Başarılı olmak için başarısızlığın üstesinden gelin” diyorlar.

Google “blog yazarları neden başarısız?” Ve 1 numaralı sonuçtan aynı cevabı alıyorsunuz: blogcular başarısız oluyor çünkü yeterince tutkulu değiller.

Bu fikri resmen reddediyorum.

Blogcuların başarısız olmasının gerçek nedeni, herhangi bir işletmenin başarısız olmasının nedeni ile aynıdır: kârlı değildir.

Örneğin tutkularımı ele alalım.

Davul çalma, uçan uçaklar, seyahat, astronomi, mesafe koşusu, kişisel gelişim, Detroit tarzı pizza vb. Gibi pek çok şeye tutkuluyum.

Bununla birlikte, bu konulardan biri hakkında hiç para kazanmadan sonsuz sayıda blog yazısı yazsaydım, zamanın% 100’ünü yakardım.

Ek olarak, bazı blog yazarları “Ben para için değilim” veya “Bu sadece bir hobi” diyor.

Hobi blog yazarları, henüz nasıl para kazanılacağını bilmeyen yeni blog yazarlarıdır. Tasarım, web geliştirme, fotoğrafçılık, metin yazarlığı veya video düzenleme gibi herhangi bir yaratıcı dijital alanda yeni başlayanlar ve uzmanlar var.

Ve çoğu blogcu bir tutku hakkında yazarak yeni başlayanlar olarak başladığından ve daha sonra her şeyi anlamaya çalıştığından, başarısız olmaya mahkumdurlar.

Blog Tutku Efsanesi

Kaynak: Google.com

Ayrıca, blog önerileri güncelliğini yitirmiştir, yalnızca Google’da sıralanmak için yazılmıştır ve mümkün olan en geniş kitleye hitap etmek için genelleştirilmiş bir yaklaşımı teşvik eder.

Blogcular tutku eksikliğinden dolayı başarısız olmazlar (bunu maça çıkarırlar).

Blogcular başarısız olur çünkü blogger’dan işletme sahibine geçiş yapamazlar.

Bu nedenle, düşük değerli bir kitleyi hedefleyen kârlı olmayan bir niş seçerler. Yeni blog yazarları, stratejik avantajları için ağ ve bağlantılardan yararlanmayı unutuyor. Ve trafiği ölçeklendirmek için yeterli pazar talebine sahip değiller.

Senin başarılı olmanı istiyorum

Blogunuzu başlatmadan önce, nişinizi tutkulara değil, üç iş faktörüne göre seçmek çok önemlidir: kitle bütçesi potansiyeli, profesyonel kaldıraç ve pazar talebi.

Daha fazla blog yazısı için bir blog işi başlatma kılavuzuma göz atın .

1. Hedef Kitle Bütçesi Potansiyeli.

Blogunuzda değerli bir ürün sunmak için hedef kitleniz için bir acı noktasını çözmeniz gerekir. Bu çok açık.

Bir blog yazarı olarak, en çok talep gören çözümü sunabilmek için hedef kitlenizin karşılaştığı zorlukları derinlemesine anlamalısınız. Kontrol.

Hedef kitlenin bir üyesi olduğunuz nişlere bakarak başlayın. Bu şekilde, alan uzmanlığınız daha hızlı öne çıkar.

Ancak bu kadar ilerledikten sonra, 100 nişten oluşan genel bir liste açmanız ve bu şekilde daraltmanız gerektiğini düşünmeyin. Suluboya? K-Pop? Seyahat? Bunda iyi şanslar 

Blogunuzun nişini seçerken en önemli 1 numaralı faktör nedir?

Hedef kitlenizin ne kadar harcamaya istekli olduğu.

Bu kadar basit.

Parçalayalım.

Öyleyse bu örnekte, ev tasarımı nişinde bir blog başlatmayı planladığınızı varsayalım.

Blog konularınız farklı okuyucuları çekebilir. Ziyaretçiler arasında profesyonel iç mimarlar, üniversite tasarım öğrencileri ve hatta en son ev dekorasyonu ilhamını isteyen evde kalan anneler olabilir.

Bu nişten para kazanmak için yeni bir blog oluşturur ve okuyucularınızı satış hunisinin aşağısına taşırsınız :

 • İlk olarak, bir kitleyi çekmek için içerik oluşturursunuz
 • Ardından, e-posta tercihlerini almak için bir ev tasarımı “freebie” oluşturursunuz
 • Ardından, ev dekorasyonu markalarını tanıtmak için bağlı kuruluş pazarlamasını kullanabilirsiniz.
 • Son olarak, e-posta abonelerinize Mükemmel Ev için 10 Uzman İç Tasarım İpuçları hakkında 300 $ ‘lık bir çevrimiçi kurs (para iade garantisi ile) sunacaksınız.

Bu yaklaşımda yanlış bir şey yok – bu çoğu blogcunun yaptığı şey olma eğilimindedir ve birkaç yıl kitlenizi oluşturduktan sonra biraz pasif gelir elde edebilir.

Ama kazançlı bir seyirci mi? Evde oturan anneler, üniversite öğrencileri ve ortalama maaşı olan birkaç profesyonel mi?

İşte sır.

Nişinizdeki tek bir kelimeyi değiştirerek blogunuzun gelir potansiyelini 200 kat artırabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken “ev tasarımını” “perakende tasarımı” olarak değiştirmek.

Açıklamama izin ver.

Bir B2B bileşeni ekleyerek, kitlenizi bireylerden işletmelere kaydırdınız ve blogunuzun gelir potansiyelini 200 kat artırdınız.

Bu şekilde düşünün. Bireyler yerine büyük işletmelere satış yapıyorsanız, iki nedenden dolayı daha fazla para kazanırsınız. Birincisi, daha fazla fonları olması. İkincisi, kendi cebinden çıkmıyor.

Sektöre Göre Pazarlama Bütçeleri

Kaynak: imab2b.com

Bu yaklaşımla ilgili güzel olan şey, blog lansmanınızın, içerik stratejinizin ve satış huninizin hem B2C “ev tasarımı” hem de B2B “perakende tasarımı” nişleri için neredeyse aynı olmasıdır.

İşte güzel kısım: B2C “ev tasarımı” para kazanma 300 $ ‘lık bir kursta dururken, B2B “perakende tasarım” niş sadece burada bitmiyor.

Profesyonel markanızı oluşturduktan sonra, B2B tasarım uzmanı olarak tanınırsınız. Bu etki, fiyatınızın 20 $ ‘lık bir bağlı kuruluş komisyonundan veya 300 $’ lık bir kurstan – 5.000 $ / ay yinelenen bir danışmanlık hizmetine – sıçramasına izin verir.

Hedef kitlenizin acı noktalarını anlamak yeterli değildir.

Gelir potansiyelinizi 200 katına çıkarmak için, hedef kitlenizin karlı bir B2B nişinde olması ve aylık olarak yinelenen bir ödeme yapması gerekir.

Yinelenen Ortaklık Programları

Kaynak: Datapine.com

Özetlemek gerekirse, nişinizi seçerken tutkularınız hakkında endişelenmek ve binlerce pasif, düşük değerli site ziyaretçisi kazanmak yerine, 2-3 yüksek değerli müşteriyi kapatmaya odaklanın.

Bu yaklaşımla, yeni bir blog ile 90 günde ayda 10.000 $ kazanabileceğinize neden gerçekten inandığımı anlamaya başladığınızı umuyorum.

2. Blogunuzun Nişini Seçmek için Profesyonel Kaldıraçlarınızı Kullanın.

Değer katacak kazançlı bir kitleyi ortaya çıkardıktan sonra, bir sonraki adım, diğerlerine göre sahip olabileceğiniz stratejik avantajları keşfetmektir.

Kendine sor:

 • Şu anki mesleki deneyimim nedir?
 • Sektörümde hangi bağlantılarım var?
 • Bu deneyimi karlı bir bloga dönüştürebilir miyim?
 • Konuk gönderisine katkıda bulunmak için dünyadaki herhangi bir web sitesini önerebilseydim, beni en baştan ciddiye alan kim olurdu?

Gerçekten başarılı bir blog oluşturmak için önce etki yaratmanız gerekir. Ve otorite oluşturmak için, konfor alanınızın dışına çıkmanız ve bağlantılarınızdan, profesyonel deneyiminizden ve emrinizdeki her şeyden daha önce hiç olmadığı kadar yararlanmanız gerekir.

Ayrıca yeni bağlantılar kurmak için çok fazla sosyal yardım gerçekleştireceksiniz.

Sosyal yardım, nişinizdeki yetkili sitelerde misafir gönderi yapabilmeniz için ilişkiler kurmayı içerir. Bu gönderiler, Google arama sıralamasında yükselmenin en iyi yollarından biri olan SEO için alakalı, yüksek Etki Alanı Otoritesi (DA) geri bağlantıları sağlar. Ve Broadband Search’ün 2019’daki son İnternet istatistiklerine göre , Google günde 3,5 milyar veya saniyede 40.000’den fazla arama işliyor. Etrafta dolaşacak çok trafik var.

Ve yeni başladığınızda, orada çok fazla bağlantınız veya yayınlanmış içeriğiniz olmayabilir. Şöyle diyebilirsiniz: “Neden birisi beni öne çıkarsın?”

Geçmişinizden yararlanmak çok yardımcı olur.

Örneğin, bir fotoğrafçıysanız, bir müşteri tabanınız, yerel buluşma gruplarından bağlantılarınız olabilir ve hatta geçmişte tanıştığınız fotoğrafçılık etkileyicilerini tanıyor olabilirsiniz. Gelecekte bu kişilerden faydalanabilirseniz, blogunuzun büyümesini hızlandırabilirsiniz.

3. Nişinizin Pazar Talebine İhtiyacı Var.

Başlamadan önce, biraz araştırma yapmanız ve insanların hakkında yazmak istediğiniz konuları arayıp aramadıklarına bakmanız gerekir – ve bunlar para kazandırabilir.

Para kazandıran iki ana anahtar kelime türü, “en iyi” liste yayınları ve “nasıl yapılır” kılavuzlarıdır.

Bu iki ana anahtar kelime türü, en fazla bağlı kuruluş pazarlama geliri potansiyeline sahiptir.

Örneğin, “en iyi” liste gönderileri durumunda:

 • Seyahatte bu “en iyi seyahat sigortası” veya “en iyi seyahat çantası” olabilir.
 • Finans alanında, “en iyi tasarruf hesapları” veya “en iyi Roth IRA” olabilir.
 • Teknolojide, “en iyi VR başlığı” veya “PS5’e özel en iyi ürünler” olabilir.

İnsanlar “en iyi” şeyi aradıklarında, blog yazarları tarafından yazılan ürünleri öneren uzun biçimli kılavuzlar arıyorlar. Bunların çoğu, katılmak ve tanıtmak için iyi ortaklık programlarına sahip olacak.

“Nasıl yapılır” kılavuzları söz konusu olduğunda bunlar şunlar olabilir:

 • Pazarlamada web sitesi nasıl yapılır.
 • Yaşam tarzında, mutfağınızı nasıl dekore edeceğiniz.
 • Sağlıkta sivilcelerden nasıl kurtulur.

Bu nasıl yapılır kılavuzları, yüksek kaliteli içerikle dolu uzun biçimli eğitimlerdir. Bunlar, bağlı kuruluş bağlantıları eklemek için de iyidir.

Kaldıraç oranınızı ve tutkularınızı anladıktan sonra, seçtiğiniz nişi alın ve hedeflenecek en iyi 10 anahtar kelimeyi bulun.

Ardından, GrowthBar , Google Anahtar Kelime Planlayıcı , SEMRush veya Ahrefs gibi bir anahtar kelime araştırma aracı kullanın ve anahtar kelimelerinizi girin.

İle GrowthBar Google’da arama yaparken, anahtar kelime araştırma hakkına yapabilirsiniz.

GrowthBar

Anahtar kelime araştırması söz konusu olduğunda aklınızda bulundurmanız gereken bazı stratejiler.

İlk 5 anahtar kelimenizin en az 5.000 arama hacmi varsa, bu, bu konulara ilgi olduğunu gösterir. İşte bu blog gönderisindeki hedef anahtar kelimemin bir örneği:

Ahrefs Blog Yazarak Anahtar Kelime Nasıl Para Kazanılır

Bundan sonra, anahtar kelime zorluk puanına bakın (anahtar kelime için sıralamanın ne kadar zor olacağına dair 0 ile 100 arasında bir sayı).

Anahtar kelimeleriniz 80 veya daha yüksek zorluk puanlarına sahipse, rekabet sizin bir etki yaratamayacak kadar şiddetli olabilir.

Aylık 2.000’den fazla arama ve 50 zorluk puanının altında olan hedef anahtar kelimeler için çekim yapın, böylece daha az rekabetle potansiyel olarak daha fazla trafik elde edebilirsiniz.

Rekabeti görüntülemenin başka bir yolu, arama motoru sonuç sayfası (SERP) verilerini görmek için Ahrefs gibi bir SEO aracı kullanmaktır . Özellikle, ilk sayfa sonuçlarının Etki Alanı Derecelendirmesine (DR) ve SERP konum geçmişine bakın.

İlk 10 sonucun hepsinin 70’in üzerinde bir DR’si varsa, 0 DR’ye sahip yeni blogunuz birinci sayfada olmayacak ve dolayısıyla trafik almayacaktır.

Bununla birlikte, birinci sayfada 50’nin altında DR’ye sahip bir web sitesi görürseniz, bu, kaliteli içerikle zaman içinde onları geçebileceğinizin iyi bir göstergesidir.

Son olarak, SERP pozisyon geçmişi son altı ayda değişmediyse, bu 1 – 5 numaralı pozisyonların aynı noktada kaldığı anlamına gelir. Bu durumlarda, rekabet o anahtar kelime için çok yoğun olabilir.

Özetlemek gerekirse, blogunuzun pazar talebini araştırırken, aşağıdaki anahtar kelimelere sahip konular için çekim yapın:

 • 2.000+ aylık arama
 • 50’nin altında bir anahtar kelime zorluk puanı
 • Google’ın ilk sayfasında, 50’nin altında DR’ye sahip en az bir site var
 • Yakın zamanda değişen bir SERP pozisyon geçmişi.

Özetlemek gerekirse, yazmaya daha az, anahtar kelime araştırmasına daha çok odaklanın – her blog gönderisinin bir anahtar kelimeyi hedeflemesi gerekir.

Hedef kitlenizi bütçe potansiyeli, profesyonel kaldıraç ve pazar talebine göre seçtiğinizden emin olun.

Bir parçası olduğunuz bir kitle bulun ve zorluklarını kişisel olarak anlayın. Gelir potansiyelinizin 200 katına kadar bir B2B bileşeni olduğundan emin olmak için bu kitlenin seviyesini yükseltin. Ağınızdan, iş deneyiminizden ve emrinizdeki diğer her şeyden yararlanın. Ve nişinizin pazar talebinin olduğundan emin olun.

Çünkü sonunda tutku para yaratmaz; para tutku yaratır.

başlamaya hazır mısın? Bağlantımla Bluehost’u ayda 2.95 $ (% 63 indirim) karşılığında deneyin .

İçerik Oluşturma İşleminizi Ölçeklendirin ve Çok Fazla Yazmaktan Kaçının

Size blogunuzun ilk 90 gününün blogunuzla ilgisi olmadığını ve tek bir kelime yazmayacağınızı söylersem?

Ya blog yazmayı ölçeklendirmenin ve para kazanmanın sırrı blog yazmayı içermiyorsa?

Yeni bir blog oluşturma hakkında öğretilen her şey büyümenizi sınırladıysa?

Unutmayın: sadece bir blog yazarı değil, bir işletme sahibisiniz.

0’dan 90’a kadar, enerjinizi ilk taslak yazmaya odaklamamalısınız. Aynı eski, modası geçmiş tavsiyeyi vermeyeceğim. Tutkularınız hakkında nasıl yazacağımı, bir editoryal takvimi takip etmeyi, yazma alışkanlıklarını, tutarlı yazmayı (veya bu konuda yazmakla ilgili herhangi bir şeyi) konuşmayı reddediyorum.

Bunun yerine, blogunuzu bir başlangıç ​​gibi ölçeklendireceğiz ve nişinizde daha hızlı güvenilirlik oluşturacağız.

Bunu yapmanın büyük bir yolu, yazma konusunda yardım almaktır. Her ilk taslağı kendiniz yazmak yerine, serbest yazarları bulmak için Fiverr gibi bir hizmeti kullanabilirsiniz . Zamanınızı düzenlemek, yayınlamak ve bağlantı kurmak için harcayabilmeniz için blog yazısı yazma hizmetleri sunan birçok yazar vardır.

Genel olarak, bu sürecin beş ana bileşeni vardır:

 1. Sosyal Yardım
 2. Ziyaretçi postası
 3. Dışarıdan temin etmek
 4. Geri bağlantılar
 5. Süresiz olarak tekrarlayın

Bu sistemi lansmandan sonraki ilk yıl boyunca kullanarak, blogum 1.000’den fazla alandan 5.000’in üzerinde geri bağlantı ve +74 Etki Alanı Derecelendirmesi (DR) artışı aldı.

En önemlisi, trafikte yıldan yıla büyük artış görmeye devam ettim:

Nisan 2020 Google Analytics Trafiği

Yazma, tutarlılık, tutku ve alışkanlıklara odaklanmak isteyen bir blog yazarıysanız, burada okumayı bırakabilirsiniz.

Ancak blogunuzu bir CEO (ve bir hobi blog yazarı değil) gibi büyütme konusunda ciddi olan benzer düşünen insanlardan biriyseniz, para kazanmaya başlayalım.

1. İlişkiler Sizin Temelinizdir.

Nişinizdeki diğer blog yazarları ve etkileyicilerle ilişki kurmaya başlamadan önce, tek bir ana temayı anlamalısınız. Başkalarına değer vermelisiniz. Sadece anlaşmadan ne elde edeceğinizi düşünerek bir ilişki kurma sürecine girmeyin. Öncelikle, başkalarına vereceğiniz faydalara odaklanmanız gerekir.

Kendinize sorun: ilişkiye hangi değeri sağlıyorsunuz?

 • Uzmanlığınız hedef kitlenin ilgi alanlarıyla eşleştiği için içerik sağlayabilir misiniz?
 • Bloglarının şu anda editoryal takvimlerini doldurmak için içeriğe ihtiyacı var mı?
 • Yazmakta olduğunuz diğer konuk gönderilerinde onlar için bağlantı kurmayı kullanabilir misiniz?
 • Bloglarında olmayan, iyi bildiğiniz bir konu var mı?

Satış konuşması yapmanın ilk adımı, değerinizi ve yardımcı olmak için neler yapabileceğinizi anlamaktır. Bu bilgiler, ilk e-posta erişim stratejinizde hayati önem taşıyacaktır.

İlk olarak, hedeflenen bir site listesi oluşturun.

Sağlayabileceğiniz değeri anladıktan sonra, blog sosyal yardım listenizi oluşturmaya başlamanın zamanı geldi. Bu liste, beş sütunlu basit bir elektronik tablo olmalıdır: Web sitesi, Ad, E-posta Adresi, Durum vb.

Elektronik tablonuzu doldurmaya başlamak için, URL’lerini Ahrefs gibi bir SEO aracına takarak hedef blogun aylık site ziyaretçilerini ve Domain Authority’yi (DA) arayın . Etki Alanı Yetkilisi 50+ olan blogları hedefleyin.

Unutmayın, DA ne kadar yüksekse, ortaklık potansiyeli o kadar güçlü ve ilişkiden alacağınız SEO etkisi o kadar fazla. Aramanız sırasında zamandan kazanmak için , Domain Authority puanları ile konuk gönderilerini kabul eden en iyi blogların ve web sitelerinin bulunduğu buna benzer bir makale bulun .

Blog listenizi yukarıdaki kriterlere göre ayrıştırdıktan sonra, iletişime geçecek doğru kişiyi bulmanın zamanı geldi.

İlk önce LinkedIn’i kullanın.

Arama sonuçlarınızı blogun şirket sayfasına göre filtreleyerek başlayın, ardından şirket içinde “İçerik Yöneticisi”, “SEO Yöneticisi”, “Düzenleyici” veya basitçe “İçerik” gibi terimler kullanarak kişileri arayın.

2-3 potansiyel kişi bulduktan sonra onlarla LinkedIn üzerinden bağlantı kurun. 2. derece LinkedIn bağlantıları 3’ten daha iyidir – ve ortak bir bağlantınız varsa daha da iyidir. Bağlantı mesajınız için de çok fazla zaman harcamayın, genellikle metniniz gömülür veya spam olarak çıkar.

LinkedIn’e ulaştıktan sonra, blogu e-posta adresleri için taramak için Hunter.io gibi bir e-posta aracı kullanın. Eğer kişinin e-posta adresini bulamazsa bile, Hunter.io gibi e-posta yapısını göstermektedir firstname@blog.com veya firstname.lastname@blog.com . Bu iletişim bilgilerini e-tablonuza ekleyin.

2. İlişkileri Başlatın ve Aynı Anda Konuk Yayınlarına Satış Konuşması Yapın.

Değerli blog oluşturma ilişkileri, içerik ve bağlantılar sağlar. 50-100 potansiyel kişiden oluşan bir listeye sahip olduğunuzda ve LinkedIn’de iletişime geçtiğinizde, e-posta erişiminize başlamanın zamanı geldi.

Misafir blogging stratejinizi , ilişkiyi başlatmak için bir e-posta şablonu kullanarak aynı anda konuk gönderi isteyerek ölçeklendirebilirsiniz .

İşte kullandığım örnek bir şablon:

Hey (Adı),

Adım XXX ve (Blog) ‘daki (Başlık) benim.

Size ulaşıyorum çünkü (Hedef Blog) ‘u seviyorum ve sizinle içerik üzerinde işbirliği yapmakla ilgileniyorum.

Merak ettim:
1) Bağlantı oluşturmaya katılmak istersiniz. Ayda (XX) misafir yazısı yazıyorum ve içeriğimde sitenize link vermekten memnuniyet duyarım.
2) Blogunuzda konuk gönderilerine izin veriyorsunuz.

Blogunuza (harika? Bilgilendirici? Yararlı?) Katkıda bulunmayı çok isterim ve izleyicilerinizin hoşuna gideceğini düşündüğüm bazı konu fikirleri sunabilirim. İşte benden bazı yeni örnekler:
(Örnek 1 URL)
(Örnek 2 URL)
(Örnek 3 URL)

Lütfen ilgileniyorsanız bize bildirin. Yakında sizden haber almayı dört gözle bekliyorum!

Teşekkürler,

xxx

Bu kadar.

Konuk gönderi e-posta şablonu kullanarak ve bir e-posta karşılamasının nasıl başlatılacağını bilerek, bir ilişki başlatarak ve aynı zamanda bir konuk gönderisi sunarak sürecinizi ölçeklendirirsiniz.

İrtibatınız e-postanıza yanıt verdiğinde ve bir konuk gönderisiyle ilgilendiğini söylediğinde, mükemmel konuyu öne sürmeniz gerekir.

Mükemmel konuk bloglama konusu satış konuşması için dört ana kriter vardır:

 1. İçeriğiniz henüz sitelerinde mevcut değil. Bir konu fikriniz olduğunda, Google’a gidin ve “site: blog.com konusu” araması yaparak bloglarının zaten var olup olmadığını kontrol edin.
 2. Konunuz ve hedef anahtar kelimeleriniz SEO değerine sahiptir. Ahrefs’e geri dönün ve blogun URL’sini girin. İçeriklerinde doldurabileceğiniz boşluklar bulup bulamayacağınızı görmek için en fazla trafiği hangi organik anahtar kelimelerin sağladığını görüntüleyin.
 3. Konu, uzmanlığınızla eşleşiyor. Konu hakkında akıllıca yazabilmeli ve konuk blogunu nişinizde daha fazla etki yaratmak için kullanmalısınız.
 4. Mevcut konu, izleyicinin ilgi alanlarına uyuyor. Yazım yönergelerine bakın, blog gönderilerini nasıl yazdıklarına bakın ve bloglarının tarzına uymaya çalışın.

Konunuz kabul edildikten sonra, konuk bloglama stratejinizin kalbine gidebilirsiniz.

3. Konuk Blog Yazmanın Önemi.

Ocak 2019’da bir misafir bloglama deneyi yaptım . Amacım, sitemin SEO ölçümleri ve trafiği üzerindeki etkisini ölçmek için 15 gün içinde olabildiğince çok konuk gönderisine katkıda bulunmaktı.

İşte 15 gün sonra elde edilen sonuçlar:

 • 81, 73, 60, 66, 71, 61, 94 ve 84 DA’ları olan web sitelerinde yayınlanan sekiz konuk yazısı
 • 32 yeni yönlendiren alan
 • 247 yeni geri bağlantı
 • İlk 100’de 268 yeni organik anahtar kelime sıralaması
 • Organik trafikte% 372 artış
 • Ahrefs Domain Authority’ye +12
 • Alexa Rank 600.000 arttı

Sonuçlar netti – yüksek DA sitelerine konuk göndermeleri, yeni bir blogun SEO’sunu hala büyük ölçüde etkiliyor. İle pazarlamacıların% 65’i bağlantı kurma usta zorlu SEO taktik olduğunu söyleyerek, aynı zamanda en ödüllendirici olabilir.

Bu nedenle, gelen bağlantılar için oluşturulmuş uzun biçimli, SEO için optimize edilmiş makaleler olan 5 “sütun gönderisi” içeren bir blog başlatmanızı öneriyorum. Bağlantı oluşturmayı kolaylaştırmak için istatistikler, infografikler ve vaka çalışmaları ekleyin.

Blogum yaşlandıkça bile, blogum için yazdığım her gönderi için en az bir konuk gönderisine katkıda bulunmayı hedefliyorum.

Unutmayın, blog yazarak nasıl para kazanılacağını ilk öğrendiğinizde, iş ve ilişki tarafına daha çok, yazmaya daha az odaklanın.

Ancak konuk gönderilerinizin içerik kalitesi önemlidir. İçeriğinize yönelik başlıkları, paragraf metnini ve bağlantıları doğru kullandığınızdan emin olun. Konuk gönderi yönergelerini yakından takip edin ve yazınızın kalitesini artırmak istiyorsanız en iyi dilbilgisi denetleme araçlarından birini kullanın . 

2020 Güncellemesi: 2019’da 80’den fazla konuk gönderisi yayınladım, Etki Alanı Puanımı 74’e yükselttim ve şimdi (Mayıs 2020 itibariyle) bloguma ayda 400.000’den fazla ziyaretçi alıyorum.

Güncelleme 2021: Konuk gönderileri yayınlamaya devam ediyorum, Etki Alanı Puanımı 78’e yükselttim ve blogumu aylık 500.000’den fazla ziyaretçiye yükselttim.

Sorumluluk reddi: Bu makale, size hiçbir ücret ödemeden bana küçük bir komisyon sağlayabilecek bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Ancak bunlar, bu yıl blog yazarak para kazanmanıza yardımcı olacak en iyi araçlardır. Bağlı kuruluş ifşamı gizlilik politikamda okuyabilirsiniz.

Blogunuzdan Doğru Şekilde Nasıl Para Kazanırsınız.

Para kazanmak söz konusu olduğunda birçok seçenek vardır – bağlı kuruluş pazarlama, reklamlar, çevrimiçi kurslar, bire bir koçluk, danışmanlık, sponsorlu gönderiler, fiziksel ürünler satma vb. Bu gelir akışlarından bazıları diğerlerinden daha fazla trafik gerektirir. .

Bu nedenle, gelecekteki gelir getirici stratejinizi, blogunuzun yaşam döngüsünün doğru noktalarında doğru para kazanma biçimleriyle planlamak çok önemlidir.

1. Gelecekteki Blogdan Para Kazanma Zaman Çizelgenizi Planlayın

Örneğin, yeni bir seyahat blogu oluşturduysanız, sitenizin her yerine reklam yerleştirmenin bir anlamı yoktur. Bu taktikler, iyi para kazanmak için yüz binlerce aylık ziyaretçi gerektirir.

Benzer şekilde, bağlı kuruluş pazarlamasına başlamamalı ve başlangıçta her yerde bir sürü bağlantı sıkıştırmamalısınız. Bağlı kuruluş pazarlama geliri elde etmek, binlerce ziyaretçinin tek bir satış yapmasını da gerektirebilir.

Evet, bağlı kuruluş pazarlaması, kurslar, reklam geliri ve dijital ürünlerle sonunda “pasif gelir” elde ettiğiniz bir yer elde edebilirsiniz, ancak bu yıllar alabilir.

İşinizden 3 ay sonra ayrılmak için blogunuzdan para kazanmaya başlamak isterseniz ne olur?

Güzel haberler?

Blogdan para kazanmanın en kazançlı biçimi 1. Günden itibaren kullanılabilir ve fazla trafik gerektirmez.

Mükemmel blog para kazanma zaman çizelgeniz, blogunuzun büyümesinin her aşamasında geliri en üst düzeye çıkarmaya odaklanacaktır.

Dört farklı odak alanı vardır:

 • 1-90 gün: Üst düzey danışmanlık (0-1.000 aylık site ziyaretçisi)
 • 90-180 gün: Satış ortaklığı pazarlaması (1.000-2.500 aylık site ziyaretçisi)
 • 180-365 gün: İlk çevrimiçi kursunuz (5.000’den fazla aylık site ziyaretçisi)
 • 365 gün ve sonrası: Kurs üyelikleri (aylık 10.000’den fazla site ziyaretçisi)

Çok fazla trafiği olmayan yepyeni bir blogsanız, danışmanlık ile başlamak mantıksız görünebilir. Bununla birlikte, ilişkiler kurduğunuz ve blogunuza bir işletme gibi davrandığınız için, birinci günden itibaren üst düzey müşteriler elde edebilirsiniz.

Bu gönderi ilk olarak 1-90. Günlere ve en baştan blog yazarak para kazanmak için üst düzey satış huninizi nasıl mükemmelleştireceğinize odaklanacak.

Başlamaya hazır mısın? Bağlantımla Bluehost’u ayda 2.95 $ (% 63 indirim) karşılığında deneyin .

2. Blogunuzun Satış Dönüşüm Hunisinde Uzmanlaşın

Kişisel satış huni teklif danışmanlık yüksek uca 3.000 $ + sizin nihai hedef yolda yönlendirmiş 5 ana alanda oluşacak. Trafiği artırdıkça, çevrimiçi kurslar, bağlı kuruluş ürünleri, sponsorlu gönderiler ve dijital indirmeler gibi daha düşük fiyatlı tekliflere odaklanabilirsiniz. Bununla birlikte, yeni bir blogdan para kazanmanın en kazançlı yolu, baştan pahalı bir teklif vermektir.

Trafiğinizi büyütürken basit bir dengeleme geliri eylemidir. Blogunuz ne kadar yeni ve trafiğiniz ne kadar azsa, telafi etmek için fiyatınızın o kadar yüksek olması gerekir:

Düşük Trafik x Yüksek Fiyat = Yüksek Trafik x Düşük Fiyat

Potansiyel müşterileri satış huninizden aşağı çekmenin beş adımı:

 1. Bir kullanıcı, yüksek kaliteli teklifinizle ilgili yüksek kaliteli blog içeriğinizi okur
 2. Tek sayfalık “ücretsiz” teklif için e-posta listenizi seçerler
 3. İsteğe bağlı: Güven oluşturmak için 50-200 ABD doları civarında daha düşük fiyatlı bir teklif ekleyin (bunu daha sonra ekleyeceğiz)
 4. Otomatik karşılama e-posta diziniz bir hikaye anlatır ve sizinle bir toplantı ayarlamak için onları bir yola götürür
 5. Son olarak, ideal B2B müşterileriniz sizinle bir toplantı düzenler ve üst düzey danışmanlık teklifiniz için ödeme yapar
ConvertKit Otomasyonu

Yepyeni bir blog için ihtiyacınız olan tek şey ilk beş blog gönderiniz, tek sayfalık bir “freebie”, bir e-posta platformu ve listesi ve bir danışma sayfasıdır.

Tekrar edeceğim: bir blog yazarı değil, bir işletme sahibisiniz.

Doğrudan 1996’dan kalma gibi görünen tüm yerel işletme web sitelerini düşünün – otomobil tamircileri, finansal hizmetler, emlak siteleri vb. Ayda birkaç yüz ziyaret aldıkları için şanslı olabilirler. Ancak web siteleri, pazardaki bir ihtiyacı karşıladıkları ve üst düzey hizmetlerle bir çözüm sağladıkları için gelir sağlıyor.

Blogunuz, ilk günden itibaren piyasadaki bir ihtiyacı karşılayan bir hizmete sahip olmalıdır.

Yeni blogunuzun ilk odak noktası, kimsenin bulamayacağı bir sürü blog yazısı yazmak değildir. Bunun yerine, yalnızca beş yüksek kaliteli sütun gönderisine, bir danışmanlık sayfasına ve aranan bir satış hunisine odaklanın. Satış desteğiniz gerisini halledecek.

3. Üst Düzey Danışmanlık Teklifinizde Uzmanlaşın

Bahsettiğimiz gibi, nişinizi seçerken, 3.000 $ ‘dan fazla satışı ticari müşterilere dönüştürmek için çevrilen bir satış hunisine sahip olmanız gerekir.

İlk günden itibaren, blog yazarak para kazanma hedefiniz, danışma sayfanıza trafik çekmek olmalıdır. Bu sayfanın üst düzey gezinme bölümünüzde olması ve ileri teknoloji işletme müşterilerinizin Google’a yazdığı terimler etrafında anahtar kelime araştırması içermesi gerekir.

Sayfanın profesyonel bir resminize ve sizinle iletişim kurmanın kolay yollarına sahip olduğundan emin olun.

Ana sayfanız, Buradan Başlayın sayfanız, Hakkında sayfanız ve blog yayınlarınız, Danışmanlık sayfanıza stratejik olarak bağlanmalıdır. Ayrıca, konuk gönderilerine katkıda bulunurken, konuk yazar biyografinize bu sayfaya bir bağlantı eklemelisiniz. Kalın bağlantılarla benimki şöyle görünüyor:

Adam Enfroy, bir içerik pazarlama danışmanı ve blog yazarıdır. Austin, TX’de yaşıyor ve adamenfroy.com’da bir startup gibi nasıl blog yazılacağı hakkında yazıyor .

4. Magic Email Opt-In Formülünü Kullanın

Satış huninizi oluştururken, en fazla e-posta abonesini oluşturmak için yerinde bir e-posta etkinleştirme aracı ile birlikte e-posta pazarlama yazılımını kullanmanız gerekir.

Sihirli formül nedir?

ConvertKit + OptinMonster

ConvertKit, blog yazarları için en iyi e-posta pazarlama aracıdır .

Birkaç ana nedenden dolayı harika:

 • Dönüşüm hunilerinizi kişiselleştirmek için farklı site eylemlerine göre gelişmiş e-posta dizileri oluşturabilirsiniz. Not: Müşterilerin% 59’u kişiselleştirmenin alışveriş kararlarını etkilediğini söylüyor
 • Daha sonra, e-postaların içindeki eylemlere göre damlama kampanyaları oluşturabilir ve sıraları birbirine bağlayabilirsiniz.
 • Son olarak, blog yazarları için mükemmeldir, çünkü metin e-postaları profesyonel görünür ve MailChimp ve diğer platformlarda olduğu gibi can sıkıcı markalara sahip değildir.
ConvertKit Otomasyonu

Unutmayın, basit metin e-postaları blogunuz için en fazla geliri sağlayacaktır. Süslü tasarım özellikleri, logonuzu veya bir sürü görsel ekleme konusunda endişelenmeyin.

Bunu düşün. Bir satış profesyoneli 3.000 $ ‘lık bir anlaşmayı kapatmaya çalışıyorsa, ne tür bir e-posta gönderirdi? Kişisel olmayan, görüntü ağırlıklı bir pazarlama e-postası değil, sağlıklı bir ilişkiye dayanan metin tabanlı bir e-posta olacaktır.

E-posta platformuyla uyumlu olarak OptinMonster , piyasadaki en iyi e-posta etkinleştirme aracıdır. Daha fazla e-posta abonesi oluşturmak için blogunuza (ve ConvertKit’e) kolayca entegre edebileceğiniz bir WordPress eklentisidir.

OptinMonster ile blog yayınlarınızda kendilerinde exit-niyet pop-up, kenar çubuğu opt-in ve hatta formları dahil opt-in farklı tipte oluşturun. Bir çıkış amaçlı pop-up’ım, bir kenar çubuğu dahil etme seçeneğim var, biri belirli sayfalarda ve biri de blog gönderilerinin sonunda.

Blogunuzdaki bu e-posta etkinleştirme türleri ile, e-posta huninize giren ve ziyaretçilerinizi müşterilere dönüştüren potansiyel ziyaretçi sayısını en üst düzeye çıkarırsınız .

5. Satış Ortaklığı Pazarlamasına Agresif Odaklanma

Satış ortaklığı pazarlaması, blogdan para kazanmanın mutlak en sevdiğim şeklidir.

En karlı blogların tümüne bakarsanız, hemen hemen hepsi bağlı kuruluş pazarlamasında harikadır.

Başarılı bir satış ortağı olmak için, Google’da anahtar kelimeler için sıralama yapmanız ve satın alma kararlarına aracılık etmeniz gerekir. Şuna benzer:

Google => Blogunuz => Satın Alın.

Şaşkın? Birkaç örneğe bakalım.

NerdWallet, finans alanında büyük bir iştiraktir. Google “en iyi kredi kartları” nı kullandığınızda, onları her zaman SERP’lerin üstünde veya yakınında görürsünüz:

En İyi Kredi Kartları Google Arama

Bağlantılarına tıkladığınızda ve sitelerini ziyaret ettiğinizde, kartları satın almak için bağlı kuruluş bağlantılarıyla birlikte en iyi seçeneklerin bir listesini sağlarlar:

NerdWallet En İyi Kredi Kartları Örneği
Kaynak: NerdWallet.com

Sayfada, SEO’larını en üst düzeye çıkarmak için altında optimize edilmiş bir içerik bloğu bulunan 41 seçenek vardır.

Bir kullanıcı “Şimdi Başvur” bağlı kuruluş bağlantılarından birine tıklamaya karar verdiğinde, şirketlerin teklif sayfasına yönlendirilir ve NerdWallet her satıştan bir komisyon alır.

Ayda 182.000 kez “en iyi kredi kartları” arandığı için bu sayfa para basan bir pasif gelir makinesidir.

Başka bir örneğe bakalım.

Ya “en iyi dizüstü bilgisayarlar” ararsam?

En İyi Dizüstü Bilgisayarlar Google Arama

Laptop Mag ve TechRadar’ı birinci ve ikinci pozisyonlarda görüyoruz – her ikisi de bağlı kuruluş blogları.

Laptop Mag’ye tıkladığımızda ne görüyoruz? Bağlı kuruluş bağlantılarına sahip ürünleri öneren başka bir liste yazısı:

Laptop Mag En İyi Dizüstü Bilgisayar Örneği
Kaynak: Laptop Mag

Yine, bir okuyucu “Dell’de Görüntüle” düğmesini tıklarsa, bir bağlı kuruluş bağlantısı aracılığıyla Dell.com’daki ürün sayfasına yeniden yönlendirilir ve Laptop Mag’ye her satış için bir komisyon verilir.

“En iyi dizüstü bilgisayarlar” ayda 112.000 kez arandığı için bu yazı bir başka pasif gelir makinesi.

Bu Google aramalarını yaptığımızda ilginç bir şey fark ettiniz mi?

Bu şartlar için ürün sıralamasını satan tek bir gerçek şirket yoktu. Birinci sayfada Capital One veya Discover sıralaması yoktu – sadece bağlı kuruluş blogları. Ayrıca “en iyi dizüstü bilgisayar” için Dell, Best Buy veya HP sıralaması yoktu – hepsi bloglardı.

Neden?

Aramalar “en iyi” ürünleri ararken, ürün sayfalarını değil, kapsamlı inceleme gönderilerini isterler.

Henüz satın almaya hazır değiller. Farklı seçenekleri karşılaştıran uzun biçimli bir inceleme okumak istiyorlar.

Bloglar bu şekilde para kazanıyor. Arama amacı aracılarıdır. Arama motorları aracılığıyla trafik çekiyorlar, tavsiyelerde bulunuyorlar ve insanların bağlı kuruluş bağlantılarını tıklamalarını sağlıyorlar.

Bu kadar basit.

Peki nasıl başlayacaksınız?

Doğası gereği işlemsel olan blog yazıları yazmaya başlamalısınız.

Unutmayın, blogunuz bir aracıdır. Para kazanılamayan amaçsız bilgilendirici makaleleri değil, size para kazandıracak ve satın alımları artırabilecek içerikleri bir araya getirmeniz gerekir.

Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Blogcular her şekilde para kazanıyorlar. Başarılı blog yazarları yılda 7 rakamdan fazla para kazanabilirken, diğer blog yazarları hiç gelir elde etmeyebilir. Birçok blog yazarının size ateş etmenizi söylediği bir hedef, bir yıl içinde tekrarlayan gelirde ayda 2.000 ABD dolarıdır. Ancak, aşağıdaki para kazanma stratejilerimle, ilk 90 günde aylık 17.000 ABD doları yinelenen gelir elde ettim.

Öyleyse blogunuzdan para kazanmaya başlayalım.

Blogunuzun nişini seçtiniz, içeriğiniz için dış kaynak kullandınız ve blogunuzun para kazanma zaman çizelgesini planladınız. 90 günde blog yazarak ne kadar para kazanabileceğinizi öğrenmenin zamanı geldi.

Bu planı ele almadan önce şunlara ihtiyacınız olacak:

 • Bir WordPress blogu – Bluehost ile başladığınızdan emin olun .
 • Tanıtmak istediğiniz beş sütun blog yazısı.
 • Tüm web sayfaları tamamlandı: Hakkında Sayfası, Buradan Başlayın Sayfası, İletişim Sayfası, Danışma Sayfası, Kaynaklar Sayfası, E-posta Kaydolma Sayfası vb.
 • E-posta pazarlama yazılımı, kenar çubuğunuzda, blog gönderilerinde ve çıkış niyetinde etkinleştirmelerle ayarlanır.
 • ConvertKit ve OptinMonster kullanan bir karşılama e-posta serisine sahip aktif bir e-posta satış hunisi .
 • Konuk gönderi hattınıza yardımcı olacak hazır bir içerik pazarlama yazarı veya serbest yazar.

Bunları ele alıp blogunuzu başlattıktan sonra, 90 günlük blog para kazanma planınız başlayabilir.

Blog yazarak para kazanma planının neredeyse% 100 sosyal yardımdan oluştuğunu fark edeceksiniz.

Orijinal içeriğiniz, satış huniniz ve blog gönderileriniz yayınlandığından, ilişkiler kurarak ve geri bağlantılar alarak etkiyi en üst düzeye çıkarırsınız.

Ana sosyal yardım hedefleri arasında etkileyici ilişkiler, profesyonel ağınız, üst düzey müşteri kişileriniz ve blog toplulukları bulunur.

Blogunuzu 90 günde bir startup gibi ölçeklendirme zamanı.

Hayatı değiştiren gerçek para blogları kazanalım.

1. hafta

Hedefler: Etkileyici sosyal yardımına başlayın, beş konuk gönderi konusunu onaylayın, 2. kademe profesyonel bağlantılar edinin, bir blog platformunda topluluklara katılın.

Taktikler:

 • İlişkileri Etkilemek
  • Ortak olmak istediğiniz 100 yüksek DA sitesinden oluşan elektronik tablo listesini oluşturun
  • Uygun kişilerin iletişim bilgilerini ve e-posta adreslerini bulun
  • LinkedIn tanıtımına şablonla başlayın
  • E-posta erişimini şablonla başlatın
  • Beş konuk gönderi konusunu onaylayın
  • Bir içerik ekibinin yazmaya başlamasını ve bağlantılarınızı / hedef etkileyici bağlantılarınızı eklemesini sağlayın
 • Profesyonel ağ
  • Ağınızdan nişinizdeki 2. kademe kişilerin bir listesini alın
  • Onlara ulaşın, onlara blogunuzdan bahsedin ve onlara değer sağlayabileceğiniz yollar bulun
  • İleri Teknoloji B2B İstemci Personaları
  • Üst düzey danışmanlık hizmetleriniz için 50 ideal B2B müşteri personelinin bir listesini oluşturun
 • Blog Topluluklarına Katılın
  • Blog platformlarında, Facebook, LinkedIn, yerel buluşmalarda topluluklara katılın

2-3 Hafta

Hedefler: Yayınlanan ilk iki konuk gönderisini alın, beş konuk gönderisine daha katkıda bulunmak için onay alın, üst düzey B2B müşteri personeline ulaşın.

Taktikler:

 • İlişkileri Etkilemek
  • Adınız altında yayınlanan ilk iki misafir gönderisini alın
  • Sosyal yardıma devam edin ve beş konuk gönderisine daha katkıda bulunmayı kabul edin
  • Yayınlanan iki gönderinizde bağlantı kurduğunuz etkileyicileri hedeflemek için sosyal yardım
 • Profesyonel ağ
  • Tanıdığınız 2. kademe kişilerle tanışın, nasıl değer sağlayabileceğinizi görün
 • İleri Teknoloji B2B İstemci Personaları
  • İş ve acı noktaları hakkında soru sormak için 50 ideal B2B müşteri personelinin listesine erişim
 • Blog Toplulukları
  • Nişinize ulaşın, kendinizi tanıtın ve nasıl değer sağlayabileceğinizi görün

4. hafta

Hedefler: Üst düzey B2B müşteri personeline erişim, iki konuk gönderisi daha yayınlayın, bağlantı ağına başlayın.

Taktikler:

 • İlişkileri Etkilemek
  • Yayınlanmış iki konuk gönderisi daha alın (4 yayınlandı, 6 devam ediyor)
  • Gönderileri sosyal medyada ve ağ ile paylaşın
  • Konuk gönderilerinde bağlantı kurduğunuz etkileyicilere erişim
  • Bağlantı kurma ağı oluşturmak için mevcut etkileyici ilişkilerinden yararlanın
 • İleri Teknoloji B2B İstemci Personaları
  • Listenizi takip edin ve bir toplantı ayarlamayı teklif edin
  • Üst düzey B2B müşteri personelinizle tanışın ve dört satış toplantısı yapın

Hatırlatma: Bu blog yazısı, blog yazarak para kazanmanıza yardımcı olmak için ilk dört haftayı kapsar. 10.000’den fazla kelimelik ücretsiz bir e-posta kursu, 7 Günlük Blog Başlatma Kontrol Listesi ve 10.000 $ kazanmak için tam 90 günlük planınız istiyorsanız, aşağıdaki e-posta listeme kaydolabilirsiniz.

Blog yazarak nasıl para kazanılacağını düşünmenizi istediğimi özetlemek için şuna bakın:

Blogunuzdan aylık olarak 10.000 ABD doları yinelenen gelir elde etmek için yapmanız gerekenler:

A. Her ay satış başına 50 $ ‘a 200 bağlı kuruluş pazarlama ürünü sat . Veya B. 3-4 üst düzey danışmanlık anlaşmasını kapatın. Hangisi daha kolay? Satış ortaklığı seçeneği 25.000-50.000 + aylık site ziyaretçisi gerektirebilir; danışmanlık seçeneği yalnızca biraz uzmanlık ve satış hunisi gerektirir.

Blog yazarak para kazanmaya hazır mısınız? Bağlantımla Bluehost’u ayda 2.95 $ (% 63 indirim) karşılığında deneyin .

Sorumluluk reddi: Bu makale, size hiçbir ücret ödemeden bana küçük bir komisyon sağlayabilecek bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Ancak bunlar, bu yıl blog yazarak para kazanmanıza yardımcı olacak en iyi araçlardır. Bağlı kuruluş ifşamı gizlilik politikamda okuyabilirsiniz.

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır SSS.

Yaşayan bir blog yazabilir misin?

Evet, kesinlikle canlı bir blog yazabilirsiniz ve çok kazançlı olabilir. Ancak, acı gerçek şu ki, blog yazarlarının büyük çoğunluğu kendilerini desteklemek için yeterli para kazanmıyor. 

Yeni başlıyorsanız, bir gelir biriktirmeye başlamak biraz zaman alabilir. İlk günlerde, blog yazarları, zamanları karşılığında daha yüksek bir gelir elde etmek için danışmanlık ve koçluk hizmetleri sunmalıdır. Başlangıçta trafik seviyeleri düşük olduğundan, bu ziyaretçileri daha yüksek fiyatlı bir teklifle müşterilere dönüştürmek en mantıklı olanıdır.

Bazı sabit danışmanlık geliriniz geldikten ve trafik seviyeleri yükseldikten sonra, blogcular daha sonra bloglarına bağlı kuruluş bağlantıları, dijital ürünler ve reklamlar ekleyebilir.

Blogcular ne kadar para kazanıyor?

Blog yazarlarının kazandığı para miktarı büyük ölçüde değişir. Bir ProBlogger Raporuna göre , aylık kazançlar şu şekilde dağıtılır :
1. Blog yazarlarının neredeyse% 38’i 10 dolardan az kazanıyor .
2. Blog yazarlarının% 10’u 10 ile 99 $ arasında kazanıyor.
3. Blog yazarlarının% 17’si 100 ila 499 ABD Doları arasında kazanıyor.
4.% 7’si 500 ila 999 ABD Doları arasında kazanır.
5.% 9’u 1.000 ile 9.999 ABD Doları arasında kazanır.
6.% 4’ü 10.000 $ veya üzeri kazanır.

Blogcular vergi ödüyor mu?

Evet, blog yazarları bir LLC, S Corp veya şahıs şirketi olup olmadıklarına bakılmaksızın gelirleri üzerinden vergi ödemelidir. Farklı gelir akışları, farklı vergi yükümlülükleri gerektirir.

Örneğin, blogunuzda ürün satıyorsanız, yalnızca müşteriniz vergi bağınızda yaşıyorsa (ABD’de bu genellikle ikamet ettiğiniz eyalettir) satış vergilerini toplamanız gerekir. Çoğu e-ticaret platformu bu hesaplamalarla sizin için ilgilenir.

Bağlı kuruluş programlarından gelir elde ederseniz, tanıtımını yaptığınız şirketler size 1099 bağımsız yüklenici olarak davranır.

Tüzel kişi türünüz ne olursa olsun, muhasebe yazılımı kullanmanız ve vergi dönemi için kitaplarınızın iyi bir kaydını tutmanız gerekir .

Blogum için bir LLC’ye ihtiyacım var mı?

Kısa cevap hayır, blog çalıştırmak için bir LLC’ye ihtiyacınız yok. Tek mal sahibi olarak başlayabilir ve gelirinizi kişisel vergilerinize dahil edebilirsiniz. Bununla birlikte, büyük bir gelir elde etmeye başladığınızda, bir LLC veya S Corp oluşturmanın vergi avantajları vardır.

En zengin blog yazarı kim?

Huffington Post’tan Arianna Huffington dünyanın en zengin blog yazarıdır. Şirketini 2005 yılında kurdu ve şu anda haber sitesinden ayda 2 milyon doların üzerinde para kazanıyor.

Bir diğer zengin blog yazarı, TechCrunch’ın kurucusu Michael Arrington. Teknoloji blogundan ayda yaklaşık 800.000 dolar getiriyor.

Özet.

Pazar faktörlerine ve B2B bileşenlerine göre nişinizi seçerek, blogunuzun gelir potansiyelini 200 katına çıkarırsınız.

İçerik stratejinizi ölçeklendirerek, devam eden SEO site denetimleri gerçekleştirerek ve yazma sürecinizin yönlerini dış kaynak kullanarak, geri bağlantı edinme ve Etki Alanı Yetkilinizin (DA) 200 katı olursunuz.

Son olarak, 1. Günden itibaren doğru üst düzey blog para kazanma stratejilerini seçerek, bir blog yazarı olarak beş yıl değil 90 gün içinde hayat değiştiren para kazanabilirsiniz.

Umarım bu makale blog yazarak nasıl para kazanılır konusunu öğrenmenize yardımcı olmuştur.

Benzer Yazılar