Satış Ortaklığı ( Affiliate Marketing ) Nedir? 

Affiliate MarketingSatış Ortaklığı

isim
Bir çevrimiçi perakendecinin, tavsiyelerinden performansa dayalı eylem için bir ortağa komisyon ödediği bir pazarlama düzenlemesi.

Kimler Katılıyor?

 1. Reklamveren/Marka/Perakendeci: İnternette veya mağazada satacak bir ürün veya hizmeti olan kişi veya şirket.
 2. Yayıncı İş Ortağı/İştirak: Ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak için bir reklamverenle ortak olan ve daha sonra üzerinde anlaşmaya varılan sonuçlar ortaya çıktığında reklamverenden komisyon alan kişi veya şirket.
 3. Affiliate Network/Platform: Affiliate Network/Platform: Affiliate programları yürüten reklamcılar ve yayıncılar arasında bir aracı.
 4. Tüketici: Ürün veya hizmet satın alan kişi.
AMG - Resim 1

Affiliate Marketing Satış Ortaklığı Pazarlaması Nasıl Çalışır?

 Bir okuyucu veya tüketici daha sonra bağlı kuruluş bağlantılarından birine tıklar ve reklamverenin sitesine yönlendirilir. Tüketici, satın alma gibi bir işlemi tamamlarsa, nitelikli bir müşteri adayı gönderirse veya bir mobil uygulama indirirse, iş ortağı bu işlem için bir komisyon alır. Uygulamada, reklamverenlerin, o marka için doğru ortak olmaları koşuluyla, maksimum gösterim miktarını elde etmek için genellikle birden fazla ortakla birlikte çalıştıklarını unutmayın (ancak daha sonra bu konu hakkında daha fazla bilgi verilecektir).

Satış ortaklığı kanalının milyarlarca dolarlık satış yapması bu yöntemle gerçekleşir . Ayrıca, oyuncakları inceleyen çocuklardan, ürün incelemeleri sunan sosyal medya etkileyicilerine bilgi sağlayan haber yayınlarına kadar çok çeşitli ortakların, envantere gerçekten sahip olmak veya dağıtmak zorunda kalmadan veya e-ticaret işlemini kolaylaştırmadan önemli bir gelir elde etmelerini mümkün kıldı. .   

2012 yılında Harvard Business Review’a göre  , bağlı kuruluş pazarlaması, kısmen, reklamlar belirli ürün veya hizmetle halihazırda ilgilenen trafik türlerine sahip çevrimiçi alanları hedef aldığından, geleneksel pazarlamadan çok daha değerliydi (6x!). Bugün, bağlı kuruluş pazarlaması, farkındalıktan dönüşüme kadar alıcı dönüşüm hunisinin her aşamasında sağlam bir şekilde konumlandırılmıştır ve alıcılara her temas noktasında değerli, kaliteli içerik sunar.

As  investopedia açıklıyor, bağlı kuruluş pazarlama internet daha evvelden de (düşünüyorum: ağız reklam kelime). Bununla birlikte, dijital pazarlama ve yayıncılık, çerezleri izleme ve analizleri kullanma yeteneği ile birlikte, onu gerçekten yeni bir düzeye taşıdı ve önümüzdeki on yıllarda daha da gelişecek gibi görünüyor. Bu nedenle, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtmak için bağlı kuruluş pazarlamasından yararlanmak isteyen bir marka veya reklamveren veya gelir elde etmeyi veya artırmayı amaçlayan bir yayıncı iş ortağıysanız, sektörün mevcut durumunu ve nasıl olduğunu anlamak önemlidir. gelişmekte.

Bu beyaz yazıda (kuruluş pazarlama kısa tarihine bakmak ve SaaS ile ilgili olarak göz önünde bulundurulması gereken bazı önemli noktaları ele alacağız ler oftware bir s a s SERVİS) ve bağlı hizmetleri sağlayıcıları. Ayrıca sektörde gerçekte neler olup bittiğine daha yakından bakacağız ve bağlı kuruluş pazarlamasının nasıl geliştiğine ve gelecekte neler olacağına dair doğru bir resim sağlamak için bazı istatistiksel çıkarımlar sunacağız.

Affiliate Marketing Ne Zaman Başladı?

Birçok uzmana göre, bugün bildiğimiz şekliyle bağlı kuruluş, William J. Tobin’in işi için bir internet bağlı kuruluş programı olan PC Flowers & Gifts’ı kurduğu 1989 yılına kadar uzanabilir. Fikrini 1996 yılında patentledi ve patent 2000 yılında Medium  raporlarına göre verildi.

1996 yılında, bağlı kuruluş pazarlaması, Amazon tarafından, Ortaklar programı aracılığıyla sitesine trafik çekmek için blogculara ve diğer ortaklara komisyon ödemeye başladığında popüler hale geldi. Kısa süre sonra BeFree, Linkshare, Commission Junction ve Clickbank Network dahil olmak üzere diğer bağlı kuruluş programları izledi. Başlangıçta, birçok marka sadece sitelerine trafik çekmek için komisyon veriyordu. Daha sonra, özellikle 2000’lerin başındaki yıkıcı nokta com kazasından sonra, bağlı kuruluş pazarlaması giderek daha fazla geçerli müşteri adayları ve satışlar tarafından yönlendirildi.AMG - Resim 3

Belirli bir kullanıcının tarayıcısında ne yaptığını izleyen küçük veri parçaları olan çerezlerin geliştirilmesinin, reklam verenlerin trafiğinin nereden geldiğini görmelerini kolaylaştırdığı için bağlı kuruluş pazarlamasının kullanımını büyük ölçüde hızlandırdığını unutmayın. Bu da hangi stratejilerin işe yarayıp yaramadığını ve hangi yayıncıların reklamverenlerin sitelerine çok fazla trafik çekip hangilerinin gitmediğini netleştirdi.

Affiliate Marketing Bir Reklam Kanalı Olarak Çalışır mı?

Bugün, birçok yaygın ev markası da dahil olmak üzere markaların %80’inden fazlasının bağlı kuruluş pazarlama programları vardır. Peki bu pazarlama yöntemi neden bu kadar başarılı? Bunun ana nedeni, reklamverenlerin pazarlamalarını çeşitlendirmelerine, mevcut pazarlama programlarını tamamlamalarına ve diğer ücretli dijital kanallarda olduğu gibi erişim için ödeme yapmak yerine performans için ödeme yapmalarına olanak sağlamasıdır. YouTube ve son derece popüler TikTok dahil bloglar ve sosyal medya, sadece örnekler için – halkın bilgiyi nasıl tükettiğini değiştirdi. Bunu bilerek, bağlı ortakların aynı zamanda blog yazarları, YouTube yıldızları, sosyal medya etkileyicileri ve genel düşünce liderleri olması şaşırtıcı değildir – her biri ürün veya hizmeti tanıtmak için kendi araçlarına sahiptir – örneğin blog gönderileri, YouTube videoları, Instagram gönderileri veya op-ed parçalar. Ve bağlı kuruluş pazarlamasını bu kadar büyük bir başarı yapan tam da bu içerik çeşitliliğidir.

Bugünün tüketicileri hiç olmadığı kadar bilgili ve markaları daha önce hiç olmadığı kadar sorumlu tutuyor. Günümüzde şeffaflık çok önemlidir, bu nedenle reklamverenler ürün ve hizmetleri çok ısrarcı veya satışçı görünmeden tanıtmanın yollarını bulmalıdır. Bunu başarmak için birçok modern marka, mesajlarının temel taşı olarak temel değerlerini ve inançlarını kullanır. Örneğin, TOMS ayakkabı markasını, gelirlerinin bir kısmını ihtiyaç sahiplerine ayakkabı, görüş ve güvenli su sağlamak için ileterek geri vermek üzerine inşa etti. Aynı inancı ve misyonu paylaşan ortaklarla çalışmak, TOMS’un bilinirliği, mesajlaşması, marka bilinci oluşturması ve dönüşüm başarısı için çok önemlidir. Etkili bir hikaye anlatıcısı olma yeteneği hem markalar hem de ortaklar için kritik öneme sahiptir ve anlattıkları hikaye söz konusu olduğunda uyumlu olmaları gerekir.

Sonuç olarak, anahtar, markanız için doğru ortağı bulmaktır: sattığınız ürün veya hizmetlerle de ilgilenen sağlam bir kitle oluşturmuş bir ortak. Bu iş ortakları, ürün veya hizmetleri tanıtırken ilgi çekici içerik oluşturma yeteneğine sahip olduklarından ve potansiyel komisyonlar tarafından yüksek düzeyde motive olduklarından, sitelerinden elde edilen trafiğin yüksek kaliteli olması ve dolayısıyla dönüşüm sağlama olasılığı daha yüksektir.

Ortaklar, bağlı kuruluş pazarlamasını stratejilerine dahil ederek oldukça etkileyici bir gelir kaynağı oluşturabilir. Aslında, bağlı kuruluş komisyonları artık ortakların toplam gelirinin %20’sini oluşturuyor . Aynı zamanda, bağlı kuruluş pazarlamasının e-ticaret satışlarının yaklaşık %16’sından sorumlu olduğunu ve 2020 yılına kadar 6,8 milyar ABD Dolarına yükselmeye hazır olduğunu belirtmek önemlidir . Bu nedenlerle, hem reklamcılar hem de ortaklar bağlı kuruluş pazarlama ağlarına önemli ölçüde güvenmeye başladılar . ve platformlar—reklamverenlerin ve iş ortaklarının bağlanabileceği, etkileşimde bulunabileceği ve izlemeden ödemelere kadar programlarının her yönünü yönetebileceği çevrimiçi pazar yerleri.

Ve her şey düşünüldüğünde, günümüz ticaret dünyasında bağlı kuruluş pazarlaması, alıcının yolculuğunda kritik bir rol oynamaktadır. Örnek vermek gerekirse: Yakın tarihli bir Forrester anketi, reklamverenlerin %83’ünün ortaklarla anlaşmaları koordine etmek için bir bağlı kuruluş ağı veya platformu kullandığını belirtti. Kısacası, markalar ağızdan ağza reklamcılığın gücünü anlıyor ve dijital çağın en güçlü ağızdan ağıza reklamcılık biçimi olarak bağlı kuruluş kanalının zirvesine çıkmak zor.

AMG - Resim 2

Ortaklık Yasal mı? Spoiler Uyarısı: Öyle.

Ne yazık ki, bağlı kuruluşun modern pazarlama üzerinde yaptığı tüm olumlu etkilere rağmen, Instagram ve sosyal sayfalardan para kazanan ve aynı zamanda podcast reklamlarına sızan ilk kanallardan biri olmak da dahil olmak üzere , onu çevreleyen birkaç yanlış algılama var – ve geçmişte, genel olarak kanal hakkında tatsız yanlış anlama.  

Bağlı kuruluş pazarlamasının bir aldatmaca olduğuna dair ilk yanlış algılama. Buna ek olarak, bazı insanlar bağlı kuruluş kanalının düşük değerli trafiğe yol açtığına ve “müşteriyi nasıl olsa alırdık” zihniyetiyle sonuçlanan az sayıda satış olduğuna inanıyor. Ancak, hiçbir şey gerçeklerden daha uzak olamaz. Daha önce ana hatlarıyla belirttiğimiz gibi, bağlı kuruluş pazarlaması, tüm e-ticaret satışlarının önemli bir bölümünü oluşturan bir ana kanaldır. Aslında, tüm çevrimiçi siparişlerin %16’sı bağlı kuruluş pazarlamasının katkısına bağlanabilir.

Ek bir yanılgı da, satış ortağının daha düşük bir huni, belki de daha düşük değerli bir kanal olduğu ve bu algının büyük ölçüde, tüketiciler bulabilecekleri tüm tasarrufları ararken, durgunluk sonrası ortaya çıktığıdır. Sonuç olarak, bu bilinçli ve mali açıdan bilinçli tüketiciler sayesinde, kupon ve sadakat son tıklama konumuna hakim oldu ve haksız bir şekilde kanal, gerçekten herhangi bir artımlı değer eklemediği için bir itibar kazandı. Bunu, markaların ve perakendecilerin ilişkilendirme ve ölçüm sistemlerinin zaten genellikle bir son tıklama modeli üzerine kurulmuş olması gerçeğiyle birleştirin, yani son tıklama dönüşüm etkinliği için kredi aldı ve satış ortağının gerçek değerinin nasıl kaçırıldığını görmek kolay tamamen.

Ancak artık bu inancın doğru olmadığını ve bu bağlı kuruluşun tüketici alıcı yolculuğunun tüm aşamalarını kapladığını biliyoruz. Şeffaflığa yapılan vurgu sayesinde, trafikte görünürlük ve yönlendirme ve raporlama kaynakları mevcuttur, markaların kayıt sisteminde, MTA vb.’de kolayca ihraç edilebilir ve kullanılabilir. Bağlı kuruluş pazarlamasına sahip dijital editoryal içerik, yalnızca son tıklamayı değil, dönüşüm hunisinin tüm aşamalarını işgal eden bağlı kuruluş kanıtı.

Marka güvenliği, bağlı kuruluş kanalında da büyük bir endişe kaynağıdır. Markalar, yayıncıların ürünlerini kendilerine benzer şekilde temsil ettiğinden nasıl emin olabilir? Günümüzde, markaların yayıncılar/ortaklar tarafından nasıl tanıtıldığını anlamak için proaktif adımların atılmasını sağlamak için uyumluluk izleme, etki alanı izleme ve sahtekarlık tespiti sağlayan koruma araçları mevcuttur.

Peki bu yanlış algılamalar nereden geliyor? Shopify’a göre  , bağlı kuruluş pazarlamasının ilk yıllarında, dolandırıcılar komisyonlarını artırmak veya veri elde etmek için genellikle zararlı yöntemler kullanırdı. Siyah şapka SEO, çerez doldurma, bağlantı çiftlikleri, yazım hatası, marka hırsızlığı, casus yazılım, spam ve ticari marka ihlali, kullandıkları stratejilerden sadece birkaçıydı. Daha sonra, sahtekarlıkla birden çok tıklama oluşturan ve bunun sonucunda kazançları artıran komut dosyaları yazıldı.

Neyse ki, bağlı kuruluş teknolojisindeki önemli gelişmelerle, bu uygulamalar büyük ölçüde ortadan kaldırıldı – ve bu, genel olarak, günümüzün bağlı kuruluş pazarlama endüstrisinin şeffaf, panonun üzerinde ve oldukça etkili bir pazarlama taktiği olduğu anlamına geliyor.

Bununla birlikte, bağlı kuruluş teknolojisindeki gelişmelerin yanı sıra, bugün kanalda da dikkate değer birkaç trend var.

 1. Özenle geliştirilmiş kampanya izleme araçları: Bugün, telefon ve kupon kodları da dahil olmak üzere bir dizi medyadan gelen yönlendirmeleri izlemek mümkündür. Çevrimiçi yönlendirmelerin yanı sıra birden fazla cihazdaki yönlendirmelerden kaynaklanan mağaza içi satın alımları bile izleyebilirsiniz. Sonuç olarak, reklamverenlerin ve yayıncıların neyin işe yarayıp neyin yaramadığını görmeleri daha kolaydır.
   
 2. Etkileyicilerin yükselişi: Bazı sosyal medya figürlerinin izleyicileri üzerinde büyük etkisi vardır – öyle ki onlara belirli ürün veya hizmetleri satın alma konusunda ilham verirler. As  Sosyal Medya Haftası açıklıyor, yayıncılar artan sayıda blog ve yerine içerikleri için platformlar olarak Tik Tok, YouTube ve Instagram seçerek uzak hareket ediyor. Instagram hesabı @Millionair_Mentor aracılığıyla bağlı kuruluş satışlarında 7 milyon dolardan fazla kazanan Jason Stone’un başarısını bir düşünün .
   
 3. Bağlı kuruluş pazarlamasında mobil anında iletme bildirimlerinin kullanımı: Anında iletme bildirimleri iOS cihazlarda ayrıntılı olarak açıklanmış olsa da, iOS’ta indirmeyi seçtiğiniz uygulamalar aracılığıyla bildirimler üreten pazarlama geçici çözümleri vardır. İzin kısıtlamaları ve genel karakter uzunluğu kısıtlamaları nedeniyle anında iletme bildirimlerinde ustalaşmak zor olsa da, uygulamayı cihazlarına zaten yüklemiş olan hedef kitle hedeflendiğinden küçük bütçeli yeni reklamverenlerin pazara girmesi için iyi bir yol olduğunu kanıtlıyor. .

Kanaldaki SaaS Sağlayıcıları Hakkında Bilmeniz Gerekenler?

Hizmet Olarak Yazılım (veya SaaS) hızla büyüyen bir endüstridir ve sabit maliyetli modeli nedeniyle bağlı kuruluş pazarlamacıları için caziptir. MarketWatch’a göre, SaaS pazarı 2022’ye kadar % 21’lik bir CAGR’de büyüyecek ve 2023’ün başında 117 milyar dolar değerinde olacak. Bu sektördeki kilit oyuncular arasında Salesforce, IBM Corporation, Oracle Corporation, Microsoft Inc. ve Google Inc. Kullanıcılara aylık bir ücret karşılığında bulut depolama ile birlikte Word, Excel ve Outlook gibi iş yazılımları sunan Microsoft Office 365 gibi düşünün. Ve her gün piyasada CRM’lerden çevrimiçi fatura tahsilatına kadar her şeyi sunan yeni SaaS sağlayıcıları ortaya çıkıyor ve bağlı kuruluş pazarlama platformları da bir istisna değil. Ancak bu SaaS modeli herkes için bir anlam ifade ediyor mu? Evet ve hayır.

Geleneksel olarak, bağlı kuruluş pazarlamasında uzman olan birçok pazarlamacı, kanalın performansa göre ödeme modeliyle çalışmasına da alışıktır; bu, bazıları için cazip olsa da herkes için zorunlu değildir. Konuyla ilgili örnek: Maliyetlerin yalnızca dönüştürme üzerine emildiği bir modelde güvenlik vardır. Ancak dönüşümler ölçeklendikçe hacim önemli bir husus haline gelir ve öngörülebilirlik kaybolur.

Kısacası, müşterilerin bir bağlı kuruluş sağlayıcısının tam ihtiyaçlarına göre ince ayar yaptığını varsaymaları yeterli değildir – bu nedenle ne için kaydolduklarını bilmek için ev ödevlerini yapmaları gerekir. Ve bu, hem reklamcıların hem de yayın ortaklarının, bağlı kuruluş teknolojisi sağlayıcısını seçerken dikkate alması gereken bir şeydir.

AMP - Resim 4

Paket Servis: Bazı Affiliate Marketing Pazarlama Gerçekleri Nelerdir?

Bağlı kuruluş kanalının şu anki durumunu, nereye doğru gittiğini ve neden burada kaldığını (herhangi bir sofistike pazarlamacının cephaneliğine sıkıca yerleştirilmiş) gerçekten anlamak için, sizi bazı hızlı ve anlayışlı istatistiklerle baş başa bırakacağız :

 1. Bağlı kuruluş pazarlama programlarının önümüzdeki iki yıl boyunca her yıl %10 oranında büyümeye devam etmesi bekleniyor.
 2. Şu anda, küresel bağlı kuruluş endüstrisi 12 milyar dolardan fazla değere sahip.
 3. Bağlı kuruluş pazarlaması artık dijital pazarlama gelirinin %15’ini oluşturuyor.
 4. Satış ortağı programları, reklamverenler için tüm satışların ortalama %15 ila %30’unu oluşturur.
 5. 2017’de kullanıcılar beş milyardan fazla tıkladı ve dünya çapında bağlı kuruluş ağları ve platformları 170 milyondan fazla işlem gerçekleştirdi.
 6. Bağlı kuruluş tarafından yönlendirilen trafiğin yarısından fazlası mobil cihazlardan kaynaklanmaktadır.
 7. Aralık 2017 ile Haziran 2018 arasında, “bağlı kuruluş pazarlaması” arama terimi, önceki altı aya göre yüzde 44 daha sık kullanıldı

Affiliate Marketing ile İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Son birkaç yılda, bağlı kuruluş, bir zamanlar onu ‘geleneksel olmayan’ bir pazarlama kanalı olarak görmüş olabilecek (en azından arama ve sosyal medya gibi diğer ücretli kanallara kıyasla) birçok pazarlamacı arasında giderek daha popüler bir pazarlama stratejisi haline geldi. Aslında, pazarlamacıların kanal dediği şey konusunda mutlak bir fikir birliği bile yok. Bazıları kanala ‘bağlı kuruluş’, bazıları ise ‘ticaret’ diyor, bazıları ise ‘marka ortaklıkları’ olarak biliyor.

Adlandırma kuralları bir yana, bu pazarlamacıların birçoğunun “geleneksel olmayan” yayıncı iş ortaklarının bağlı kuruluşa adım attığını -geleneksel yayıncıların en iyi uygulamalarını alarak- ve elbette kendilerine ait bazı yeni en iyi uygulamaları yaratarak değerlendirebilecekleri bir akın olmuştur. mümkün olan en fazla geliri elde etmek. Ancak, kendinizi ne tür bir yayıncı iş ortağı olarak kabul ederseniz edin, gelir getiren bir bağlı kuruluş yayıncısı olma yolunda ilerlerken aklınızda bulundurmanız gereken bazı hızlı ipuçları burada.  

1. Kitlenizi Tanıyın

Bağlı kuruluş yayıncısı olarak başarınız için hedef kitlenizin ve iş ortaklığı yaptığınız markaların kim olduğunu bilmekten daha kritik bir şey yoktur. Markalar size, benzersiz bir şey sunduğunuz için gelir, başka hiçbir yayıncının sunamayacağı veya sunamayacağı bir şey. Bunu kendi yararınıza kullanın ve yerleşik hedef kitlenizin zaten ilgilendiğini bildiğiniz markaları ve ürünleri dahil edin. Hedef kitlenizin yapısı ve demografik özellikleriyle (yaş aralığı, cinsiyet oranı, hane geliri vb.) ..) görüntülediklerinin yanı sıra, çoğuna tıklayın vb., onlara daha alakalı markalar ve daha özel ürünler sunabilirsiniz.

2. İletişim Anahtardır

Marka ortaklarınızla doğrudan bir iletişim hattı oluşturma konusunda söylenecek çok şey var. Bu, karşılıklı gelir sağlayan büyüyen iki yönlü bir ortaklığı teşvik etmenin en iyi yoludur. Uygun iletişim hatları aynı zamanda size hangi tekliflerin veya yeni ürünlerin mevcut olduğunu tartışma fırsatı verir ve karşılığında, hedef kitleniz için üzerinde çalıştığınız yeni promosyonlar hakkında onları dahil edebilecekleri veya öne çıkarabilecekleri yerler hakkında bilgilendirin.

3. Proaktif Olun

En alakalı markaların, ürünlerin ve tekliflerin size gelmesini beklemeyin! Bunun yerine, aktif bir yaklaşım benimseyin ve onları amaca yönelik, daha anlamlı ortaklıklar yaratmak için araştırın. En iyi performans gösteren iş ortaklarının çoğu (geleneksel ve geleneksel olmayan), sitelerinde ve uygulamalarında ilginç fırsatlar yaratıyor ve proaktif olarak markalara satış konuşması yapıyor.

4. Müzakere (& Yeniden Müzakere) Komisyonları

Birçok marka, ortaklıkların hızlı bir şekilde başlatılması için ‘taban’ komisyon oranları belirler. Bu ortaklığın oldukça iyi gittiğini (hatta beklenenden daha iyi!) ve sağlam gelir sağladığını görüyorsanız, komisyon oranınızı/oranlarınızı müzakere etmeyi isteyin. Çoğu marka, ortaklığın güçlü büyümesini sürdürmek için yüksek performanslı ortakları daha iyi komisyon oranlarıyla ödüllendirmekten çok mutludur. Mantıklı olduğu durumlarda, markanın ulaşmak istediği belirli gelir hedeflerine ulaşırsanız, bonus ödemeleri toplamak için fırsatlar belirlemeyi de isteyebilirsiniz.

Bu 4 kısa ipucunu akılda tutmak: hedef kitlenizi tanımak, marka ortaklarınızla iletişim hatlarını açık tutmak, proaktif olmak ve komisyon oranları üzerinde pazarlık yapmak (ve yeniden müzakere etmek) talepte olduğunuzdan ve çevrimiçi para kazandığınızdan emin olmanıza yardımcı olacaktır. bağlı kuruluş kanalında bir yayıncı olarak.   

Affiliate Marketing Pazarlamasından Yararlanmanız İçin 5 Neden

Bağlı kuruluş pazarlamasını (performans pazarlaması olarak da bilinir) karışıma dahil etmeyi düşünüyorsanız, ancak yine de etkinin çabaya değeceğine ikna değilseniz, doğru yere geldiniz. Forrester  , performans pazarlamasının şu anda 4,2 milyar dolarlık bir endüstri olduğunu ve 2020 yılına kadar 6,8 milyar dolara ulaşmasının beklendiğini bildiriyor . Ayrıca Forrester , 2020 yılına kadar   yaklaşık %10’luk bir bileşik yıllık büyüme tahmin ediyor .

Markalar, geleneksel pazarlama biçimlerinin artık eskisi kadar iyi çalışmadığını fark etmeye başladıkça (merhaba, zamanın işareti!), performans pazarlaması, pazarlamacıların bütçelerinin giderek daha büyük bir bölümünü yönetiyor. Forrester ayrıca, tüm pazarlamacıların %80’inden fazlasının şu anda pazarlama bütçelerinin %10’unu performans pazarlamasına ayırdığını belirterek, pazarlamacıların bütçelerini nereye harcamak istedikleri konusunda bize fikir veriyor. Ancak bu işiniz için ne anlama geliyor?

Arama, görüntülü reklam, e-posta ve ücretli sosyal medya dahil olmak üzere daha geleneksel pazarlama kanallarıyla karşılaştırıldığında, bağlı kuruluş pazarlamasını diğerlerinden ayıran önemli bir fark, ilişki yaratma/optimizasyondaki esrarengiz yeteneğidir. Bağlı kuruluşun getirebileceği değeri düşünürken, gücünü veya özünde ne olduğunu anlamak önemlidir. Her şeyden önce, bağlı kuruluş pazarlaması, ilişkiler oluşturma ve güçlendirme fikrine dayanır. Bu ilişkiler yalnızca reklamcılar ve ortaklar arasında değil, aynı zamanda tüketicilerin ortaklar ve markalarla olan ilişkileriyle de ilgilidir.

Şimdi bir ortaklık programından yararlanmanız için en önemli 5 nedeni öğrenmek için okumaya devam edin.

 1. Tüm pazarlama biçimlerine dokunur

Ve tasarım gereği, bu, bağlı kuruluş pazarlamasını benzersiz hale getirmede önemli bir farklılaştırıcıdır. Affiliate, bir siloda yaşayan bir kanal değildir; geleneksel olarak bilinen bir şey olan, bir işlemin son tıklamasından çok daha fazlasına dokunur. Örneğin, alıcının yolculuğunda en büyük etki noktası olarak hizmet edebilecek içerik sitelerini, blog yazarlarını ve etkileyicileri ele alalım, ancak henüz hak ettikleri takdiri görmezler. Bağlı kuruluş kanalının ilkini etkilemediği durumlar  da vardır veya bu son tıklama modelleri, ancak yine de tıklama akışı içinde yer alır ve krediyi garanti eder. Bağlı kuruluş pazarlamasında, bir ortak, içeriklerini bağlı kuruluş bağlantıları aracılığıyla para kazanmak için ücretli arama ve SEO taktiklerinden yararlanabilir ve bu da onu diğer kanallara özgü kılar. Bağlı kuruluş pazarlamasının diğer kanallarla birlikte nasıl çalıştığını bilmek, bu kanaldaki başarınız için kritik bir bileşendir. 

 1. Getirileri en üst düzeye çıkarırken riski en aza indiren bir performans için ödeme kanalıdır.

Affiliate kanalının değerini kanıtlamak bizi bir sonraki noktaya getiriyor. Bağlı kuruluş pazarlamasının belki de en çekici yönü (önceden bakıldığında), tamamen performansa göre ödeme yapan bir kanal olmasıdır. Bu, bunun çaba gerektirmeyen bir kanal olduğu anlamına gelmez, yalnızca ortakların genellikle gözden kaçan bir avantajına ışık tutar: ortaklara veya etkileyicilere yalnızca satış yaptıklarında komisyon ödenir. Ek olarak, bağlı kuruluş, satış yapılıp yapılmamasına rağmen, markaların başka türlü sahip olamayacağı ücretsiz reklamcılık veya ek marka bilinci oluşturma işlevi görür.

 1. Affiliate özelleştirme sunar ve sizi hedef kitlenize bağlar 

Daha önce de belirtildiği gibi, bağlı kuruluş pazarlamasının en güçlü yönlerinden biri, ilişkiler yaratma ve besleme yeteneğinde yatmaktadır. Bu ilişkilerin en kritiklerinden biri, partner ve izleyicileri arasındadır. İş ortakları, kitlelerinin bağlantı kuracağını bildikleri kaliteli içerik oluşturmak için önemli miktarda zaman harcarlar. Neyin en iyi yankı uyandırdığını bilmek, iş ortaklarının markaların düşünmemiş olabileceği veya belki de arka plana atabilecekleri kampanya öğelerini önermelerine olanak tanır: Belirli ürün teklifleri, reklam mesajları vb. İş ortakları ayrıca kitle demografilerini de iyi anlar ve bazı durumlarda , marka mesajlarını daha da özelleştirmek için bu kitlelerin alt kümelerini hedefleyebilir. Bunun harika bir örneği, büyük bir giyim ve aksesuar markasıdır. Ünlü bir pop yıldızı koleksiyonunun Asya pazarında bu kadar popüler olacağının farkında olmayan Puma. Ancak, Asya’daki en iyi iş ortağı Dealmoon aksini biliyordu ve bu koleksiyonu öncelikle Asyalı izleyicilerine büyük bir başarı için vurguladı! Bunu yapmak, Puma ve Dealmoon arasındaki ilişkiyi hızlandırdı ve birlikte büyük başarılar elde etmeye devam ediyorlar.

 1. Marka güvenilirliği yaratır 

İş ortaklarının hedef kitlelerini en iyi tanıdıklarından bahsettiğimizi hatırlıyor musunuz? Bu bilgi, büyük ölçüde, onlarla inşa etmek için çok çalıştıkları güvenden gelişir. Bu, kitlelerin ortakların özellikle bir ürün hakkında söylediklerine güvendiklerinde, tavsiye ettikleri ürünleri satın alma olasılıklarının çok daha yüksek olduğu ve esasen bir markanın güvenilirliğini oluşturduğu anlamına gelir. Affiliate pazarlama bir bakıma ürün ve hizmetleri desteklemek için markaların adına özenle çalışan ortakları hakkında tüm olduğundan doğal sesler ve en iyi olduğunu resonates  onların  kurulan kitleye. Markanın kendi başına yapamayacağı bir markaya yeni bir bakış açısı ve güvenilirlik düzeyi getirebilirler. Bunların hepsi üçüncü taraf doğrulaması gibi geliyorsa, bunun nedeni tam olarak bu olmasıdır.

 1. Marka sadakatini teşvik eder  

Ağızdan ağıza iletişim, (temelde) ticaretin başlangıcından bu yana ürün veya hizmetleri onaylamanın en etkili yöntemlerinden biri olsa da, ortak sitelerin, blog yazarlarının ve sosyal medya platformlarının bu pazarlama araçlarını yalnızca yoğunlaştırması çok mantıklı. Yazılı incelemelerden canlı ürün tanıtımına kadar, bu gibi satış noktaları, tüketicilere ürünleri daha önce hiç görmedikleri gibi görmelerini ve “test etmelerini” sağlıyor. Bu, onlara doğrudan bir ürün satan marka değil, bunun yerine ürünü bir marka adına onaylama fikrine güvendikleri biri. İş ortaklarının heyecanı izleyiciye aktarılır ve bu ürünün neden en iyi olduğu konusunda geliştirdikleri tüm kanıt noktalarının veya davanın yardımıyla tüketiciler alışveriş yapar ve daha da önemlisi tekrar satın alırlar. Bu sadece bir markaya olan yakınlığını güçlendirir ve nihayetinde sadakat yaratır. Sadık tüketiciler, değeri görebildikleri için ürüne sadık bir şekilde harcarlar ve bağlı kuruluş pazarlaması, bunun gerçekleşmesinde katalizör görevi görebilir.

Bağlı kuruluş kanalı sadece mantıklı (ve dolar)

Son 20 yılda, bağlı kuruluş pazarlaması gelişti, olgunlaştı ve birçok yönden daha geleneksel kanallara paralarının karşılığını veren iyi gelişmiş, sofistike bir pazarlama biçimine dönüştü. Hem içerik hem de etkileyici pazarlama için mükemmel düşük riskli, yüksek ödüllü kanaldır.

Affiliate Marketing Kanal Stratejinizi Geliştirmek için 4 Taktik

Markanızı başarıya hazırlamak için yatırım getirinizi artırmak için bu dört temel taktiği göz önünde bulundurun. Her birinde iyi bilgi sahibi olmak, bağlı kuruluş pazarlama planlarınızı yükseltecek ve şimdiye kadarki en karlı planlarınız olmasını sağlayacaktır.

FourTactics.jpg
 1. Gelişmiş İlişkilendirmeden Yararlanın
  Pazarlamacılar, satın alma yolunda rol oynayan her yayıncıyı, satış değerine göre ödüllendirmek için atıftan yararlanmalıdır. Gelişmiş ilişkilendirme araçları, yayıncıların müşterileri cihazlar ve kanallar genelinde nasıl, ne zaman ve nerede etkilediğine ilişkin içgörüler sunarak hangisini ödüllendireceğinizi ve onlara ne kadar ödeyeceğinizi bilmenizi sağlar.
 2. Kesintisiz Tüketici Katılımını Dahil Edin
  Birden fazla işlem türü sunarak tüketicilerin ilgisini çekin ve dönüşüm oranlarını artırın:
  Mobil Uygulamalar
  Coğrafi Hedefleme
  İşaret Teknolojisi
  Arama Başına Ödeme
  Çevrimiçi Satın Alma, Mağazadan Alma
  Anında Bildirimler
  Kart Bağlantılı
  Çevrimiçi Teklifler Mağaza İçi Kuponlar
 3. Komisyon Oranlarını Özelleştirin
  Satın alma yolundaki tüm etkileyiciler eşit değildir – öyleyse neden onları eşit şekilde ödüllendiresiniz? Dinamik Devreye Alma, pazarlamacıların aşağıdakiler için komisyon oranlarını özelleştirmek için artımlılık tabanlı izleme tanımlamasını sağlar:
  • İşlem tipi
  • deneyin
  • Kupon Kodu
  • Dosyada Yeni ve Geri Dönen Müşteriler
  • Cihaz tipi
  • Kategori
 4. Instagram’dan Para Kazanın
  Yayıncılar artık Instagram takipçilerini reklamverenlerin ürün sayfalarına göndererek, bağlı kuruluş kanalı üzerinden yüksek kaliteli trafik ve gelir elde edebilir. İçerik yayıncıları, Curalate ortaklığımızdan yararlanarak Instagram gönderilerinden para kazanabilir ve görselleri alışveriş yapılabilir hale getirebilir.

Ortaklık Programı Nasıl Başlatılır

Herhangi bir e-ticaret markası bağlı kuruluş pazarlamasını kullanabilir, ancak başarılı bir ortaklık programı başlatmanın tarifi birkaç bileşen içerir. Yeni başlayanlar için, bir OGSM (hedefler, hedefler, stratejiler ve önlemler) modelini takip etmek, kapsayıcı hedefi ve iyi tasarlanmış bir program geliştirmek için gereken destek katmanlarını belirlemek için gerekli çerçeveyi sağlar. OGSM, insanları ve kuruluşları daha kısa vadeli hedeflere, eylemlere ve önlemlere bağlayarak uzun vadeli sonuçlarını ve stratejilerini gerçekleştirmelerine yardımcı olma konusunda uzmanlaşmış bir planlama çerçevesidir. Rotayı gerektiği gibi ayarlayabilmeniz için yol boyunca ilerleme takibi sağlar ve eldeki görevlere odaklanmada son derece etkilidir.

Bağlı kuruluş programınıza gelince, programın amaçlarını ve hedeflerini belirleyin, ardından desteklenecek stratejileri ve bu stratejilerin başarılı bir şekilde yürütülmesini sağlamak için alınması gereken önlemleri geliştirin. Örneğin, hedeflerinizi tanımlarken, markanızın nihai olarak daha fazla marka görünürlüğü elde etmek için bağlı kuruluş kullanmak isteyip istemediğini veya ana odak noktasının daha çok gelir artışına mı odaklandığını düşünmek isteyebilirsiniz. Uygun temel performans göstergelerini (KPI’lar) belirlemeye yardımcı olan ve doğrudan genel hedefinize ulaşmakla eşlenen kısa vadeli stratejiler geliştirmenize olanak tanıyan bu gibi sorulardır. Bu hedeflerin belirlenmesi ve beklentilere başlangıçta uyum sağlanması, diğer tüm girişimlerin bu merkezi başlangıç ​​noktasından akmasına izin verdiği için çok önemlidir.

Ardından, bağlı kuruluş pazarlama çabalarınızın bir araya getirilmemesi, bunun yerine dijital pazarlama karmanızın diğer bileşenleri ile birlikte çalışması çok önemlidir. Bu, markanın mesajlaşması söz konusu olduğunda uyum sağlar, tutarlılığı teşvik eder ve her yerde en iyi sonuçları verecek simbiyotik bir pazarlama kampanyası oluşturmak için esastır. Bağlı kuruluş çabalarınızı daha geniş dijital pazarlama karmanız boyunca koordine etmek, başka bir ana bileşen tarafından geride bırakılmamalıdır: etkili iletişim. Daha geniş bağlı kuruluş ekibi ve ortakların kendileri arasında güçlü iletişim hatları hayati önem taşımaktadır. Her bağlı kuruluş pazarlamacısının hemfikir olabileceği bir şey varsa, o da sağlıklı ve başarılı bir ortaklık programının yayıncı ortaklarla güçlü ilişkilerin omuzları üzerine kurulduğudur.

Son olarak – ve bu, başarılı bir ortaklık programı oluşturmanın temel dayanağı olduğuna kuvvetle inandığımız bir noktadır – çeşitlendirilmiş bir yayıncı iş ortağı tabanı oluşturmaktır. Farklı bir yayıncı iş ortağı tabanına sahip olmak, markanızın daha geniş bir kitleye ulaşmasına, marka görünürlüğünü artırmasına, yeni müşteri kazanımı sağlamasına ve anlamlı müşteri yaşam boyu değeri (CLTV) oluşturmasına yardımcı olacaktır. Bu, sadakat, kupon, fırsat, içerik, alışveriş karşılaştırması (ÖAM), alt ortak ağları, terk etme ve Asya odaklı dahil olmak üzere tüm büyük yayıncı iş ortağı iş modellerini içeren bir programa sahip olmak anlamına gelir. Bu sağlam yayıncı ortakları tabanı, stratejik değer yaratmanıza ve riski azaltmanıza yardımcı olacaktır: herkes için bir kazan-kazan.

Götürmek? Her markanın anlatacak önemli bir hikayesi vardır ve bağlı kuruluş pazarlaması, markanızı hazır ve bekleyen tüketicilerin ellerine teslim etmenin aracıdır. Bu basit ama etkili tarifi takip etmek, sizi ve markanızı başarılı, sağlıklı ve kalıcı bir bağlı kuruluş pazarlama programına hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

Affiliate Marketing Services Kuralı

Bağlı kuruluş pazarlama hizmeti uygulamaları, bağlı kuruluş pazarlamacısı kadar benzersiz olmalıdır.

Kaz için iyi olan, kaz için de iyidir diyen eski bir atasözü vardır. Basitçe, bir vaka için uygun olan herhangi bir tedavi, varsayılan olarak başka bir vaka için uygun olduğu anlamına gelir. Bağlı kuruluş pazarlamacıları çiftliklerde yaşıyorsa, bu harika bir tavsiye olabilir, ancak dijital pazarlamada biliyoruz, manzara bir çiftlikten çok farklıdır. Bağlı kuruluşta, bir perakendeci pazarlamacının hangi düzeyde hizmete ihtiyaç duyduğunu bulmak, pazarlamacıların kendileri kadar benzersizdir ve çoğu durumda, bir bağlı kuruluş programını şirket içinde yönetme düşüncesi oldukça çekicidir. Sonuçta, kurum içi yönetim, markaların program yönetiminin tüm günlük yönlerinin kontrolünü elinde tutmasına olanak tanır. Stratejiden uygulamaya – pazarlamacılar sürücü koltuğunda kalır.

Bu kurum içi yaklaşım, teoride, başkaları için çekici olabilir, ancak deneyimli bir kurum içi bağlı kuruluş pazarlamacısını işe alma düşüncesi, dahili paydaşların kanalla ilgili sınırlı bilgisi ile birleştiğinde,  bağlı kuruluş programı yönetimini dış kaynak kullanımını muhtemelen tek geçerli seçenek haline getirebilir.  . O halde, sonuçta bağlı kuruluş yönetimine kaynak sağlamak isteyen, ancak bir bağlı kuruluş programını etkin bir şekilde yürütmek için gerekli eğitim ve beceri setini edinirken geçici olarak dış kaynak kullanması gereken bir pazarlamacı olabilirsiniz.

Ne tür bir pazarlamacı olursanız olun veya ne tür bir ortaklık programı yönetmek istediğinize bakılmaksızın, Pepperjam’ın sizin için mükemmel dengelenmiş bir çözümü vardır. zaman çizelgenize göre şirket içinde hareket edin.

Erişilebilir reklam öğelerinden oluşan bir kitaplık  oluşturmak, yayıncı ortaklarınızın markanız adına tanıtım yapmak için en alakalı ve doğru içeriğe erişmesini sağlar. T ext bağlantıları veya  metin köprüler , sizin için oluşturabilir yaratıcı tiplerinden biri olan programı tanıtmak için yayıncı ortakları yerleşimlerinde ,  dahil  mağaza sayfaları, kategori girişleri, bültenler, sosyal medya ve daha fazlası. H aving  sağlam bir temel  metin bağlantıları  olan  her başarılı ortaklık programı için kritik malzeme . Metin bağlantıları  i shouldmarka adınızı, yeni ürün gruplarınızı, ücretsiz kargo, kuponlar, % indirimli indirimler gibi teklifleri ve çok daha fazlasını ekleyin. Tüm ortaklık  bağlantıları olmalıdır  sizin doğrultusunda  pazarlama  ve promosyon  takvim lar  bu nedenle, çok var  onları yenilemek için önemli  düzenli ,  promosyonlar doğru böylece  güncellenen  ve marka yönergeleri doğru takip edilirse.  

 Metin bağlantıları  söz konusu olduğunda düzenli ve hazırlıklı olmanıza yardımcı olmak için , özellikle 4. çeyrekte ve yoğun yılbaşı alışveriş sezonunda gezinirken akılda tutulması gereken en iyi uygulamalardan bazıları şunlardır :

 • Karakter sınırına dikkat edin
 • Metin bağlantıları 255 karakterle sınırlıdır. Bu kulağa çok gibi gelebilir, ancak teklif ayrıntılarını veya marka bilgilerini eklerken gözden geçirmek kolaydır. Dikkat çekmek ve harekete geçmek için mümkün olduğunca doğrudan ve net olun. 
 • Markanızı seslendirin 
 • Markanız en önemli varlıktır – aynı zamanda metin bağlantıları oluştururken dışarıda bırakılması en kolay olanıdır. Metin bağlantısında marka adınızı belirterek öncülük ettiğinizden (veya kapattığınızdan) emin olun. Bu, harekete geçirici mesajınızın bir parçası olarak kullanılabilir. 
 • Harekete geçirici mesaj  (CTA) 
 • Her metin bağlantısı bir harekete geçirici mesaj veya istenen bir adımı tamamlamak için bir istem içermelidir . Bağlantılar etkileşimlidir ve harekete geçirici mesaj alışveriş yapanlara bunu hatırlatır. Bir harekete geçirici  mesaja markanızı dahil etmenin de zararı olmaz (örn . MYSITE’ta şimdi alışveriş yapın!) .
 • Bağlantının net bir odak noktası olduğundan emin olun: ürün, kategori, koleksiyon, teklif 
 • Ürüne veya kategoriye özel bağlantılar, ortaklarınızı (ve dolayısıyla tüketicilerinizi) sitenizdeki hedeflenen bir öğeye veya koleksiyona çekmenin basit bir yoludur. Bu bağlantıları Bina olduğunu  bir  etkili  ortaklar için motivasyon ve çizebilirsiniz  eski olan bir öğeye dikkat tra stok, satış bölümünde ya da sadece birkaç isim yeni bir ürün lansmanı. P Ü ve / veya kategori – spesifik l mürekkepler ve site çapında teklifler  tüketiciler sürüş faydalıdır  tam olarak sizin istediğiniz.  Ayrıca bu benzersiz ürün bağlantılarına satış mesajları da oluşturabilirsiniz.
 • Site genelindeki bağlantılar yüksek iyi çalışacak – düzey satış, ücretsiz kargo teklifler veya genel güncellemeler (düşünmek ücretsiz kargo eşikleri, yeniden stoklanmış en çok satan ya da yeni müşteri kazanımı kampanyalar) .
 • Teklife dayalı metin bağlantıları oluştururken dikkate alınması gereken noktalar
 • Gerekirse bir kod ekleyin. Daha iyi bir  kullanıcı deneyimi  yaratarak açıkça öne çıkması ve doğru şekilde kullanılması  için kodu büyük harfle yazmanızı öneririz  .
 •  Bağlantı bağlantı metnine teklif süresini dahil edin  . F aciliyet hissi yaratmak için bitiş tarihini dışarı bırakarak, bu uğraşmak ücretsiz yılan balığı.
 • İçin sürücü  belirli bir açılış sayfasına . B , bağlantı artık sayfadır süresi dolarsa farkında e  sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlamak . Bu nedenle , her zaman yeşil olan bağlantılar için belirli açılış sayfaları genellikle  önerilmez .
 • Bağlantıların uygun şekilde süresinin dolmasını sağlamak için tarih aralıklarını girin . Metin bağlantısını oluştururken bir başlangıç ​​ve bitiş tarihi ekleyerek, reklam öğesinin süresi otomatik olarak sona erecek ve temizleme için hesabınızı manuel olarak yeniden ziyaret etme ihtiyacını ortadan kaldıracaktır. Bu, satışlar, kodlar, sezonluk koleksiyonlar veya temalı sayfalar için en iyi sonucu verir. 
 • Genel ,  Özel  ve  Özel  Metin Bağlantıları 
 • Genel bağlantılar tüm yayıncılar tarafından kullanılabilir. Bunlar, sitenizde mevcut olanlarla yansıtmalıdır yayıncı kurtarmak için  ortaklar  zaman  zaman  geçerli teklifler doğrulayarak .
 • Özel teklifler, atanan yayıncı  iş ortaklarına sunulur . Bunlar, benzersiz yayıncı optimizasyon  fırsatları için kaydedilmelidir  . 
 • Özel  Kodlar , atanan iş ortağının tıklama akışında görünüp görünmediğine bakılmaksızın her kullanım için ödül almasını sağlayan bir Ascend™ harcama tahsis aracıdır. İş ortağının ödüllendirilmesi için bir tıklama gerekli olmadığından, Özel Kodlar  podcast’ler, basılı yayınlar, radyo, televizyon ve daha fazlasında kampanyaları izlemek için değerli bileşenlerdir. Bu  harcama ayırma aracı  , hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak ek veya gelişmiş yayıncı yerleşim fırsatlarıyla değiştirilebilir .

Affiliate Cloud platformundaki reklamverenler için akılda tutulması gereken bonus ipuçlarımetin bağlantıları Pepperjam listelenen doğru bilgileri bu kadar emin bir promosyon türünü seçmek için Make ‘nin  teklif yem .  Bu, bağlantınıza platformda filtreleme mantığından yararlanan yayıncı iş ortakları için öne çıkma fırsatı verir  . 

 • Teklif açıklamak için açıklama alanları kullanın  i ekstra bilgi gerekli olduğuna inanıyoruz f. Yayıncı ortaklarınıza, teklif hariç tutmalar gibi ek bilgiler sağlamak, ortakların nelerin tanıtımını yaptığı konusunda herhangi bir karışıklık olmamasını sağlar.  Hiçbir ekstra ayrıntıları ihtiyaç varsa ed ,  şunları yapabilirsiniz  bu alandaki çapa metni yapıştırın  basitleştirmek ortağı erişimine .
 • ‘ Kaydet’e bastığınızdan emin olun  .  Metin bağlantıları oluştururken otomatik olarak kaydedilmez, bu nedenle gerekli tüm ayrıntıları girdikten sonra kaydet’i tıkladığınızdan emin olun.
 • .CSV dosyaları kullanılarak toplu yüklemeler yapılabilir .  Bu özellik, hesabınıza hızlı ve kolay bir şekilde bir grup metin bağlantısı ekleme fırsatı verir. CSV yüklemesi için gerekli alanlar Ascend™  ‘de Kreatif>Metin>Metin Bağlantılarını Yükle altında bulunabilir .
 • gardner blog anlık görüntüsü 1
gardner blog anlık görüntü 2

Unutmayın  bina  metin ortaklık bağlantılarından hakkında bilgili olabileceğini en pratik ve kullanışlı konulardan biridir  sizin ve ortakları her ikisi için mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için . Metin bağlantıları oluşturmaya ilişkin ek yardım dosyası burada bulunabilir  .  

Affiliate Marketing 101

Hepsi Birlikte Nasıl Çalışırlar?

Adım 1: Pat fazladan para kazanmak istiyor.
“Hm… Sevdiğim şapkalar hakkında blog yazıyorum. Belki bunu yaparken biraz para kazanabilirim.”

Adım 2: Pat bir ortaklık ağına katılır.
“Bloguma bağlantılar ekleyebilir ve bunun için ödeme alabilirim. Şimdi bundan bahsediyorum!”

Adım 3 : Andy daha fazla iş sahibi olmak istiyor.
“Belki blogcuların ürünlerimi benim için tanıtmasını sağlayabilirim.”

Adım 4: Andy bir ortaklık ağına katılır.
“Artık bir satış ortaklığı programım var ve yayıncılar mağazamı benim için tanıtacak!”

Adım 5: Pat, Andy’nin ortaklık programına katılır.
“Bu programa katılabilir ve onu tanıtmak için satış ortaklığı ağının araçlarını kullanabilirim.”

Adım 6: Pat, bloguna bir afiş ekler.
“Artık insanlar Andy’s Hat Store için bu reklamı görecek ve belki oradan alışveriş yapacaklar.”

7. Adım: Sue, Pat’in blogunu okur ve başlığı görür.
“Vay canına, Pat’in blogunu seviyorum! Ah, Andy’nin Şapka Mağazası mı? Sanırım bu mağazayı kontrol edeceğim!”

8. Adım: Sue reklamı tıklar ve bir şapka satın alır.
“Bu şimdiye kadar gördüğüm en şirin şapka! Hemen satın alacağım.”

Adım 9: Andy bir şapka satar ve Pat komisyon alır.
“Pat sayesinde bir şapka sattım! Şimdi satışın bir yüzdesini alacak. ”

Adım 10:  Satış ortaklığı ağı Pat’e ödeme yapar.
“Vay! Andy’s Hat Store’dan bir satış yüzdesi aldım! Bu süper!”

Benzer Yazılar